FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 25 kwi 2024, o 12:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 mar 2013, o 11:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Kolejna partia nowych aromatów (aplikacji) do e-papierosa.

- Mild Tobacco
- Tobacco (potem jakoś się go nazwie)
- Spicy Biscuit,
- Cherry,
- Citrus Mix.
Mamy też poprawiony aromat FORTUNA STRIKE - ma nie zalatywać skarpetkai ani mokrą ścierką.
Jak zwykle, chętych proszę o zgłaszanie się na tej stronie.
Pozdrawiam.
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2013, o 11:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Chętny,może znajdę dla siebie jakąś owocówkę dla odmiany ;)
Żona również jest chętna na kolejne testowanie :)

Moje spostrzeżenia na temat testowanych aromatów.
Wszystko zmieszane na bazie DNB 18 i 24 mg.
Każdy aromat rozrobiony w 5 buteleczkach z dawkowaniem na 10 ml bazy:
nr 1 - 4 kr. aromatu
nr 2 - 6 kr. aromatu
nr 3 - 8 kr. aromatu
nr 4 - 10 kr. aromatu
nr 5 - 12 kr. aromatu
Pierwsze testy na atomizerze bez mostkowym (kilka serii po 3 krople),następnie każda samoróbka wapowana na ViVi mini CC i ViVi Nova.
CITRUS MIX- Najbardziej przypadły mi do gustu próbki nr 4 i 5,w buteleczkach z mniejszą ilością aromatu smak mało wyrazisty.
Ogólnie bardzo fajny liquid z tego wyszedł,nie za słodki,czuć delikatnie cytrynę,ale zdecydowany prym wiedzie tutaj smak dojrzałej pomarańczy oraz skórki pomarańczowej. Nie jest przytykający,a z bazą DNB daje fajny posmak owocowo-tytoniowy. Wypróbowałem też z ciekawości samoróbki Żony z tym aromatem, sporządzone na bazie VPG i one są trochę słodsze.
Zamiennie z tytoniówkami jak dla mnie sprawdza się dobrze. Moja ocena 7/10.
SPICY BISCUIT - Tutaj też miło się zaskoczyłem i z przyjemnością "wypaliłem" cały parownik tej samoróbki ;)
Dobrze dobrany smak jakby herbatników z przyprawami korzennymi. Da się wyczuć przyprawy dodawane do grzanego wina lub piwa. Lekko szczypiący imbir,posmak cynamonu itp. Liquid wyszedł dość słodki,ale nie mulący,dla mnie fajna odskocznia smakowa. Zdecydowanie dla mnie najlepsze są próbki nr 4 i 5,ze wskazaniem na mniej słodką próbkę nr 4. Ocena 8/10.
MY CHERRY - Czuć wiśnię,ale już taką przetworzoną. W smaku bardzo mi przypomina wiśniową gumę rozpuszczalną Mamba. Pozostawia w ustach ciekawy posmak. Tutaj również najbardziej podeszły mi próbki nr 4 i 5. Myślę,że waperzy,którzy lubią mocno owocowy smak mogli by spokojnie dodać jeszcze ze 2-3 krople aromatu więcej. Jak dla mnie 10-12 kropli jest wystarczające moja ocena 6,5/10.
MILD TOBACCO - Delikatny tytoniowy smak z jakby owocowym akcentem,który jest mocno wyczuwalny po zaciągnięciu. Mi to przypomina w smaku brzoskwinię lub morelę ;)
Wybieram próbkę nr 5 i oceniam ją na 7/10,ponieważ ten smak pozytywnie mnie zaskoczył.
FORTUNA STRIKE 2 - Nadal ten aromat mnie do siebie nie przekonuje...czuć jakiś ziołowy posmak z maggi. Moim zdaniem jest trochę mniej intensywny niż jego pierwsza wersja i ciut słodszy. Robiłem do niego kilka podejść i o ile na początku jakoś jeszcze mi podchodzi,to po kilku pociągnięciach smak i zapach zaczyna mi przeszkadzać. Myślę jednak,że wielu waperów zadowoli ten aromat. Moja nota to 5/10.
SWEET TOBACCO - W smaku przypomina mi trochę aromat Tuscan Garden,którego nie lubię,oczywiście jest od niego mniej stężony. Czuć jakby wilgotne liście tytoniu i delikatną słodką nutkę po zaciągnięciu i do tego czasem fajnie zapiecze w gardło (to akurat mi się w nim podoba). Ogólnie jakoś mnie trochę zatyka ta samoróbka,nie mógłbym tego wapować codziennie,jedynie jako przerywnik do innych liquidów. Najlepsza z tych próbek to buteleczka z 10 kroplami aromatu. Myślę,że jest wielu koneserów takiego smaku i znajdzie swoich miłośników. Jak dla mnie to 5-6/10.

Podsumowując cały test jestem dość pozytywnie zaskoczony aromatami owocowymi.
Próbowałem do tej pory sporo gotowych liquidów owocowych i żaden mi nie podszedł i nie zagościł na dłużej w moich parownikach. Natomiast te aromaty sporządzone z bazą DNB wyszły bardzo fajne jak dla mnie,może właśnie ta nuta tytoniowa dodała im uroku ;) Spice Biscuit i Mild Tobacco też bardzo przyjemnie się chmurzyło,nie pozostawiały u mnie poczucia zamulenia lub przesadnej słodkości.
Co warto podkreślić wszystkie sporządzone próbki świetnie "dymią",większość lepiej niż gotowce.
Pozdrawiam wszystkich.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Ostatnio edytowano 27 mar 2013, o 10:29 przez giena77, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2013, o 12:07 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Próbki sporządzone 16.03, testowane 26.03 na atomizerze bezmostkowym, wybrańcy w vivi lub crystalu.

SWEET TOBACCO
VPG 26 12kr/10ml

Tytoniowy, słodki jak w nazwie. Dla mnie ciekawy smak. 8/10
2DF 24 12kr/10ml
Mięta z niewielką nutą tytoniową. Wymaga wzmocnienia, nastawiłem 16 i 20 kr/10ml. Do późniejszej oceny, za tydzień.

MILD TOBACCO
VPG 26 10 kr/10ml

Aksamitny, zleżały tytoń (flue cured?). Akuratne stężenie, aromat jednak mało oryginalny 5/10
2DF 24 12kr/10ml
Plusz złamany miętą. Mało pluszu. Nastawiłem 16 i 20kr/10ml, za tydzień ocena.

FORTUNA STRIKE 2
VPG 26 12kr/20ml

Solidny tytoń, lekko kwaskowy? Bardzo intensywny, ale tak ma być. Czy lepszy od poprzedniej wersji? Też mi się podobała. 8/10
2DF 24 12kr/10ml
Niezłe połączenie. Mięta i faja. 9/10

CITRUS MIX
VPG 26 10kr/10ml

Cytrusek, jak próbowałem to cały czas się uśmiechałem. Ale mimo dobrego smaku nie dla mnie owocówki. 6/10 za jakość, ale nie, fanem nie jestem.

SPICY BISCUIT
VPG 26 10kr/10ml

Właściwe stężenie. Wyjątkowo okazjonalny aromat. Pierniczek Spekulatius (http://pl.wikipedia.org/wiki/Speculaas). Za jakość 8/10, bo trochę za słodki, ale blisko bardzo. Tylko, że jak będę miał ochotę na pierniczka, kupię pierniczki.

MY CHERRY
VPG 26 stężenie jakiekolwiek

Najwyraźniej wyprodukowanie aromatu wiśniowego nie jest możliwe, natura nie dała szansy. Od stężenia 2kr/10ml rozpoczęła się moja gehenna z tym aromatem. Plastik z chemią, mimo wysiłków nie mogę się z tym aromatem odnaleźć. W niższych stężeniach czuć troszkę wanilię, w wyższych już tylko przytłaczający intensywny "wiśniopodobny". Nie będę chyba pasjonatem owocówek. Ocena 0/10.

_________________
Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 28 mar 2013, o 14:31 przez ardbeg, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2013, o 18:28 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2010, o 15:33
Posty: 11
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 mar 2013, o 16:48 przez andriuss, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2013, o 15:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Wszystkie aromaty rozrobione na bazie VPG 6 w niżej wymienionych proporcjach:
Na 10 ml bazy
nr.1 - 4 krople,
nr.2 - 6 kropli,
nr.3 - 8 kropli,
nr.4 - 10 kropli,
nr.5 - 12 kropli.

SPICY BISCUIT-Bardzo słaby aromat, przy czym bardzo słodki.Troszkę z nazwą odczucia smakowe się gryzą.Nie jestem zwolenniczka dużej ilości aromatu,lecz herbatnik jest fajnie wyczuwalny w próbce nr(5),choć ta słodycz może być troszkę muląca.Napewno znajdzie swoich zwoleników, do porannej kawy taki herbatnik w dymku.
Moja ocena 5/10

CITRUS MIX-Bardzo słodki aromat, bez wyrażnej i wyczuwalnej nutki cytryny, o mixie nawet nie wspomnę.Próbka nr 3 jest słodka ,choć ta słodycz jest do zakceptowania ale czuć bardziej pomarańcz i on w tym aromacie wiedzie prym.Cytryny tam nie wyczuwam niestety( cytrynę widzę jako smakująca jak cytryna z posmakiem cytryny słodka lecz wyczuwalna kwaskowatość) w tym aromacie tego niema.W większej ilości aromatu posmak liquidu robi się mdły i chemiczny
Moja ocena 2/10


SWEET TOBACCO-Słodki tytoniowy aromat,czym więcej aromatu tym bardziej czuć jakby nutkę pieprzu.Mi osobiście odpowiada jako próbka nr 3.Dobrze się pali nie męczy.
Moja ocena 6/10

MILD TOBACCO-Dość dobry aromat smakowo.Jakby tytoniowy ,czuć w nim posmak wanili,biszkopt.Przy większym stężeniu aromatu robi się zbyt słodki i mdły.Mi osobiście podszedł jako próbka 2,3
Moja ocena 6/10

CHERRY-Liquid z tego aromatu jest słodki, czuć w nim wisienkę,dla mnie fajna do wapowania była próbka nr 3 .Natomiast powyżej tej próbki smak stawał sie podobny do wisienki opruszonej maką i wisienka schodziła na dalszy plan.Jako aromat Cherry wyszedł dość dobry, miły w paleniu.
Moja ocena 8/10

FORUNA STRIKE 2-Dobry tytoniowy aromat od 1 próbki wyczuwalny posmak maggi,ale nie męczacy.Mnie najbardziej podeszła próbka nr 4
Moja ocena 8/10

Prócz aromatu TOBACCO, FORTUNA STRIKE 2, CHERRY wszystkie pozostałe sa intensywnie słodkie, przy wiekszych stężeniach,nawet jak posmak robi się ciekawy-to stają sie zbyt mdłe.

Pozdrawiam:))))))

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Ostatnio edytowano 26 mar 2013, o 22:34 przez Elżunia, łącznie edytowano 8 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2013, o 16:43 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 19:10
Posty: 48
Of course, willing to test again, especially interested in cherry and the citrus mix. I think the "Tobacco" has already been reviewed in the last test or is this yet another one?

Best regards,

Bogeman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2013, o 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 13:53
Posty: 261
Lokalizacja: Łuków
Ja tez chetnie przetestuje nowe aromaty najlepiej takie tytoniowe i cherry:)
Baza VPG juz zamowiona takze chetnie pomieszam cos nowego!
POZDRAWIAM!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2013, o 23:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
Mieszanki testowane na bully drip, Vision Eternity i na dłuższym dystansie Crystal2.
Wszystkie mieszane na bazie VPG 12mg. Czas dojrzewania 7-10dni.


Fortuna Strike2
1kr/1ml
Bardzo aromatyczny, klasyczny, dobry gorzki tytoń. W tle wyczuwam nutkę orzecha włoskiego. Nie jest kwaśny, może odrobinę słodkawy. Daje dobrego kopa, Bardzo fajna propozycja dla koneserów dobrego klasycznego tytoniu. Nie mulący, można wapować na co dzień. 8/10

My Sherry
2kr/3ml
Bardzo fajna ciekawa wisienka. Przy dłuższej inhalacji trochę męczący, za słodki. ALe dla wielbicieli słodzizny będzie idealny. Pierwsze skojarzenie smaku to lizak serduszko wiśniowy, czerwony landrynek z goplany, albo guma rozpuszczalna maoam. Zapach chmurki też bardzo przyjemny. Bardzo fajny na chwilowy odpoczynek od tytoniówek. 7,5/10

Sweet Tobacco
1kr/1ml
Nie jest tak słodki jak się spodziewałem. Oczekiwałem typowo słodkiego tytoniowego smaku, tymczasem słodyczy jest w nim naprawdę niewiele. Wyczuwam zapach delikatnie słodkiego dobrego tytoniu. Trochę za bardzo ziołowy smak, który czasem wychodzi na przód.
Może być świetnym dodatkiem do klasycznych mieszanek tytoniowych. 6/10

Citrus Mix
1lr/1mk, 1kr/2ml
Tu niestety wielkie rozczarowanie. Nie dałem rady porządnie przetestować. Dla mnie nutą przewodnią jest tu chemia i tylko chemia. W tle gdzieś tam pokazują się jakieś owoce, ale są daleko daleko z tyłu. Czuję niestety jakbym lizał bardzo fajnie pachnące mydło.
Najgorsze że tą chemie czuję nawet przy najmniejszym stężeniu 1kr/3ml. Jest to najgorszy aromat z testowanych w tej serii. 1/10


Mild Tobacco

1kr/1ml
Całkiem fajna kompozycja. Na początku myślałem że będzie lekko mulący i nużący, ale po zwapowaniu 1 ml całkiem mi zasmakował. Ciężko mi określić dokładnie jakie smaki wyczuwam. Z pewnością jest w nim vanilia, jakieś delikatne ciasteczko korzenne, troszkę tytoniu i jakby odrobinę śmietanki...? Ogólnie bardzo przyjemny aromacik. 8/10

Spicy Biscuit
2kr/3ml
Dosyć delikatna, stonowana mieszanka, trochę piernika, odrobinkę vanilii, nie za słodki. Dodam ze mieszanka nie ma dla mnie niby nic wyjątkowego, a jednak zwapowałem w jedno popołudnie całe 5ml. Trochę przypomina ciasteczka korzenne z tesco, tylko mniej słodki. 7/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2013, o 00:50 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:24
Posty: 330
Lokalizacja: France
My mixes are stepping since 10 days, I'll keep you in touch guys :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2013, o 13:44 
Offline

Dołączył(a): 20 gru 2012, o 12:02
Posty: 53
Aromaty zmieszane na bazie VPG 18 mg w proporcjach na 10 ml:
1 - 4 kpl aromatu
2 - 6 kpl aromatu
3 - 8 kpl aromatu
4 - 10 kpl aromatu
5 - 12 kpl aromatu
Testowałam na atomizerze bez mostkowym a następnie w clearomizerze vision CC;

Sweet Tobacco - Słodki, mocno tytoniowy smak z nutką miodu. Trochę piekący. Dobrze dymi. Bardzo mi odpowiada ten słodkawy aromat. Jak dla mnie nadaje się do dłuższego palenia. Najlepsza jest próbka z 10 kpl aromatu. 8/10

Citrus Mix - Bardzo fajny słodki smak z nutką dojrzałej mandarynki. Troszkę jakby kwaskowaty, ale jak dla mnie to zaleta. Dodaje wyrazistości. Jeden z lepszych aromatów jakie testowałam. Tu również najlepsza próbka z 10 kpl aromatu. Duża chmura dymu. 9/10

My Cherry - Mocny, trochę chemiczny, słodkawy smak jakby dobrze dojrzałej wiśni. Mimo że trochę "zalatuje" chemią bardzo mi odpowiada. Mogłabym go palić na dłuższą metę.Dobrze dymi. W próbkach z 10 i 12 kpl aromatu smak staje się słodszy i wiśnia dominuje. Moja ocena to 8/10

Mild Tobacco - Bardzo słodki tytoniowy smak ciasteczek maślanych. Wyczuwam tu jakby przyprawy. Spróbowałam próbek męża na bazie DNB i tamte mi nie podchodzą a na bazie VPG jak najbardziej. Ten aromat jest najsłodszy z dotychczas testowanych ale nie przytłaczający. Zostaje długo fajny posmak w ustach. 9/10

Fortuna Strike 2 - W porównaniu do wcześniejszych testów smak maggi już nie jest taki przytłaczający ale nadal wyczuwalny. Mi jednak ten aromat od początku nie odpowiadał. Jest za to bardziej tytoniowy. Dobrze dymi. 6/10

Spicy Biscuit - Czuć jakby przyprawy korzenne. Bardzo przypomina mi herbatniki przywożone przez znajomych z Anglii. Staje się trochę słodkawy i za razem ostrawy przez te przyprawy. 8/10

W porównaniu do wcześniejszych testów aromatów tytoniowych te odpowiadają mi bardziej . Znalazłam kilka smaków, które zostaną przy mnie dłużej, nadają się do dłuższego e- palenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL