FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 19:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 maja 2015, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
Nie wiem, czy ten temat wcześniej już się pojawił, czy nie.
Jeżeli tak, to proszę o odnośnik do odpowiedniego tematu.
Chciałbym zapytać czym są (jakim klejem? może to jakiś rodzaj silikonu?) przyklejone tekturowe 'uszczelki', które występują we wnętrzu nakrętek 100-mililitrowych butelek.
Chodzi tu oczywiście o butelki, w które są rozlewane bazy.
PS
Nie wiem, czy zauważyliście, ale na butelkach 10-mililitrowych pojawił się logotyp *inawera*
(górna część fotografii - butelki wcześniejsze, dolna - butelki, w których otrzymałem najnowsze testowe aromaty z serii 'DESEROWO - OWOCOWY MAJ - 2015')
Załącznik:
butelki.jpg [108.17 KiB]
Pobrane 3790 razy

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2015, o 12:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
profesor napisał(a):
Nie wiem, czy ten temat wcześniej już się pojawił, czy nie.
Jeżeli tak, to proszę o odnośnik do odpowiedniego tematu.
Chciałbym zapytać czym są (jakim klejem? może to jakiś rodzaj silikonu?) przyklejone tekturowe 'uszczelki', które występują we wnętrzu nakrętek 100-mililitrowych butelek.
Chodzi tu oczywiście o butelki, w które są rozlewane bazy.

To jest robota zgrzewarki ultradzwiękowej.
PS
Nie wiem, czy zauważyliście, ale na butelkach 10-mililitrowych pojawił się logotyp *inawera*
(górna część fotografii - butelki wcześniejsze, dolna - butelki, w których otrzymałem najnowsze testowe aromaty z serii 'DESEROWO - OWOCOWY MAJ - 2015')
Załącznik:
butelki.jpg


Droperka jest od zawsze na dnie butelek w które konfekcjonujemy aromaty i e-liquidy.
Do sprzedaży i do testów wysyłamy butelki bez Droperki.
Teraz wyjątkowo - zabrakło bez Droperki.

Na dnie butelek z bazami jest napis "INAWERA" - od dawna.
Na butelkach 1 litrowych i na kanistrach 5 litrowych jest napis "inawera.com"
To tak dla odpowiednich władz w przypadku posądzenia nas o "nasze a nie nasze" produkty, oraz po to abyście kupując towar ze złoto-czarną nakrętką (10 ml.), z Droperką na dnie i zapakowany w blister byli na 100% pewni że to od nas.
To samo tyczy się baz w sleevach.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2015, o 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
inawera napisał(a):
...
To jest robota zgrzewarki ultradzwiękowej.

Z tego, co wyczytałem w internecie, to zgrzewarka ultradzwiękowa działa na następującej zasadzie:
Cytuj:
W trakcie zgrzewania sonotroda wywiera nacisk na zgrzewany detal i wprowadza go w drgania w wyniku czego następuje połączenie zgrzewanych elementów.

Wynika z tego, ze zgrzewarka ultradzwiękowa nie potrzebuje do polączenia elementów żadnego kleju, czy też innej substancji, natomiast w przypadku nakrętek w bazach 100-mililitrowych jest obecny jakiś rodzaj kleju, silikonu.
(przedstawiona na fotografii nakrętka pochodzi z bazy VPG 70/30 6mg)
Załącznik:
nakretka.jpg [74.82 KiB]
Pobrane 3769 razy

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2015, o 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Dodam coś od siebie.

Tekturowa uszczelka potrafi wypaść od razu przy pierwszym odkręceniu nowej bazy, więc ta kropelka kleju, która tam jest nie spełnia należycie swojego zadania. Powierzchnia wewnątrz nakrętki nie jest gładka i klej nie trzyma. Jeżeli mamy traktować te butelki jako produkt jednorazowego użytku (rozlanie bazy do małych buteleczek) to chyba nie ma sensu zwracać na to uwagi. Przy wielokrotnym użytkowaniu butelek wypadająca uszczelka może być lekko irytująca :)

Takie moje małe spostrzeżenia odnośnie buteleczek 10ml.
Co zauważyłem przez okres niespełna roku mając możliwość i przyjemność testować aromaty.
Spora ilość buteleczek jest nieszczelna w miejscu styku dzióbek – nakrętka. Nigdy nie mieszam zakręconych buteleczek. Odkręcam nakrętkę i chwytam buteleczkę jednym palcem za dno a drugim za dzióbek. Mieszając z nakrętką wiele razy zdarzyło się, że po odkręceniu gwint buteleczki i nakrętki był wilgotny. Podobnie jest, gdy otrzymujemy paczuszki z aromatami do testów. Zdarza się, że część buteleczek ma wilgotne gwinty.
Druga nieszczelność występuje czasem na połączeniu zakraplacza z buteleczką.
Miałem również dwa przypadki, że buteleczka była delikatnie pęknięta (niedokładnie wykonana) lub pękła od nacisku przy tankowaniu parownika w miejscu dolnego zgrzewania (szew na dnie widoczny na powyższych zdjęciach). Przez dobę potrafiła wypocić około 5-10 kropli mieszanki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2015, o 19:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
profesor napisał(a):
inawera napisał(a):
...
To jest robota zgrzewarki ultradzwiękowej.

Z tego, co wyczytałem w internecie, to zgrzewarka ultradzwiękowa działa na następującej zasadzie:
Cytuj:
W trakcie zgrzewania sonotroda wywiera nacisk na zgrzewany detal i wprowadza go w drgania w wyniku czego następuje połączenie zgrzewanych elementów.

Wynika z tego, ze zgrzewarka ultradzwiękowa nie potrzebuje do polączenia elementów żadnego kleju, czy też innej substancji, natomiast w przypadku nakrętek w bazach 100-mililitrowych jest obecny jakiś rodzaj kleju, silikonu.
(przedstawiona na fotografii nakrętka pochodzi z bazy VPG 70/30 6mg)
Załącznik:
nakretka.jpg


Piotrze nakrętka nie ma kontaktu ze zgrzewarką. Przejeżdża na taśmie pod takimi (cholera wie czym).
Przepraszam zgrzewarka jest indukcyjna. Podobna do tej co na filmie tylko znacznie większa.
https://www.youtube.com/watch?v=0JMyPol862Q

To co wydłubałeś z nakrętki to jest tekturowa wkładka która przed zakręceniem wraz z platynką tworzy jedną całość.
Jak nie zapomnę to przy najbliższej wysyłce włożę do przesyłki kilka takich nietkniętych przez indukcję nakrętek.
Zgrzewarkę ultradżwiękową mamy do blistrów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2015, o 19:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
caffe23 napisał(a):
Dodam coś od siebie.

Tekturowa uszczelka potrafi wypaść od razu przy pierwszym odkręceniu nowej bazy, więc ta kropelka kleju, która tam jest nie spełnia należycie swojego zadania. To nie jest uszczelka tylko tekturka do której jest przyklejona/przyczepiona folijka która po indukcji zakrywa otwór wlewowy. W nakrętce pozostaje tylko tekturka która nie jest uszczelką.Powierzchnia wewnątrz nakrętki nie jest gładka i klej nie trzyma. Jeżeli mamy traktować te butelki jako produkt jednorazowego użytku (rozlanie bazy do małych buteleczek) to chyba nie ma sensu zwracać na to uwagi. Przy wielokrotnym użytkowaniu butelek wypadająca uszczelka może być lekko irytująca :)

Takie moje małe spostrzeżenia odnośnie buteleczek 10ml.
Co zauważyłem przez okres niespełna roku mając możliwość i przyjemność testować aromaty.
Spora ilość buteleczek jest nieszczelna w miejscu styku dzióbek – nakrętka. Nigdy nie mieszam zakręconych buteleczek. Odkręcam nakrętkę i chwytam buteleczkę jednym palcem za dno a drugim za dzióbek. Mieszając z nakrętką wiele razy zdarzyło się, że po odkręceniu gwint buteleczki i nakrętki był wilgotny. Podobnie jest, gdy otrzymujemy paczuszki z aromatami do testów. Zdarza się, że część buteleczek ma wilgotne gwinty.
Druga nieszczelność występuje czasem na połączeniu zakraplacza z buteleczką.
Miałem również dwa przypadki, że buteleczka była delikatnie pęknięta (niedokładnie wykonana) lub pękła od nacisku przy tankowaniu parownika w miejscu dolnego zgrzewania (szew na dnie widoczny na powyższych zdjęciach). Przez dobę potrafiła wypocić około 5-10 kropli mieszanki.


Zwrócimy uwagę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2015, o 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
inawera napisał(a):
To nie jest uszczelka tylko tekturka do której jest przyklejona/przyczepiona folijka która po indukcji zakrywa otwór wlewowy. W nakrętce pozostaje tylko tekturka która nie jest uszczelką

Więc po wyrzuceniu tej grubszej, papierowej podkładki, która lubi wypadać, nakrętka powinna zapewniać szczelność. Sprawdziłem i tak jest.
Tylko teraz, czy pozostałości tego gęstego kleju w nakrętce, podczas wstrząsania nie będą się rozpuszczały w kontakcie z czystą bazą lub przechowywaną w butelce mieszanką miętową, jedną z tych, która rozpuszcza plastiki?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2015, o 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
caffe23 napisał(a):
inawera napisał(a):
To nie jest uszczelka tylko tekturka do której jest przyklejona/przyczepiona folijka która po indukcji zakrywa otwór wlewowy. W nakrętce pozostaje tylko tekturka która nie jest uszczelką

Więc po wyrzuceniu tej grubszej, papierowej podkładki, która lubi wypadać, nakrętka powinna zapewniać szczelność. Sprawdziłem i tak jest.
Tylko teraz, czy pozostałości tego gęstego kleju w nakrętce, podczas wstrząsania nie będą się rozpuszczały w kontakcie z czystą bazą lub przechowywaną w butelce mieszanką miętową, jedną z tych, która rozpuszcza plastiki?

Dokładnie chodzi mi o tą niewielką ilość gumowatego kleju, która łączy kartonowe kółeczko z nakrętką.

Jeżeli ten kartonik nie ulega odklejeniu od nakrętki podczas pierwszego otwarcia, to następnie nasącza się bazą i klej ten ma kontakt z bazą.
Jeżeli pozbywam się tego kartonika, to pozostałości kleju na nakrętce mają kontakt z bazą.
W związku z tym, chciałbym wiedzieć czym jest gumowo-silikonowa substancja, która po otwarciu butelki z bazą znajduje się pomiędzy kartonikiem a plastikową nakrętką.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2015, o 10:10 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
profesor napisał(a):
caffe23 napisał(a):
inawera napisał(a):
To nie jest uszczelka tylko tekturka do której jest przyklejona/przyczepiona folijka która po indukcji zakrywa otwór wlewowy. W nakrętce pozostaje tylko tekturka która nie jest uszczelką

Więc po wyrzuceniu tej grubszej, papierowej podkładki, która lubi wypadać, nakrętka powinna zapewniać szczelność. Sprawdziłem i tak jest.
Tylko teraz, czy pozostałości tego gęstego kleju w nakrętce, podczas wstrząsania nie będą się rozpuszczały w kontakcie z czystą bazą lub przechowywaną w butelce mieszanką miętową, jedną z tych, która rozpuszcza plastiki?

Dokładnie chodzi mi o tą niewielką ilość gumowatego kleju, która łączy kartonowe kółeczko z nakrętką.

Jeżeli ten kartonik nie ulega odklejeniu od nakrętki podczas pierwszego otwarcia, to następnie nasącza się bazą i klej ten ma kontakt z bazą.
Jeżeli pozbywam się tego kartonika, to pozostałości kleju na nakrętce mają kontakt z bazą.
W związku z tym, chciałbym wiedzieć czym jest gumowo-silikonowa substancja, która po otwarciu butelki z bazą znajduje się pomiędzy kartonikiem a plastikową nakrętką.


Teraz wytłumaczyłeś mi jak prawdziwy "profesor".
Proszę o maila (igavt@interia.pl - tytuł "dla Irka") zadzwonię do producenta i zapytam o klej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2015, o 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Ja bym optopwal za "klejem szewskim - UNIWERSALNYM" ale moje spojrzenie moze byc zdeformowane wieloletnia nieobecnoscia w Polsce. Klej byl dobry i na moj gust mial wszelkie szanse przetrwac do dzis.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL