FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 16 kwi 2024, o 11:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sty 2014, o 21:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
ardbeg napisał(a):
Zdecydowanie ciemne :) Takich (aptecznych) używam na codzień, nie trzeba używanego liquidu chować do szuflady.


Klient chce, klient dostanie.
Dajcie tylko chwile czasu.
A żeby wam się nie nudziło :P jutro Dorotka rozleje pozostałe aromaty i zajmiemy się wysyłką.
W tzw. międzyczasie przyjechał "sparkling wine", od tego dużego producenta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sty 2014, o 21:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Czyli duzo nowych aromatów?.Brzmi ciekawie ;) :D *oj*

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2014, o 16:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Elżunia napisał(a):
Czyli duzo nowych aromatów?.Brzmi ciekawie ;) :D *oj*


Aromatów jest około dziesięciu, ale znowu tylko po 7 małych buteleczek.
Jutro mam spotkanie z paniami które będą produkować t d'm tak jak dotychczas tylko dla nas, ale już u nas.
Kończy się układanie płytek na hali, pozostaje malowanie, sprzątanie, zwożenie maszyn i urządzeń, zamawianie składników i...... bardzo byśmy chcieli w Kazimierzu zaprezentować wam produkty lubelskie.
Ale jak ktoś ma szczęście w miłości to tynki mu schną wtedy gdy są mrozy i nie można okien otworzyć, nawet w taką zimę jak obecna.
Jak już ruszymy z komponowaniem i produkcją smaków na wsi (400 metrów od znaku oznajmiającego że zaczyna się miasto Lublin) to sami będziemy decydować ile aromatu do testu wyprodukować.
Teraz dostaliśmy jak zwykle po 20 ml.
Aromatów typu shisha które testowaliście ostatnio było dużo bo producent obiecał próbek po 10 ml. a ja się wkurzyłem i kupiłem bez testów po kilogramie.
Teraz znowu bieda.

P.S. Właśnie dostałem informację że mamy "poprawioną starą Inawerę" - jeden aromat "dwa jabłka" w wersji bardziej skoncentrowanej. Całe 100 ml.
W poniedziałek rano poproszę dziewczyny aby rozlały i będziemy już wtedy myśleć co komu i ile wysłać.
Mały sympatyczny kłopot z testerami.
Kłopot bogactwa.
Cieszy. Bardzo cieszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2014, o 19:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Podoba mi się podejście do zaproponowanych zmian/wprowadzenia czegoś ;) Ale ja już zauważyłem jedną poważną wadę szklanych butelek. Na jednej z zamowionych najwyraźniej miałem skazę na szkle w okolicach gwintu i przy dokręcaniu pękła cała butelka :cry: i zgubiłem połowę klona Boba's Bounty :/ Przynajmniej wiem że pachnie bardzo ładnie *rolf*

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2014, o 10:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Przeanalizowałem kilka ofert z Polski i zagranicy.
Koszt netto 1 butelki szklanej butelki z pipetą w sklepie wynosił by ok 2 zł.
Sprowadzać?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2014, o 10:24 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Korzystam z aptecznych, jeżeli to takie same - zakrętka zintegrowana z zakraplaczem i nakładka (jak krople do nosa :)) to sprawdzone, nadają się do testów.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2014, o 10:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
ardbeg napisał(a):
Korzystam z aptecznych, jeżeli to takie same - zakrętka zintegrowana z zakraplaczem i nakładka (jak krople do nosa :)) to sprawdzone, nadają się do testów.



Wiesiu do testów zawsze będziemy wysyłać butelki 5 ml o sprawdzonej wielkości kropli. 0,05 ml. (20 gtt. na 1 ml.)
Potem jak poprawimy formy na swoje dziesiątki to będziemy na stałe do testów używać takich w jakich będziemy sprzedawać aromaty.
Te szklane mogę ściągnąć ale jedynie do dalszej odsprzedaży.
W komplecie jest szklana butelka, nakrętka, pipeta i ssawka.

O naszych butelkach pisać już mi się nie chce. Skomentuje to trochę nieładnie.
W tym kraju są możliwości aby zarobić pieniądze, większe lub mniejsze. Są firmy które mają takie możliwości, posiadają sprzęt i fachowców. Ale jak ponad firmę stawia się sex z sekretarką to potem się pieprzy jaki kraj do dupy.
Formy na butelki, zakraplacze i nakrętki jakie nam wykonano zostały skwitowane jedynym zdaniem.
- Irek w latach osiemdziesiątych rzemieślnik pilnikiem robił lepsze.
Wszystko poprawiamy i pod pół roku szlag trafił.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2014, o 11:03 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Szklanych używam do zmieszania "buteleczki dla niecierpliwych". Również do mieszania testów "poza programem".
Jednakowa i stała wielkość kropli jest - dla mnie - istotna przy dawkowaniu aromatu. Butelka do mieszania z bazą może być już dowolna.
Fakt, jak chcesz coś mieć dobrze zrobione, musisz zrobić sam. W domu robię za hydraulika, elektryka, informatyka, dobrze, że basenu nie mam ;).
A ludzie w niektórych firmach/instytucjach są najwyraźniej brani z łapanki. Przemocą odrywani od łopaty lub pługa.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2014, o 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
ardbeg napisał(a):
Szklanych używam do zmieszania "buteleczki dla niecierpliwych". Również do mieszania testów "poza programem".
Jednakowa i stała wielkość kropli jest - dla mnie - istotna przy dawkowaniu aromatu. Butelka do mieszania z bazą może być już dowolna.
Fakt, jak chcesz coś mieć dobrze zrobione, musisz zrobić sam. W domu robię za hydraulika, elektryka, informatyka, dobrze, że basenu nie mam ;).
A ludzie w niektórych firmach/instytucjach są najwyraźniej brani z łapanki. Przemocą odrywani od łopaty lub pługa.

No tak wraca temat kropla kropli nierowna.
Trzeba byto bylo usystematyzowac tak aby zawsze kropla miala ten sam "wymiar" a tak są problemy z dozowaniem.
Szczerze to ja juz sam sie pogubilem i obojetnie jaka butelka stosuje tą sama ilosc kropli ( dzis robilem dla siebie S`Camel i buteleczka z aromatem jest z cienkim zakraplaczem , zapodalem standartowo 8 kropli aromatu ).
Aromaty Inawery sa chyba wylacznie w tych buteleczkach z tym cienkim zakraplaczem ?
A tu cytuje z zielonego ktos tak to ujął ;
Cytuj:
Co do wielkości kropli... są dwa rodzaje zakraplaczy, biały "gruby" oraz z cieniutką koncówką. Zrobiłem pomiary i wychodzi, że biały zakraplacz daje 26 kropel na 1ml, natomiast cienki zakraplacz ma mniejsze kropelki bo daje ich aż 40 na 1 ml. Zrobiłem przegląd aromatów i wyszło na to że dla proporcji zalecanych na http://www.inaweraflavours.com wychodzi - niezależnie od zakraplacza - zawsze od 4 do 8 kropli na 10 ml. Dla aromatów które są w butelkach z cienkim zakraplaczem zalecane proporcje to 1-2%, dla aromatów w butelkach z grubym zakraplaczem - 3%. Może to zbieg okoliczności, ale jakby się zgadzało, z moimi odczuciami smakowymi również.

Wiem ze to moze byc problem bo wiadomo jak to jest ; ulotki , etykiety wyprodukowano na wyrost , a moze tak na ulotce dolaczonej do danego opakowania z aromatem podawac "rozmiar 1 kropli " tzn podac ilosc kropli na 1 ml.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2014, o 11:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Andrzeju.
Zamówiliśmy formy na 10 ml. butelki.
Ponadto (dzięki Bogu) nie zapłaciliśmy za 30 i 50.
W planach są setki.
Wszystkie z tym samym zakraplaczem.
Nasze butelki, te same nakrętki, stałe wartości kropel ...... tylko form nie ma.
Przepraszam są, tylko nie nadają się do pracy.
Np. kroplomierz jest super, cienki wychodzą ładne równa krople, tyle że jest za długi i nie pozwala aby nakrętka dokręciła się dobrze. Do końca.
Wobec tego nakrętki nie trzeba odkręcać. Można ją zdjąć.
Kąty na zapadkach zabezpieczających przed odkręceniem przez dzieci są inne na nakrętce wewnętrznej, inne w zewnętrznej.
Ogólnie jest źle.
Poprawimy wszystko.
Doprowadzimy do tego że każda kropla będzie jednakowa, bez względu jaka to będzie butelka. 10, 30, 50 czy 100 ml.
Formy poprawia już firma która od dawna robi butelki pod bazy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL