FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 10:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lis 2014, o 02:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2014, o 00:33
Posty: 143
Witam,

Dzisiaj na shoutboxie koledzy poruszyli kwestię licznika który odliczałby ilość dni jaką już wapujemy (taki do wstawienia w podpis), nie myśląc wiele siadłem do zrobienia czegoś takiego. Przygotowałem na szybko grafikę oraz skrypty w php na swoim serwerze.

Oto co wyszło:
Obrazek

Dodałem to w taki sposób:
Kod:
[img]http://zipklanpolska.pl/inawera/test.php?login=kubol[/img]


Stworzyłem prosty plik który dodaje usera do bazy danych, jest w wersji roboczej, bez żadnej grafiki ale również go pokażę i możecie przetestować, nie ma jeszcze żadnych zabezpieczeń przeciwbotowych ani nic takiego, nie ma też zabezpieczenia przed wpisaniem daty która jeszcze nie nastąpiła, czyli możemy wpisać grudzień tego roku...

Link do wersji roboczej dodawania swojego nicku oraz dnia kiedy zaczęliśmy chmurzyć:
http://zipklanpolska.pl/inawera/add.php

Wymagana przeglądarka nowożytna, czyli taka która pozwoli wprowadzić datę po prostu wyklikując ją.
Tak jak podkreślałem wyżej jest to wersja pierwotna bez żadnych bajerów. Wraz ze wzrostem zainteresowania jestem w stanie zmodyfikować ten skrypt tak, żeby to ładnie wyglądało i było przyzwoicie zabezpieczone, oraz żeby na jeden nick można było "zarejestrować jeden licznik". Podanie nicku który już jest w bazie danych powoduje aktualnie nadpisanie starego licznika o tym nicku. Za nick możecie podać nawet 123123nfdanasnda9u90123jdsa i też zadziała, dzięki temu że to wpiszecie skrypt potrafi wyciągnąć z bazy danych dzień w którym zaczęliście wapować.

Grafika jest zrobiona na bardzo szybko (2 min) możemy ją zmienić bez najmniejszego problemu, tutaj liczę już na Waszą pomoc, jeśli chcecie nową to możecie ją przygotować lub dać jakąś propozycję, to samo dotyczy rozmiarów samej stopki, a także możemy zmienić krój czcionki.

Mam nadzieję że efekt się spodoba.

Teraz już mogę spać (miałem to zrobić godzinę temu, ale nie mogłem zasnąć nie kończąc go)
Kuba.

_________________
Obrazek
Strony internetowe olsztyn


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 03:27 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 13:45
Posty: 246
Super sprawa tylko data musi byc w odpowiednim formacie tzn rok miesiac dzien 13/02/22, bo mnie policzylo przeszlo 16000 dni po podaniu dzien, miesiac, rok,

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 08:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2014, o 00:33
Posty: 143
Słuszna uwaga, dokładnie tak:

rrrr-mm-dd

Mam nadzieję, że firma *inawera* nie będzie zła za wykorzystanie loga.

_________________
Obrazek
Strony internetowe olsztyn


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL