FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 01:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 14:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Otrzymałem cztery e-liquidy: ML, Tobacco, Aplle, Menthol (raptem po jednej 15 mililitrowej butelce każdego z nich) od firmy która ponoć dosyć dokładnie obserwuje nasze forum.
Prosili o przesłanie wam do testów. Jednocześnie niejako wskazali testerów do których prosili o wysłanie próbek.
ardbeg, giena77, azbee, given i mareckimt, to są ich wybrańcy. Wiem że marecki jest "przepalony" więc wysłałem próbki do daro.
Proszę oceńcie i napiszcie swoje oceny w tym temacie. Na pewno przeczytają.
Cieszy mnie że to nie przypadkowi testerzy z łapanki na zielonym, a nasi. Coś to musi oznaczać.
Z góry dziękuje.
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 15:53 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dostałem znienacka. Wczoraj postanowiłem przetestować.
Jako, że właśnie powróciłem do wcześniej używanych Crystali to polałem w kolejności, po pół mililitra i 12 godzinny dzień pracy upłynął mi na "delektowaniu się" (i czyszczeniu/przepalaniu grzałki).

Kolejno poszły:
ML 14mg/ml
Opary z buteleczki - nic szczególnego.
Chmurka standard czyli spora, ale smak z każdym buchem bardziej orzeszkowy. "Kop" - jeżeli rozumiemy przez to "throat hit" to nieznaczny, nie gryzie, nie dusi. Może nieco zbyt intensywny jak na całodzienne wapowanie, ale jak najbardziej do stałego posiadania. Taki RY4 bez skarpetek. 8/10

Tobacco 18mg/ml
Z butelki leci lekko maggi.
Z atomizera również. Mało intensywny, suchy, nieco tytoniowy smak. Nie nużący, można spokojnie zastąpić tym analoga jakiegoś ze średniej półki (jakieś czerwone LM, straciłem już orientację w analogach). Początkującym waperom może podpasować. 6/10

Apple 18mg/ml
Płyn do mycia naczyń z buteleczki. Green apple 100%.
Odparowanie zmienia nieco odczucia. Antonówka. Nie jest zanadto intensywna, wręcz rzekłbym cieniutka. Ale wyższe stężenie aromatu pewnie skutkowałoby wybiciem chemii. Nie spodobało mi się. 2/10 - punkty za nie przesadzenie z ilością aromatu identycznego z pierwowzorem.

Menthol 18mg/ml
Dropsy miętowe z buteleczki.
Pierwsze chmurki i "deja vu". Pierwszy przeze mnie puszczony dymek to był Menthol od Milda. Poczułem to samo. Bardzo udana mięta. Nie za wiele pieprzowej, słodka ale nie mdląca.
Bez wahania daję 10/10.

Czy zleceniodawca zastrzegł sobie "inkoguto" czy ma zamiar się ujawnić?
Czy możemy poznać pochodzenie ww. liquidów, ponieważ naprawdę chciałbym znać skład inhalowanych chmurek? Przy tym wysypie rozmaitych dilerow (nie mylić z dystrybutorami), handlujących przerozmaitymi miksikami ...
Oczywiście Irek nie naraziłby nas na no-name made in PRC. Do Lublina nie jest tak daleko.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 19:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Pamiętam tego zonka jak przyszedłem ze szkoły i zobaczyłem na biurku malutką paczuszkę, na forum się nie zgłaszałem, wiec zdziwiony odrobinę. Otworzyłem i zobaczyłem liquidy, poczułem się wtedy bardzo doceniony :D Mniejsza o to :mrgreen: Narazie wypaliłem praktycznie całe 2 liquidy, czyli Tobacco oraz ML. Tak więc :

Tobacco

Dla mnie to jest smak baaardzo podobny do analoga, maggi średnio czuje, za to jest moc popielniczki. Wg. mnie bardzo ciekawy, tytoniowy smak, jeszcze czułem jakiś posmak, ale średnio mogę określić co to, mi w ogóle nie przeszkadzało. Nie nudził mnie w ogóle. Tylko jak mi się już kończył, a tego nie widziałem, to złapałem takiego bobra że mi gałki próbowały z orbit uciekać, ale to już nie wina liquidu tylko mojego niedoplinowania w ilości lq w atomizerze, meshowy bóbr to król bobrów!

Śmiało mogę dać mocne 8+, bo wg. mnie brakuję tam kropli czegoś, czego mi brakowało w moich mieszankach zawsze, a co teraz dostałem, czyli aromatycznego absolutu, wtedy byłby dla mnie ideałem, ale to tylko moja opinia ;)

Ocena 8+/10

ML

Pierwsze skojarzenie to z lq Fortuna Strike, czuć tytoń, nie gryzący w gardło jak już zauważył kolega ardbeg, ja osobiście orzechów nie czuję, mimo że po przeczytaniu opinii ardbega szukam ich intensywnie, chociaż moja panna mówi że lekko je czuć. Mi tam smakuje, paliłbym pewnie na codzień na zmianę z S'Camelem.

Ocena 9+/10


Resztę postaram się jutro porobić, ale nie gwarantuję na 100%, że to zrobię, bo jutro czeka mnie ciężki dzień.

P.S
A starał się ktoś zrobić aromat o takim zapachu jak mają konopie indyjskie? :D

Dajcie możliwość dawania więcej buziek w postach... Prooooszeee

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2013, o 12:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Jako,że zwapowałem już wszystkie otrzymane próbki czas i na moje wrażenia :)

ML 14 mg - Trochę różni się od liquidów o tej nazwie od innych producentów. Mi przypomina on jakby połączenie ML z CML, lekko słodki, tytoń fajnie wyczuwalny i orzeszki w tle. Jak dla mnie spokojnie nadaje się do dłuższego "palenia", otrzymane 3 ml zniknęły w mgnieniu oka ;) O dziwo jak na 14 mg to kop całkiem przyzwoity. Ocena 8/10 pkt.

TOBACCO 18 mg - Bardzo mi przypomina któryś z aromatów, jaki testowaliśmy, ale nie mogę sobie przypomnieć który...? Tytoniowy, z posmakiem maggi i wędzonego dymu. Na początku mojego e-palenia lubiłem tego typu smaki, teraz średnio mi podchodzą, jak dla mnie do okazjonalnego wapowania lub zamiennie z innymi smakami gdyż po kilkunastu zaciągnięciach mnie zamula. 6/10 pkt.

MENTHOL 18 mg - Dobrze zbalansowany smak, nie za słodki, jak dla mnie w sam raz. Mięta należycie wyczuwalna, bez obcych posmaków, lekko orzeźwiająca. Mocne 8/10 pkt.

APPLE 18 mg - Mało aromatyczny liquid, a smak który czuć nie przypomina świeżego jabłka, raczej takiego długo leżącego po zerwaniu. Trzeba by coś tu poprawić. 3/10 pkt.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2013, o 21:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
MB 14 mg/ml
Przyjemna, lekko słodkawa tytoniówka bez zbędnych posmaków w tle.
Do imitacji znanej marki papierosów trochę mu daleko, ale nie ulega wątpliwości że liquid wart uwagi..
Dym słuszny, "kop" jak na 14 mg/ml właściwy. Liquid nie nużący, nadaje się do ciągłego wapowania.
Moja ocena: 8/10

Tobacco 18 mg/ml
Ten e-liquid na pewno znajdzie swoich zwolenników zwłaszcza wśród początkujących e-palaczy.
Dość dobrze wyważona mieszanka Tobacco z lekkim aczkolwiek nie nachalnym posmakiem maggi.
Lekko aromatyzowany analog w czystej postaci. Dym i "kop" na dobrym poziomie.
Moja ocena: 9/10

Apple 18 mg/ml
Jak dla mnie mało udany e-liquid :( . Smak mocno przetworzonego chemicznie jabłka z długim okresem przydatności do spożycia ;)
Lekko słodkawy, mało aromatyczny, nie mówiąc już o świeżości. Według mnie do poprawki.
Moja ocena 2/10

Menthol 18 mg/ml
Mocno orzeźwiająca miętówka, dobrze zbalansowana, nie za słodka a raczej wytrawna, no może pół wytrawna :)
Dym i kop w jak najlepszym porządku. Jako że nie jestem miętolubny moja ocena może być nieobiektywna,
jednak jak dla mnie e-liquid nie jest zły.
Moja ocena: 7/10

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Menthol

Dobry, mocno orzeźwiający liquid. Taka miętówka, tylko raczej z miętą pieprzowa i smacznym słodkim tłem ;) Jak nie lubię miętowych smaków to te pół atomka co wyszło wywapowałem ze smakiem ;)

10/10

P.S
Jeszcze co zauważyłem to bardzo skąpa chmura, nawet na meshu. Teraz zalałem znowu S'Camela i mam cumulusów kłęby, a tam taki marniutki.

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2013, o 18:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Apple

Muszę podzielić opinię kolegów. Słabo wyczuwalne jabłko. Nic ciekawego.
2/10

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL