FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 09:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2013, o 12:34
Posty: 58
Z wielkim żalem piszę to co możecie przeczytać.
Pamiętacie jak na naszym spotkaniu grała na skrzypcach a potem po ukraińsku śpiewała towarzyszka „givena” Dajana? Rodowita Kijowianka.
Pamiętacie zapewne jak po jej występie ująłem ją za rękę i podnosząc jej rękę wysoko w górę i krzyknąłem „ХАЙ ЖИВЕ УКРАЇНА!!!”
Dlaczego to zrobiłem?
Moich przyjaciół (obecnie już rodzinę – mam na Ukrainie 8 letnią chrzestną córkę) poznałem ponad 20 lat temu.
Ukrainę odwiedzałem i w interesach i prywatnie.
Zawsze byłem, byliśmy ja i moja rodzina przyjmowani życzliwie. Pomimo że tym ludziom się nie przelewa zawsze starali się ukryć niedostatki życia codziennego.
W interesach jeździłem ponad 1300 km od polskiej granicy. Nigdy nic złego mi się nie stało, nikt nigdy nie zrobił mi najmniejszej przykrości. (nie licząc $ wydanych na łapówki dla milicjantów – ale to także z uśmiechem na ustach).
Mam wielki żal do moich rodaków którzy protestujących na Majdanie Niepodległości nazywają bandziorami z UPA, banderowcami.
To mogą być ich dzieci lub wnuki. Ale to są wolni (?!) ludzie którzy walczą tylko o przyszłość swoją i swoich dzieci.
Mają dosyć Prezydenta kryminalisty (dwa wyroki za kradzież) i całej sitwy złodziei ograbiających swój/ich kraj. Oni na Majdanie pragną tylko drobną cząstkę tego co my mamy ale my już nawet tego nie zauważamy.
O wielkim szacunek jaki mają Ukraińcy dla Polaków niech zaświadczy polski cmentarz w wiosce niedaleko Drohobycha o nazwie nomen omen Majdan.
Cmentarz znajduje się na przepięknej skarpie przy zakolu rzeki, naprzeciwko skalistego pionowego skalnego zbocza.
Na krzyżach widnieją polsko brzmiące nazwiska i teksty „Zdrowaś Mario…, Niech odpoczywa w spokoju – w naszym polskim języku.
Stare krzyże zadbane, groby pokryte spadłymi z brzóz liśćmi, wokół palisada z żerdzi. (aby krowy nie wlazły – tekst jednego z mieszkańców wsi).
Jeżeli podczas naszego spotkania zyskaliśmy chociażby odrobinę waszego szacunku, proszę uwierzcie. My Gęcowie , ja, Zosia, Gabrysia, Dawid i Weronika widzieliśmy to, możemy to każdemu osobiście potwierdzić . NIKT NIGDY NIE ZROBIŁ NAM ŻADNEJ PRZYKROŚCI. NIE ZNAMY POLAKA KTÓRY BYŁBY SKRZYWDZONY NA UKRAINIE.
Nawet na przejściu granicznym byliśmy bardzo życzliwie traktowani a szczególnie wtedy gdy starałem się mówić po ukraińsku.
Z wielkim bólem w sercu oglądamy to co dzieje się na Majdanie Niepodległości w Kijowie (byłem kilka razy) i cierpię gdy czytamy komentarze wielu Polaków w internecie.

„ХАЙ ЖИВЕ УКРАЇНА!!!”


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:34 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2014, o 20:22
Posty: 50
Umówmy się. Nie każdy się z Tobą zgadza i nie musi. I szkoda że nawet tu musiała zagościć polityka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2013, o 12:34
Posty: 58
iceman napisał(a):
Umówmy się. Nie każdy się z Tobą zgadza i nie musi. I szkoda że nawet tu musiała zagościć polityka.




Masz takie prawo. Możesz ich także nazywać bandytami. Ja piszę tylko o swoich DOŚWIADCZENIACH Z UKRAIŃCAMI.
A czy to co napisałem to jest polityka? Nie. To są moje i mojej rodzimy subiektywne odczucia.
Znam wielu Polaków gorszych od tych wszystkich Ukraińców spotkanych za wschodnią granicą naszego kraju.
Jeżeli dalej chcesz dyskutować ze mną, a może z moimi dziećmi czy żoną, proponuję dyskusję tutaj, na forum. Absolutnie wykluczam jakiekolwiek teksty na PW.
Zauważ jeszcze jedno to napisałem jako Irek, prywatnie.
Irek z dwudziestoletnim doświadczeniem w kontaktach z Ukraińcami.
Zanim napiszesz cokolwiek o UPA poczytaj o akcji "Wisła" - tylko poszukaj subiektywnych nie komunistycznych tekstów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Ukrainiec noszacy moje nazwisko jest straznikiem polskiego cmentarza we Lwowie - pomimo przesladowan w czasach komuny

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:47 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
iceman napisał(a):
Umówmy się. Nie każdy się z Tobą zgadza i nie musi. I szkoda że nawet tu musiała zagościć polityka.


Zwykli ludzie jak zwykle ponoszą największe koszty. Fanatycy i oszołomy po obu stronach z pewnością wycofają się na "z góry upatrzone pozycje".
Nie każdy Niemiec jest nazistą, nie każdy Ukrainiec to bandyta z UPA. Tak samo nie każdy Amerykanin to cowboy, a Polak to nie synonim złodzieja i pijaka. Nie musisz się ze mną zgadzać.

Źle jest, jeżeli demokratycznie wybrany rząd wybiera konfrontację. Całkiem niedawno sam uciekałem przed SKOTami, ledwo widząc załzawionymi oczami.

Polityka czy współczucie? Mnie to szarpie za serce, ale skoro uważasz to za politykę ... trudno.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
co kilka dni pojawiaja sie tu jacys dziwni ludzie - okreslaja sie zwykle jako nowicjusze w wapowaniu - i przewaznie pisza jakies posty "z glupia frant" ale w tzw. newralgicznych tematach: szybkie ubywanie bazy, szkodliwosc skladnikow, alergie, kijowy aromat itp.
Dzis mam wrazenie jest ich dwoch jednoczesnie...

...ale w tym tu temacie rozroba jest niesmaczna i wykracza poza pewne granice @iceman

_________________
Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 20 lut 2014, o 19:10 przez macbulwa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
ardbeg napisał(a):
iceman napisał(a):
Umówmy się. Nie każdy się z Tobą zgadza i nie musi. I szkoda że nawet tu musiała zagościć polityka.


Zwykli ludzie jak zwykle ponoszą największe koszty. Fanatycy i oszołomy po obu stronach z pewnością wycofają się na "z góry upatrzone pozycje".
Nie każdy Niemiec jest nazistą, nie każdy Ukrainiec to bandyta z UPA. Tak samo nie każdy Amerykanin to cowboy, a Polak to nie synonim złodzieja i pijaka. Nie musisz się ze mną zgadzać.

Źle jest, jeżeli demokratycznie wybrany rząd wybiera konfrontację. Całkiem niedawno sam uciekałem przed SKOTami, ledwo widząc załzawionymi oczami.

Polityka czy współczucie? Mnie to szarpie za serce, ale skoro uważasz to za politykę ... trudno.

Całkowicie się z Tobą zgadzam @ardbeg

Przytoczę tylko coś co i mnie chwyciło za serce a słuchałem tego gdzieś w TV...
"Mówi córka do matki:
- Mamo nie chodź proszę na Majdan...
- Córciu ja muszę tam pójść! Bo zapytasz się mnie kiedyś w przyszłości, dlaczego tam nie byłaś..."

Ps. Pozdrowienia dla Igora71
„ХАЙ ЖИВЕ УКРАЇНА!!!” NIECH ŻYJE (WOLNA) UKRAINA!!!

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Ostatnio edytowano 20 lut 2014, o 19:23 przez dziq, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2013, o 12:34
Posty: 58
"iceman"
Odezwał się "ardbeg" lekarz codziennie spotykającej się w swojej pracy z ludźmi poszkodowanymi w wypadkach.
Nie wiem czy on jako przyzwyczajony do widoku cierpiących, konających czy zmarłych jest wstanie wyobrazić sobie taką liczbę rannych i zabitych.
Tylko tych z dzisiejszego dnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 19:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2013, o 12:34
Posty: 58
macbulwa napisał(a):
..

...ale w tym tu temacie rozroba jest niesmaczna i wykracza poza pewne granice


Jako adminstrator forum niechcę żadnej rozruby.
Wytłumaczyłem dlaczego podniosłem rękę Dajany, dlaczego jest mi przykro za teksty które ona musi czytać.
Mogę także wytłumaczyć dlaczego lekko sklełem ciemnowłosą kelnerkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 19:05 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akurat teraz organizuję pomoc szpitalną dla przywożonych poszkodowanych, oby ich było jak najmniej. Jesteśmy gotowi, siły i środki, ludzie, sprzęt i materiały.
Z ranami postrzałowymi nie miałem do czynienia, z masowymi wypadkami - owszem.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL