FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 14:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lip 2013, o 01:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Witam. Temat chcę rozwinąć ze względu ilości ludzi którzy mi wmawiają że e-palenie jest bardziej szkodliwe od zwykłego palenia. Na nic nie zdają się tłumaczenia że gliceryna, oraz glikol PP dla zdrowia człowieka jest obojętny, a to przecież główny składnik naszych mieszanek. Na nic nie zdają się tłumaczenia że nikotyna zawarta w naszych płynach jest otrzymana z liści tytoniu po czym jest oczyszczana ze wszelkich metali ciężkich. Co siedzi w tych wszystkich ludziach że tak trudno im uwierzyć w kilka faktów? Skoro własna matka nie potrafi mi uwierzyć, mimo że doskonale wie, że lada chwila zdobędę tytuł technika analityka (chemia) w to co jej mówię i tłumaczę? Co ma największy wpływ na myślenie tych ludzi? Myślę że rozwiniemy tu małą dyskusje, popiszemy nt. mitów związanych z e-p ;) Zapraszam do wypowiadania się :)

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2013, o 19:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Mitów jest sporo.
Given dziękuje za ten temat.
Opiszę sytuacje z dzisiejszego poranka.
Podjechałem do sklepu na poranne zakupy.
Nieopodal nas budują obwodnicę Lublina.
Przy kasie spotkałem czterech budowlańców, trzech miało na smyczach e-papierosy. Zapytałem o reakcję związane z e-paleniem.
Odpowiedź była surowa. Panie to chyba jakieś g****, ani to kopie, ani smakuje.
Zapytałem co mają w baniaczkach.
Odpowiedzieli że Marlboro które kupili na bazarku bo było tanie
Jako że zawsze wożę ze sobą sporą ilość płynów to dałem chłopakom reklamówkę płynów (tak ze 20 szt. z kat Bayca - owocowe, tytoniowe)
Jakie było moje zdziwienie jak po południu zadzwonili do bramy. Czyści, w prywatnych ubraniach. Zadowoleni.
Odnaleźli mnie po samochodzie z którego wyciągnełem płyny.
Dostałem:
- uśmiech
- uścisk dłoni (soczysty)
- trzy piwa i zapwenienie że dopóki będą pracować nieopodal naszego domu to nam przechlapane bo jest ich więcej i częściej będą mnie nachodzić.
Jeden mit niechcąco udało mi się obalić. CO TANIE TO NIEKONIECZNIE JEST WAPOWALNE.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lip 2013, o 19:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
A co sadzicie o tym ze niektorzy sadza ze od e-papierosow w oplucnej zbiera sie plyn? Czy po przerzuceniu sie z analogow, na e-fajki zobaczylisice cos zlego? W ogole, jakie byly efekty? Sam nie moge stwierdzic, bo palilem moze pol roku zwykle papierosy :P

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lip 2013, o 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Given napisał(a):
A co sadzicie o tym ze niektorzy sadza ze od e-papierosow w oplucnej zbiera sie plyn? Czy po przerzuceniu sie z analogow, na e-fajki zobaczylisice cos zlego? W ogole, jakie byly efekty? Sam nie moge stwierdzic, bo palilem moze pol roku zwykle papierosy :P


W sumie to nawet ciężko takie bzdury komentować. Generalnie ja zawsze tłumaczę, z czego składa się chmurka ep - glikol; gliceryna - stosowana w przemyśle farmakologicznym (nośnik substancji czynnej) oraz w przemyśle spożywczym (tu można znaleźć praktycznie wszędzie) - nie wspominając o dyskotekach, koncertach i teatrach, gdzie sztuczny tym jest właśnie z tych składników tworzony - plus kilka max kilkanaście składników używanych w aromatach spożywczych. Jednocześnie nie twierdzę, że jest to obojętne dla waperów, ale pokazuję badania prof. Andrzeja Sobczaka, z których wynika, że nie ma palenia biernego (bo zwykle z tego muszę się tłumaczyć), oraz innych skutków palenia tytoniu (ponad 3000 szkodliwych związków chemicznych).
Jeśli to nie przemawia, to sięgam po "najcięższą broń" (bo to ten typ człowieka) i proszę o pokazanie artykułu z faktu lub super expresu czy innego szmatławca, który robi z igły widły.
No i w ten sposób udało mi się do tej pory spacyfikować wszystkich niedoinformowanych 8=).
A co do wody w płucach to oczywiście już kilka razy słyszałem, ale tu kontrargument jest prosty - każę takiemu delikwentowi (lub lepiej delikwentce 8=)) żeby mi obsłuchał płuca po ponad roku e-palenia. Do tej pory jeszcze nikt chlupotania i ciurkania nie usłyszał 8=)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2015, o 08:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Od wczoraj telewizja francuska bebni o nowych rewelacyjnych badaniach naukowcow z Portland w USA stwierdzajacych, ze papieros elektroniczny jest od 5 do 15 razy bardziej rakotworczy od zwyklego.
http://www.lanouvellerepublique.fr/France-Monde/Actualite/Sante/n/Contenus/Articles/2015/01/23/La-e-cigarette-plus-cancerigene-que-le-tabac-2196038
Nie jest to adresowane do waperow, tylko zapewne do osob rozwazajacych rzucenie palenia i rozpoczecie wapowania.
Oczywiscie z dorobkiem "naukowcow" z obu stron barykady nie ma sensu polemizowac (natchnienie w suficie, lub wspomaganie przez jakies lobby), ale wiadomosc ta zmienia zmienia nastawienie niewapujacego spoleczenstwa do e-papierosow. Kaze sie bac.


[edit] nie zrobilem wczesniej tlumaczenia z google, bo mi niepotrzebne, ale prosze:
https://translate.google.fr/translate?sl=fr&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=fr&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.lanouvellerepublique.fr%2FFrance-Monde%2FActualite%2FSante%2Fn%2FContenus%2FArticles%2F2015%2F01%2F23%2FLa-e-cigarette-plus-cancerigene-que-le-tabac-2196038&edit-text=
Artykul jest nieco mniej prymitywny niz to normalne w prasie brukowej - dla rownowagi odwoluje sie tez do opini tych blogowo-marionetkowych "naukowcow" po epsianej stronie barykady. Ale w telewizji jest wylacznie 15 razy wieksza rakotworczosc.

_________________
Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 23 sty 2015, o 13:21 przez macbulwa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2015, o 09:25 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 13:53
Posty: 124
Kiedy paliliśmy analogi teściowa zawsze powtarzała,że to świństwo,żebym rzuciła itp.Jak przeszliśmy na e-p ten sam tekst słyszałam,a i teściu miał swoje 3 grosze do dodania.Aż przesłaliśmy im na maila znalezione w necie wyniki badań pana Sobczaka.Teść się przymknął (choć swoje myśli),a teściowa dalej swoje,bo w telewizji mówili,że to gorsze od zwykłych papierosów bla bla bla.I niestety nic jej nie przekona,że media nie mówią prawdy na ten temat itp.Przestała truć kiedy wyraźnie powiedziałam,że "palę" bo lubię i będę "palić".Natomiast nie zetknęliśmy się z negatywnymi reakcjami na zewnątrz.Moze dlatego,że nie chodzimy z e-p po mieście,nie obnosimy się z tym? Jedyne miejsce gdzie pozwoliliśmy sobie na puszczanie dymka to plaża nad jeziorem,nad które co roku jeździmy.I o ile jeszcze w 2012r.nie było nikogo (przynajmniej nie widzieliśmy) z e-p,tak już w 2013 zaczęło się pojawiać coraz więcej plażowiczów z egonkami,a w zeszłym roku praktycznie większość miała przy sobie albo egonki albo mody.Z niektórymi wymienialiśmy się wiedzą,informacjami itp.Była również dyskusja o samopoczuciu po przejściu na e-p i zawsze były to pozytywne opinie.Niemniej jednak każdy spotkał się z negatywną reakcją w swoim otoczeniu.Myślę,że niektórych ludzi za nic się nie przekona.Zamknięte umysły i tyle.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2015, o 09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
Nowicjusze napisał(a):
Kiedy paliliśmy analogi teściowa zawsze powtarzała,że to świństwo,żebym rzuciła itp.Jak przeszliśmy na e-p ten sam tekst słyszałam,a i teściu miał swoje 3 grosze do dodania.Aż przesłaliśmy im na maila znalezione w necie wyniki badań pana Sobczaka.Teść się przymknął (choć swoje myśli),a teściowa dalej swoje,bo w telewizji mówili,że to gorsze od zwykłych papierosów bla bla bla.I niestety nic jej nie przekona,że media nie mówią prawdy na ten temat itp.Przestała truć kiedy wyraźnie powiedziałam,że "palę" bo lubię i będę "palić".Natomiast nie zetknęliśmy się z negatywnymi reakcjami na zewnątrz.Moze dlatego,że nie chodzimy z e-p po mieście,nie obnosimy się z tym? Jedyne miejsce gdzie pozwoliliśmy sobie na puszczanie dymka to plaża nad jeziorem,nad które co roku jeździmy.I o ile jeszcze w 2012r.nie było nikogo (przynajmniej nie widzieliśmy) z e-p,tak już w 2013 zaczęło się pojawiać coraz więcej plażowiczów z egonkami,a w zeszłym roku praktycznie większość miała przy sobie albo egonki albo mody.Z niektórymi wymienialiśmy się wiedzą,informacjami itp.Była również dyskusja o samopoczuciu po przejściu na e-p i zawsze były to pozytywne opinie.Niemniej jednak każdy spotkał się z negatywną reakcją w swoim otoczeniu.Myślę,że niektórych ludzi za nic się nie przekona.Zamknięte umysły i tyle.

Koncerny tytoniowe "padają na ryj" , sprzedaz analogow drastycznie spada.
Czego mozna sie wiec spodziewać ?
Koncerny maja tyle kasy ze sa w stanie wydac każda opinię ,taką jaka bedzie tym koncernom pasowała.
Normalne ze tak bedzie , a znając realia w PL , Ministerstwo Finansow juz kombinuje jaką by akcyze nalozyc na e-pap i co tu zrobic ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2015, o 09:52 
Offline

Dołączył(a): 13 mar 2014, o 14:12
Posty: 193
Nie znam francuskiego, ale to co napisał Macbulwa jako żywo przypomina mi sprawę polskiego programu. O tym ile były warte mądrości jakie wyemitował TVN na temat wapowania napisał już Stary Chemik https://starychemik.wordpress.com/2015/ ... ia-prawdo/. Jeśli myślicie, że na tym sprawa się skończyła to jesteście w błędzie.
Pewna firma przy pomocy kancelarii prawniczej rozpoczęła kontrofensywę. Atak odbywa się na dwóch odcinkach frontu.

1 TVN – tu wystrzelono pocisk w stronę naczelnego Dzień Dobry TVN. Firma domaga się sprostowania nieprawdziwych informacji.

2. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – dostała skargę na „bezprawne działania nadawcy telewizji TVN”.

Oba pisma są w miarę podobne. Najciekawsza jest dołączona do nich opinia z ZAKŁADU SZKODLIWOŚCI CHEMICZNYCH I TOKSYKOLOGII GENETYCZNEJ w Instytucie Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu. Całej ekspertyzy nie będę streszczać. Wystarczy, że zacytuję tylko ostatnie zdanie:

„Dlatego stwierdzam, że prawdopodobieństwa zejścia śmiertelnego użytkownika e-papierosów z powodu zatrucia tym związkiem jest praktycznie zerowe.”

Zobaczymy jak na pisma zareagują adresaci.

Może w Francji także znajdzie się ktoś komu będzie się chciało powalczyć o dobre imię wapowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2015, o 10:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2013, o 12:34
Posty: 58
Ja z innej beczki.
Statystycznie (udowodniono) w skali roku najmniej ludzi (istnień, ojców, matek, dzieci) ginie w katastrofach lotniczych.
Najwięcej w wypadkach drogowych (kierowcy, pasażerowie, piesi, rowerzyści) z tego przynajmniej połowę ofiar stanowią rowerzyści.
UCZENI, DZIENNIKARZE - ZABROŃCIE MI JEŹDZIĆ ROWEREM DO PRACY, ZABIERZCIE MI SAMOCHÓD - spróbujcie podejść pod bramę. Balbina porozrywa wam trochę nogawki, a że przy okazji trafi na nogę.
Mój zgodny z konstytucją wybór. Chcę jeździć rowerem - nikt nie ma prawa mi tego zabronić.
Chcę wapować bo lepiej się wtedy czuje - nie nakazujcie mi palić tradycyjnego papierosa. Wszak nie ma wśród was żadnego który powie że analog to lepszy wybór.
Moje Życie - mój wybór.
Nie słyszałem jeszcze nigdy że nasze państwo, nasz rząd szykuję kasę z budżetu na leczenie skutków wapowania.
Coś to musi znaczyć. A znaczy to tylko jedno.
NIE WYSTARCZY BYĆ UCZONYM ABY BYĆ MĄDRYM.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2015, o 11:04 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 13:53
Posty: 124
Zgadzam się z Wami w całej rozciągłości.My do analogów nie wrócimy.Bez względu na to co przeciwnicy e-p gadają i będą gadać.Problem polega na tym,że mamy w społeczeństwie ludzi,którym choćby przedstawił ileś tam wyników badań to i tak będą mądrzejsi od wszystkich.
Miejmy nadzieję,że firma,która żąda sprostowania wywalczy swoje w tym temacie i TVN dostanie po d....
Pamiętacie tę historię o jakimś tam muzyku co w Polsce zatruł się rzekomo e-p? To było dopiero ujadanie.Tylko czy ktoś wyjaśnił co tak naprawdę się stało? Nie,bo ta tania sensacja była na rękę co niektórym.I dopóki ktoś (jakaś firma,stowarzyszenie waperów itp.) nie postawi się twardo mediom to tak będzie.Bo media to nic innego jak tania sensacja i często gęsto nierzetelne informacje,a ludzie z ograniczonym umysłem to kupują.
Ja,jako dorosła osoba,w pełni świadomie wybrałam mniejsze zło jakim jest e-p niż śmierdziele,które nie dość,że truły mnie to jeszcze ludzi w moim otoczeniu."Palę" bo lubię i już.To,że parę osób udało nam się przekonać do przejścia na e-p to nasz mały sukces.Ale co my,jednostki możemy w uświadamianiu całego społeczeństwa? Myślicie,że SUEP da radę? Po tym krótkim (marnym według mnie wystąpieniu w TVP) i po formie dyskusji jaka się toczy na trawniku coraz bardziej dochodzę do wniosku,że dziwnie to wygląda i nie czuję tego aby ta organizacja w naszym imieniu występowała.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL