FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 14:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 maja 2015, o 14:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Sprawa poważna i dziękuje Piotrowi za zainteresowanie.
Rozmawiałem z producentem nakrętek i otrzymałem Kartę Charakterystyki kleju.
Oto ona:

https://files.acrobat.com/a/preview/bcaafc1c-5729-4056-a530-cd62ee13f313

Klej posiada certyfikaty Amerykańskiej Agencji FDA.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2015, o 19:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
inawera napisał(a):
Sprawa poważna i dziękuje Piotrowi za zainteresowanie.
Rozmawiałem z producentem nakrętek i otrzymałem Kartę Charakterystyki kleju.
Oto ona:

https://files.acrobat.com/a/preview/bcaafc1c-5729-4056-a530-cd62ee13f313

Klej posiada certyfikaty Amerykańskiej Agencji FDA.


Z powyższego dokumentu wynika, że ten klej to Globomelt11555. Z informacji dostępnych w internecie ustaliłem, że ten klej jest zrobiony na bazie żywic syntetycznych, oraz jest przeznaczony do etykietowania. Na chwilę obecną nie jestem w stanie stwierdzić, czy i ewentualnie jaki wpływ może mieć na bazę nikotynową.
Niemniej jednak terminy 'żywica syntetyczna', oraz 'przeznaczony do etykietowania' nie nastrajają mnie optymistycznie.
Na wszelki wypadek poszukam chyba nakrętek na wymianę, tych 'wcześniejszych', w których tego kleju nie było. Tak dla świętego spokoju.
Irku, dziękuję za informacje.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2015, o 21:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
profesor napisał(a):
inawera napisał(a):
Sprawa poważna i dziękuje Piotrowi za zainteresowanie.
Rozmawiałem z producentem nakrętek i otrzymałem Kartę Charakterystyki kleju.
Oto ona:

https://files.acrobat.com/a/preview/bcaafc1c-5729-4056-a530-cd62ee13f313

Klej posiada certyfikaty Amerykańskiej Agencji FDA.


Z powyższego dokumentu wynika, że ten klej to Globomelt11555. Z informacji dostępnych w internecie ustaliłem, że ten klej jest zrobiony na bazie żywic syntetycznych, oraz jest przeznaczony do etykietowania. Na chwilę obecną nie jestem w stanie stwierdzić, czy i ewentualnie jaki wpływ może mieć na bazę nikotynową.
Niemniej jednak terminy 'żywica syntetyczna', oraz 'przeznaczony do etykietowania' nie nastrajają mnie optymistycznie.
Na wszelki wypadek poszukam chyba nakrętek na wymianę, tych 'wcześniejszych', w których tego kleju nie było. Tak dla świętego spokoju.
Irku, dziękuję za informacje.


Piotrze nie musisz się obawiać.
Klej użyty w tej nakrętce posiada certyfikat świadczący o braku szkodliwości i jest przez FDA dopuszczony do kontaktu z produktami spożywczymi.

http://www.accessdata.fda.gov/scripts/cdrh/cfdocs/cfcfr/cfrsearch.cfm?fr=175.105.

Ponadto nakrętki posiadają certyfikat ivm ZERT 05901670613-8317.

Jeżeli znajdziesz nakrętki do tych butelek idealnie pasujące do nich będę zdziwiony. Ta nakrętka pasować IDEALNIE powinna jedynie do tych butelek.
Butelki i nakrętki są produkowane wyłącznie dla naszej firmy, butelkę i nakrętkę projektowano na nasze zlecenie.
Może się zdarzyć że dopasujesz coś ale czy na 100% gwint będzie ten sam, czy gwint nakrętki będzie odpowiednio dopasowany aby zapewnić szczelność i co najważniejsze, czy nakrętka będzie bezpieczna i wykonana z materiału dopuszczonego do kontaktu z produktami spożywczymi.
Możesz trafić z deszczu pod rynnę.
My (posiadając odpowiednie - jak mawia SCH - dupochrony- papierzyska) gwarantujemy bezpieczeństwo użytkowania nakrętki w celu do jakiego została zaprojektowana, przebadana i wykonana.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2015, o 21:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Jeszcze jedno.
Piotrze klej używany do etykiet MUSI BYĆ BEZPIECZNY W KONTAKCIE Z ŻYWNOŚCIĄ.
Zauważyłeś na pewno jak jakiś czas temu aromaty, szczególnie cytrusowe, banan, cynamon, migrowały poprzez ścianki butelek.
Buteleczki zasysały się a aromatu ubywało.
Te aromaty w największym stopniu miały kontakt z klejem etykiety.
Uwierzcie nam że nawet tusz używany do drukowania etykiet musi być certyfikowany.
Kiedyś dziwiło to nas, teraz już nawet, jak się by wydawało, najgłupszy przepis na swoje uzasadnienie.
I lepiej je stosować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2015, o 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
inawera napisał(a):
Jeszcze jedno.
Piotrze klej używany do etykiet MUSI BYĆ BEZPIECZNY W KONTAKCIE Z ŻYWNOŚCIĄ.
Zauważyłeś na pewno jak jakiś czas temu aromaty, szczególnie cytrusowe, banan, cynamon, migrowały poprzez ścianki butelek.
Buteleczki zasysały się a aromatu ubywało.
Te aromaty w największym stopniu miały kontakt z klejem etykiety.
Uwierzcie nam że nawet tusz używany do drukowania etykiet musi być certyfikowany.
Kiedyś dziwiło to nas, teraz już nawet, jak się by wydawało, najgłupszy przepis na swoje uzasadnienie.
I lepiej je stosować.

Dziekuje za obszerne wyjasnienia. Skoro klej jest bezpieczny w kontakcie z zywnoscia, to chyba nie ma sie czego obawiac, na szczescie.
Zastanawiam sie, czy ten klej jest niezbedny do polaczenia tego okraglego kartonika z nakretka. Wydaje mi sie, ze ten kartonik w nakretce jest wpasowany na wcisk, wiec bez tego kleju najprawdopodobniej tez pozostalby na swoim miejscu.

Wysłane z mojego GT-S7562 przy użyciu Tapatalka

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2015, o 23:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 19:45
Posty: 85
Nie ma lypy.:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 10:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Piotrze.
Klej pod uszczelką wynika z procesu produkcyjnego.
Gdyby go nie było istnieje prawdopodobieństwo że część uszczelek z platynką przed zakończeniem produkcji nakrętki po prostu by z niej wypadła.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
profesor napisał(a):
Zastanawiam sie, czy ten klej jest niezbedny do polaczenia tego okraglego kartonika z nakretka. Wydaje mi sie, ze ten kartonik w nakretce jest wpasowany na wcisk, wiec bez tego kleju najprawdopodobniej tez pozostalby na swoim miejscu.



Kartonowa uszczelka przesącza się mimo zafoliowania po stronie styku z płynem?

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 10:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
elPetto napisał(a):
profesor napisał(a):
Zastanawiam sie, czy ten klej jest niezbedny do polaczenia tego okraglego kartonika z nakretka. Wydaje mi sie, ze ten kartonik w nakretce jest wpasowany na wcisk, wiec bez tego kleju najprawdopodobniej tez pozostalby na swoim miejscu.



Kartonowa uszczelka przesącza się mimo zafoliowania po stronie styku z płynem?


Klej jest niezbedny, jak pisal Irek - w procesie produkcji klej utrzymuje uszczelke kartonowa w zakretce (o ile dobrze zrozumialem z przyczepionym kawaleczkiem folii aluminiowej, ktory pozniej zamyka szczelnie butelke).
Mnie osobiscie ten klej jest rowniez potrzebny, bo wole jednak buteleczki z ktorych kartoniki nie wypadaja ;)
Widac wyraznie, ze klej nie czyni polaczenia bardzo trwalego, bo w bardzu wielu zakretkach kartonik odkleja sie i wypada przy pierwszym odkreceniu. Tekturka moze sie czasami wydawac doskonale "na wcisk" spasowana, ale jest to wynikiem jej miekkosci, sprasowania przez dokrecanie wiec i dopasowania sie do wolnej przestrzeni.
Uszczelka nasacza sie z czasem plynem (zapewne przy wielokrotnym odkrecaniu i zakrecaniu i wstrzasaniu butelki), ale jest to bardziej widoczne przy liquidach kolorowych.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2015, o 11:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
macbulwa napisał(a):
Klej jest niezbedny, jak pisal Irek - w procesie produkcji klej utrzymuje uszczelke kartonowa w zakretce (o ile dobrze zrozumialem z przyczepionym kawaleczkiem folii aluminiowej, ktory pozniej zamyka szczelnie butelke).
Mnie osobiscie ten klej jest rowniez potrzebny, bo wole jednak buteleczki z ktorych kartoniki nie wypadaja ;)
Widac wyraznie, ze klej nie czyni polaczenia bardzo trwalego, bo w bardzu wielu zakretkach kartonik odkleja sie i wypada przy pierwszym odkreceniu. Tekturka moze sie czasami wydawac doskonale "na wcisk" spasowana, ale jest to wynikiem jej miekkosci, sprasowania przez dokrecanie wiec i dopasowania sie do wolnej przestrzeni.
Uszczelka nasacza sie z czasem plynem (zapewne przy wielokrotnym odkrecaniu i zakrecaniu i wstrzasaniu butelki), ale jest to bardziej widoczne przy liquidach kolorowych.


Ten szary krążek tekturowy ma IMHO wypaść z definicji - sprawa dotyczy 'uszczelki właściwej', którą kropelka kleju przytwierdza do plastikowej nakrętki.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL