FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 12:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sie 2013, o 17:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
W Polsce zostało zawiązane Stowarzyszenie na rzecz E-P.
Otrzymaliśmy dwa maile dot. Stowarzyszenia.
Ponieważ nasza reakcja jest inna od spodziewanej pozwalam sobie na upublicznienie koresondencji. Zgodnie z Ustawą o Ochronię Danych osobowych usunęłem imię i nazwisko wysyłającego.

Wkleją maile w kolejności.

1 mail.
Cytuj:
Witam.
> >>
> >> Szanowni Państwo,
> >>
> >> 9 lipiec 2013 r. to ważny dzień dla całej branży elektronicznych
> >> papierosów! W tym dniu przedstawiciele 30 firm produkujących i
> >> dystrybuujących elektroniczne papierosy, akcesoria i liquidy powołali
> >> do
> >> życia Stowarzyszenie na rzecz edukacji, propagowania i informowania
> >> nt.
> >> elektronicznych papierosów. Spotkanie założycielskie odbyło się w
> >> restauracji sejmowej w Warszawie. Problematyka branży oraz informacje
> >> przygotowane przez założycieli spotkały się również zainteresowaniem
> >> polityków, m.in. marszałka Marka Borowskiego, posła Jacka
> >> Kwiatkowskiego
> >> oraz Pana Adama Piechowicza. Do działań oraz celów Stowarzyszenia
> >> należą
> >> również: Opracowanie stanowiska negocjacyjnego dla polskiego rządu w
> >> sprawie „Dyrektywy Tytoniowej” w części dotyczącej e-papierosów.
> >> Przygotowanie różnych scenariuszów działania oraz priorytetów ważnych
> >> dla branży. Monitorowanie prac nad „Dyrektywą Tytoniową” w
> >> instytucjach
> >> UE. Wypracowywanie wspólnych stanowisk w dyskusjach/pracach nad
> >> rozwojem
> >> branży. Podjęcie działań na rzecz przygotowania i opracowania
> >> przepisów
> >> regulujących funkcjonowanie branży. Aktywny udział w posiedzeniach w
> >> ramach: Komisji ds. Unii Europejskiej w Sejmie; Departamentu Innowacji
> >> i
> >> Przemysłu (Min. Gospodarki); jednostek podlegających Min. Rolnictwa
> >> oraz
> >> Min. Zdrowia. Spotkania z przedstawicielami partia politycznych.
> >> Budowanie jak najszerszego porozumienia wokół branży. Kontakt z
> >> mediami.
> >>
> >> Chcielibyśmy zaprosić Państwa firmę do uczestnictwa w działaniach
> >> stowarzyszenia.
> >>
> >> pozdrawiam


2 - Nasza odpowiedź.

Cytuj:
Witam. Chętnie się przyłączymy. Proszę o więcej informacji. Ireneusz
> > Gęca.


3 - kolejna korespondencja.

Cytuj:
> Witam serdecznie Panie Michale. (sic. Michale?)
>
> Spotkanie założycielskie było bardzo owocne, spotkało się około 20 (20? We wcześniejszym mailu było napisane o 30)
> firm.
> Jeśli wyrazi Pan chęć przystąpienia do stowarzyszenia, wtedy firma
> zostanie wciągnięta na listę mailingową, i tam będzie mógł Pan zobaczyć
> wszystkich uczestników, oraz widzieć wszystkie działania podejmowane
> przez stowarzyszenie.
>
> Napisałem do Państwa, gdyż zależy na na obecności największych graczy na
> rynku, a wszystkim nam zależy na przyszłości branży, na bezpieczeństwie
> branży.
> Razem nasz głos będzie dobrze słyszalny, jak trzeba to w Brukseli.
> w tej chwili trwaj prace organizacyjne w stowarzyszeniu, a za chwilę
> startujemy z procesem informacyjnym dla europosłów, oraz naszych
> rodzimych parlamentarzystów. będzie strona www, oraz szereg materiałów
> informacyjnych dla branży.
>
> serdecznie pozdrawiam


4- Moja odpowiedź.

Cytuj:
Panie Pawle.
- 20 liczących się firmy, a Inawery nie było?
To ciekawe. Idę o zakład że jedynie (może) grupa Chic może pochwalić się wynikami podobnymi lub lepszymi do naszej firmy.
- Tak naprawdę to mam na imię Irek.
- Mam propozycje. Jak chcecie informujcie nas o tym co się u was dzieje. My obecnie nie przystąpimy do was z prostego powodu: " gdyż zależy na na obecności największych graczy na
rynku" - coś u was nie zatrybiło skoro przy zapraszaniu na spotkanie zapomnieliście o Inawerze. Jest to zapewne efektem "olewania i szkalowania" Inawery wpierw na beżowym a potem na zielonym forum. A my..... spokojnie zaspokajamy potrzeby waperów na czterech kontynentach. Zna pan większych?

Jak wy zapominacie o największych to zastanawiam się kto repezentuje was. Jacy wielcy? Proszę o informację dot. członków Stowarzyszenia. Bardzo możliwe że w Stowarzyszeniu są nasi adwersarze którzy w nieuczciwy sposób próbowali popsuć nam opinie. Z nimi już niechcemy mieć nic wspólnego, nawet dla dobra e-palenia. Jestem przekonany że to Inawera póki co zrobiła najwięcej dla idei e-palenia. Nie piszę tutaj o Mirku Dworniczaku bo on jest po za zasięgiem kogokolwiek z branży. Zapewne zabrzmi to jak Super Samouwielbienie - ale proszę pokazać mocniejszych. Kto z nich tak poważnie podchodzi do produktów że od czterech lat regularnie bada i archiwizuje wyniki tego co wprowadza na rynek?

Jestem przekonany że robiąc tak dalej jak obecnie robimy to zrobimy więcej niż wy wspólnie. A znając polską mentalność to Inawera była by tylko powodem do wewnętrznych kłótni nawet wtedy gdyby nie brała w nich udziału.
Jeszcze raz informuję. Chętnie będziemy przyglądać się poczynaniom Stowarzyszenia i gdy zajdzie taka potrzeba podzielmy się swoimi informacjami które docierają do nas z większości europejskich państw.

Pozdrawiam. Ireneusz Gęca.

Kopie odpowiedzi wysyłam do Starego Chemika.


Jestem przekonany że powinniśmy coś zrobić dla dobra e-palenia ale czy w takiej formule to w ogóle ma jakiekolwiek szanse?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sie 2013, o 17:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
Irek wiesz jak to jest to taka polska nienawisc że komus idzie lepiej niz mnie to trzeba z nim "pojechać" obojetnie jak.
Troszke juz zyje na tym swiecie i cos juz wiem.
A tak w ogole kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada.
Co niektorzy zwiazani z e-pap juz w nie powpadali.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sie 2013, o 18:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Bardzo mnie cieszy taka odpowiedź.

Cytuj:
Irku.

Dziękuję za odpowiedź. Myślę że sporo właśnie z Twojego doświadczenia można by wykorzystać w działaniach na jakby na to nie patrzyć : Wspólnym froncie. Założenie jest jedno : jesteśmy wszyscy po tej samej stronie, i Wspólne działanie może przynieść pozytywny skutek.
Z przyjemnością będziemy Cię informować o działaniach, a później sam zdecydujesz.
Mamy nadziej ze działania spotkają się z uznaniem , i wytworzy się klimat do wspólnych rozmów na temat przyszłości branży.
pozdrawiam serdecznie


Jestem za. Może faktycznie po wielu nieporozumieniach staniemy wszyscy wspólnie do załatwienia czegoś co wielu leży na sercu.
Oby tylko nie zwyciężyła polska "bezinteresowność".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2013, o 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 23:32
Posty: 10
Irku, czy coś się wykluło w sprawie stowarzyszenia?
Minął już jakiś czas a tu jakoś tak cicho w temacie...
Ogólnie po ostatniej informacji jaką przekazałeś zapowiadało się całkiem sympatycznie. noooo... przynajmniej takie można było odnieść wrażenie po lekturze...
W sumie to takowe stowarzyszenie działające na "zdroworozsądkowych" zasadach mogłoby przynieść jakieś wymierne korzyści.
Pozdrawiam - Tomasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2013, o 11:34 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Poison napisał(a):
Irku, czy coś się wykluło w sprawie stowarzyszenia?
Minął już jakiś czas a tu jakoś tak cicho w temacie...
Ogólnie po ostatniej informacji jaką przekazałeś zapowiadało się całkiem sympatycznie. noooo... przynajmniej takie można było odnieść wrażenie po lekturze...
W sumie to takowe stowarzyszenie działające na "zdroworozsądkowych" zasadach mogłoby przynieść jakieś wymierne korzyści.
Pozdrawiam - Tomasz



Stowarzyszenie jest. Ma swoje władze, statut, ale głównie składa się z importerów sprzętu i e-liquidów.
Ja na sprzęcie się (jeszcze) nie znam, płyny chińskie wcale mnie nie interesują, więc nie mogę służyć żadną radą. Dlatego też nigdy mnie o nic nie poproszono ani o nic nie zapytano.
Mnie to absolutnie ani uchybia ani zasmuca. Wokół naszej firmy dzieje się obecnie wiele dobrego. Zaczeliśmy poważne inwestycje które mam nadzieje że zamkną się I - etap przed Nowym Rokiem, II i ostatni późną wiosną.
Potem trzeba będzie sobie wytyczyć nowe cele. Może sieć sklepów stacjonarnych z płynami i sprzętem firmowanym przez Inawerę.
Zobaczymy.
Pozdrawiam.
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2013, o 12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
inawera napisał(a):
Potem trzeba będzie sobie wytyczyć nowe cele. Może sieć sklepów stacjonarnych z płynami i sprzętem firmowanym przez Inawerę.


Irku intrygujesz ;) plany bardzo ambitne, oby się spełniły. Ciekawe co to byłby za sprzęt ?
W każdym bądź razie szacunek dla Ciebie, że ciągle szukasz jakiś zmian na lepsze, wprowadzacie wiele nowości, szukacie nowych dróg, rozwijacie się. Super i tak trzymaj :!: :!:

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2013, o 16:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
giena77 napisał(a):
inawera napisał(a):
Potem trzeba będzie sobie wytyczyć nowe cele. Może sieć sklepów stacjonarnych z płynami i sprzętem firmowanym przez Inawerę.


Irku intrygujesz ;) plany bardzo ambitne, oby się spełniły. Ciekawe co to byłby za sprzęt ?
W każdym bądź razie szacunek dla Ciebie, że ciągle szukasz jakiś zmian na lepsze, wprowadzacie wiele nowości, szukacie nowych dróg, rozwijacie się. Super i tak trzymaj :!: :!:



Cytuj:
Ciekawe co to byłby za sprzęt ?

Pewnie asortyment podobny do tego co obecnie jest w sklepach sprzedawane, może coś bardziej ambitnego, ale........
do tego jeszcze kilka zakrętów.
Te pierwsze zakręty już bierzemy. Wczoraj (wolna sobota. Dla kogo?) na budowie zmarzłem na kość. Niby ciepło a w budynku było bardzo zimno.
Co za budynek. Normalny. Po II etapie powinien mieć nieco ponad 500 m2. Tam będziemy robić to co już robimy od niedawna, ale będzie to znacznie bliżej Lublina i we własnym.
To jest priorytet. Potem może zawalczymy o Polskę nie tylko z płynami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2013, o 16:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
giena77 napisał(a):
inawera napisał(a):
Potem trzeba będzie sobie wytyczyć nowe cele. Może sieć sklepów stacjonarnych z płynami i sprzętem firmowanym przez Inawerę.


Irku intrygujesz ;) plany bardzo ambitne, oby się spełniły. Ciekawe co to byłby za sprzęt ?
W każdym bądź razie szacunek dla Ciebie, że ciągle szukasz jakiś zmian na lepsze, wprowadzacie wiele nowości, szukacie nowych dróg, rozwijacie się. Super i tak trzymaj :!: :!:


W każdym bądź razie nie można spocząć teraz na laurach i cały czas rozwijać się. A to co robisz Irku, robisz to nie tylko dla siebie ale również dla Nas. Taki kierunek firmy jak najbardziej mi się podoba :) Wielki Szacun :D

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2013, o 16:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
dziq napisał(a):
giena77 napisał(a):
inawera napisał(a):
Potem trzeba będzie sobie wytyczyć nowe cele. Może sieć sklepów stacjonarnych z płynami i sprzętem firmowanym przez Inawerę.


Irku intrygujesz ;) plany bardzo ambitne, oby się spełniły. Ciekawe co to byłby za sprzęt ?
W każdym bądź razie szacunek dla Ciebie, że ciągle szukasz jakiś zmian na lepsze, wprowadzacie wiele nowości, szukacie nowych dróg, rozwijacie się. Super i tak trzymaj :!: :!:


W każdym bądź razie nie można spocząć teraz na laurach i cały czas rozwijać się. A to co robisz Irku, robisz to nie tylko dla siebie ale również dla Nas. Taki kierunek firmy jak najbardziej mi się podoba :) Wielki Szacun :D



Cytuj:
A to co robisz Irku,


A to co robie jest poparte pracą 40 naszych pracowników. Bez nich to mógłby sobie najwyżej plany snuć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2013, o 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
inawera napisał(a):
A to co robie jest poparte pracą 40 naszych pracowników. Bez nich to mógłby sobie najwyżej plany snuć.

To oczywiście również miałem na myśli, tylko na papier mi nie przelazło ;)
Pozdrowienia dla całej ekipy :)

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL