FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 16:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 kwi 2013, o 00:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Jako ze szkole sie na technika analityka (chemia) stwierdzenie, "i jest zaledwie cz.d.a" bardzo mnie rozsmieszylo. A wiec troche naswietle co oznacza ten skrot.

Cz.d.a - Czysty do analizy, powiem tak w troche chlopskim jezyku "czsty ze ja pierd..." czystosc od 99,95%-99,99%, bardziej czyste sa tylko odczynniki sp.cz "spektralnie czyste" ktore sa czystosci 99,(9)%-100%, tyle ze cena takich odczynnikow jest horrendalnie wielka, nierzadko liczona w tysiacach zlotych za 100gram odczynnika. W szkole w laboratorium uzywamy w wiekszosci odczynnikow cz.d.a, oznaczamy wiele rzeczy i wszystko z dokladnoscia do 0.0001g, max. margines bledu wynosi 2.5%. Wiec zapytam, czy gdyby taki odczynnik byl zly to wychodzilyby nam tak dobre wyniki? Czy takie odczynniki bylyby uzywane w najlepszych laboratoriach w pl i na swiecie? Nawet laboratoria biochemiczne uzywaja w wiekszosci odczynnikow cz.d.a :) Tyle ode mnie, w razie problemow stricto chemicznych sluze rada, wiem, nowy jestem, ale mysle ze szybko sie zaaklimatyzuje w Waszym gronie :)


@edit
Nie wyobrazam sobie wapowania na nierozcienczonej glicerynie :) Jest bardzo gesta, szybko by parowala, ale slabo by nasiakaly sznureczki wiec ciagle zamiast smaku czulibysmy bobra :)

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL