FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 25 kwi 2024, o 10:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 maja 2015, o 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Wlos zostal juz podzielony na 16 czesci a zwyczajowo nie dzielimy wiecej jak na cztery :D
W butelkach z baza, bo o tych zda sie mowimy jest zakretka plastikowa (z kropla kleju), uszczelka czyli krazek tekturowy i szczelne zamkniecie butelki folia aluminiowa.
Szary krazek tekturowy to wlasnie "uszczelka wlasciwa" - nic innego tam nie uswiadczy.
A jak wlos podzielic na 32, to "uszczelka wlasciwie wlasciwa" jest folia aluminiowa zgrzana z butelka - uszczelnia - pozostalosc ma posluzyc wypelnieniu i dociskaniu ...

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 11:50 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Coś mi tu nie halo.

Platynka - to ta złota blaszka którą z takim trudem zrywam z butelki? Zgrzewana indukcyjnie z plastikiem szyjki butelki?

Kartonowa uszczelka zwykle wylatuje.

Jak wyrzucę kartonowy krążek, to wydaje mi się - ale nie testowałem tego zbyt często - butelka nadal się szczelnie zamyka. Powinienem go jednak pozostawiać?

2^5=32 jeśli chodzi o dzielenie włosa :lol:

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 11:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
ardbeg napisał(a):
Coś mi tu nie halo.

Platynka - to ta złota blaszka którą z takim trudem zrywam z butelki? Zgrzewana indukcyjnie z plastikiem szyjki butelki?

Kartonowa uszczelka zwykle wylatuje.

Jak wyrzucę kartonowy krążek, to wydaje mi się - ale nie testowałem tego zbyt często - butelka nadal się szczelnie zamyka. Powinienem go jednak pozostawiać?



edit:

Goła zakrętka trzyma (brak przecieków) ale trzyma się też klej, więc chyba lepiej zostawić jak jest - niż się bawić w wydłubywanie/wymywanie kleju.
Uszczelki nowych baz (BTU i VPG'73) mają warstwę a'la pergamin - co może zapobiegać przesiąkaniu
(chyba przy starszych/innych bazach ta tekturka była goła - bo takie znajduję w bliskim otoczeniu...)
Jeśli ktoś ma obawy - niech trzyma 'nadpite' bazy w pionie, a do zabełtania używa kciuka jako zakrętki ;)

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Ostatnio edytowano 19 maja 2015, o 18:56 przez elPetto, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
ardbeg napisał(a):
...

Platynka - to ta złota blaszka którą z takim trudem zrywam z butelki?
....


Mam patent na tę blaszkę. Nie zdzieram jej od brzegu, ale rozcinam nożykiem przez środek (bez dotykania brzegów) i zdzieram od środka na zewnątrz (wkładając czubek noża w środek a od góry przyciskając palcem). Schodzi jak "złoto" 8=)
Ważne żeby nożyk był ostry (np. tapicerski), to nic nie wpada do bazy.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 12:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Tez mam patent - wbijam w srodek plaski srubokret i podwazam nim aluminium od dolu, w kierunku brzegu, gdzie lapie koncowke w palce i odrywam folie wokol butelki

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 15:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Koniecznie musicie testować "na okrągło". Niedługo zaczniecie opisywać jak zrywacie platynkę ze śmietany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 15:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
inawera napisał(a):
Koniecznie musicie testować "na okrągło". Niedługo zaczniecie opisywać jak zrywacie platynkę ze śmietany.

Właśnie o to chodzi, że gdyby te 'platynki' miały takie języczki jak w śmietanie, to nie byłoby problemu ze zrywaniem ich z butelek, w których są konfekcjonowane bazy 100ml. Z tego co pamiętam, to ten temat już się kiedyś pojawił na forum, ale rozwiązanie nie zostało wprowadzone. A szkoda.
Zdjęcie poglądowe:
Obrazek

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 15:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Piotrze. Jest arkusz tektury. Jedna strona jest powleczona folią (sreberkiem), jak z tego wykroić okrągłą tekturową uszczelkę i jednocześnie foliową (platynkę) z języczkiem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 16:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Jeżeli mamy ostry nóż pod ręką i dobrze chwycimy (kciuk + ostrze noża) to platynka schodzi w całości z buteleczki bezproblemowo, nie trzeba jej dziurawić.
Można by było zrobić pół milimetra większą tekturkę i platynkę. Platynka więcej by wystawała poza butelkę (łatwiej chwycić) a tekturka wcisnęłaby się bardziej w nakrętkę i kropelka kleju byłaby zbędna (koniec z wypadaniem).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
inawera napisał(a):
Piotrze. Jest arkusz tektury. Jedna strona jest powleczona folią (sreberkiem), jak z tego wykroić okrągłą tekturową uszczelkę i jednocześnie foliową (platynkę) z języczkiem?

Doskonale wiem o czym piszesz i że w tym przypadku ze względów technologicznych nie jest to możliwe, skoro tektura i materiał 'plombowy' są ze sobą połączone.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL