FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 cze 2017, o 11:28 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Stary Chemik na swoim blogu poinformował o pomyśle Ministerstwa Finansów o obłożeniu płynów z nikotyną podatkiem akcyzowym w wysokości 7 zł za butelkę o pojemności 10 ml.
Dla mnie jest to pomysł poroniony przynajmniej z dwóch powodów:
- akcyza skutecznie obniży popyt na polskie produkty, a co za tym idzie skutecznie obniży się wartość podatku VAT i podatku dochodowego płaconego przez polskich producentów.
- pojawi się "szara strefa" a wraz z nią pojawi się produkt cholerawigdzie robiony, o niewiadomojakich parametrach.

Jeżeli macie jakieś pomysły, piszcie.

Przy okazji. Otwierałem wczoraj Bartka paczkę białych Marlboro. Wewnątrz paczki znalazłem ulotkę z "Programem lojalnościowym" Kodem który należy wysłać SMS-em pod wskazany numer. Na dole ulotki pisało: Regulamin niepublicznej promocji dostępny jest ............, niedawno w sklepie za zakup białych Cameli ofiarowywano mi stylową zapalniczkę. Z :lol: a :lol: k :lol: a :lol: z :lol: . r :lol: e :lol: k :lol: l :lol: a :lol: m :lol: y :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2017, o 12:08 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mam pomysł.

Trzeba kobiety z czarnymi parasolkami na ulicę wysłać.
Na parasolkach hasło "tak wyglądają płuca palacza".

Miłościwie nam panujący oczywiście w te pędy będą zapewniać, ze to był tylko taki wolny wniosek, że tak naprawdę to chcieli dać ulgowy VAT, ale "wicie, rozumicie".

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2017, o 13:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
ardbeg napisał(a):
Mam pomysł.

Trzeba kobiety z czarnymi parasolkami na ulicę wysłać.
Na parasolkach hasło "tak wyglądają płuca palacza".

Miłościwie nam panujący oczywiście w te pędy będą zapewniać, ze to był tylko taki wolny wniosek, że tak naprawdę to chcieli dać ulgowy VAT, ale "wicie, rozumicie".

Obojetnie kto tu rządził , rządzi lub bedzie rządzic to zawsze mówie ze PL to poj.... , chory kraj.
Mlodzi to powinni stąd spier.... a im wczesniej to zrobią to lepiej dla nich , zresztą nie na darmo 2,5 mln młodych znikło z PL
Politykiem nigdy nie byłem i nie będę ale......
Często ostatnio przebywam w Szwecji dokladnie dzielnica Sztokholmu Vallingby.
I tu nie moge czegoś zrozumieć ,Szwecja tez jest w Unii ale potrafili zadzialac ze nikt z Szeryfów Unii nie ma prawa im sie wpier... do używki jakim jest "snus".
Jest zakazana praktycznie w całej Europie prócz Szwecji. Oczywiscie bym nie był sobą jak bym "snusu" nie spróbował i nie przytargał do PL.
Za stary jestem aby w tym wieku układac sobie zycie na emigracji, ale tak odjąć mnie 20 lat to biore reklamówke z Biedronki i mnie tu nie ma.

P.s Niech jeszcze wprowadzą akcyze za to że pada deszcz i za wychodzenie z domu.

Cytuj:
Jeżeli macie jakieś pomysły, piszcie.

Co tu mozna miec za pomysł ?
Wszystko i tak bedzie jak bedą chcieli.
Np zadne akcje w podpisy w wymiarze 2 mln pod jakimś problematycznym tematem też nic nie dają. Tyle chyba zebrano przeciwko likwidacji Gimnazji i jaki efekt ?
Żaden , tu nikt nigdy sie liczył i nie liczy z głosem spoleczenstwa.
Przykre to ale prawdziwe.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2017, o 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
inawera napisał(a):
Jeżeli macie jakieś pomysły, piszcie.
Swiat stal sie tak interesujacym, ze jedyne wyjscie: wypinkalac na Marsa :lol: (marsjanscy-osadnicy-poszukiwani)

P.S.
Internetowe brukowce juz podjely temat: rzad-chce-nalozyc

_________________
Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 22 cze 2017, o 09:42 przez macbulwa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2017, o 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
Nawet tzw "zerówka" bedzie podlegać akcyzie http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12 ... 294835.pdf
Artykuł 1 pkt 35.
Nie wiem czy mnie sie tylko zdaje ale zakusy na wprowadzenie tej ustawy planowane są na dzień 1 stycznia 2018 !!!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2017, o 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2013, o 00:25
Posty: 363
:o Mój ulubiony obecny Rząd – to jakaś pomyłka !
To nie tak miało być !

@ardbeg pisze : Mam pomysł.
Trzeba kobiety z czarnymi parasolkami na ulicę wysłać.
Na parasolkach hasło "tak wyglądają płuca palacza".
Miłościwie nam panujący oczywiście w te pędy będą zapewniać, ze to był tylko taki wolny wniosek, że tak naprawdę to chcieli dać ulgowy VAT, ale "wicie, rozumicie".

- za dużo zachodu – mało skuteczne zapewne-
Mój pomysł jest taki-
Jako (zaradna) gospodyni – robiłam dobry
(czysty!) spirytusik to i zrobię (czystą!) nikotynkę .. gliceryna i glikol – spożywcza , medyczna takiej akcyzy nie może mieć i do tego wspaniałe aromaty od Irka oczywiście ( żeby nie zbankrutował) :D

_________________
Obrazek
pozdrawiam Graella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2017, o 14:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Ciekawa dyskusja toczy się tutaj.
Dużo ciekawiej piszą jak u nas.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2017, o 21:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2011, o 06:36
Posty: 12
Niby trwają jakieś konsultacje społeczne tylko nikt nie wie, kto jest zaproszony?
Mam nadzieję, że Irka, jako dużego producenta liquidów w naszym kraju zaproszą do dyskusji, która swój koniec ma mieć 12 lipca.

Przy obecnym podejściu grupy rządzącej nie unikniemy podatku akcyzowego jedyne, o co możemy starać się walczyć to by był on znacznie mniejszy i objął jedynie wyroby zawierające nikotynę a najlepszym argumentem, jaki mamy to mniejsza szkodliwość EIN w porównaniu do tradycyjnych papierosów.
Mam nadzieje ze ktoś o zdrowym podejściu do tematu weźmie to pod uwagę i przyjrzy się dokładnie chociażby badaniom dotyczącym EIN, które były przeprowadzane nawet w naszym kraju chociażby przez pana Sobczaka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2017, o 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
inawera napisał(a):
Ciekawa dyskusja toczy się tutaj.
Dużo ciekawiej piszą jak u nas.
Niewatpliwie dyskusja ciekawsza, ale skutki? Toz tam dyskutuja juz ladny kawalek czasu ...„sobie a muzom” :lol:
Graella napisał(a):
:o Mój ulubiony obecny Rząd – to jakaś pomyłka !
To nie tak miało być !
No niestety waly naleza sie nie rzadowi, ale glosujacym w wyborach - to sie ma co sie wybierze! - ale coby sie nie wybralo, bedzie podobnie - od lewicy do prawicy wszyscy sa nadzwyczjnie lakomi na szmal szeregowego obywatela (i podobnie podatni jak dziwka na wplywy lobby tytoniowo-farmaceutycznego) :mrgreen:

P.S. To nie jest skomplikowane! Oni tez umieja czytac i liczyc!
Na przykladzie podpisu naszego kolegi: zaoszczedzone na "cmikach" srodki finansowe posluzyly zakupowi wypasionego samochodu - ktory rzad pozwoli na takie rozpasanie? No to uszczelniaja przeciek! :lol:

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 cze 2017, o 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
macbulwa napisał(a):
inawera napisał(a):
Ciekawa dyskusja toczy się tutaj.
Dużo ciekawiej piszą jak u nas.
Niewatpliwie dyskusja ciekawsza, ale skutki? Toz tam dyskutuja juz ladny kawalek czasu ...„sobie a muzom” :lol:
Graella napisał(a):
:o Mój ulubiony obecny Rząd – to jakaś pomyłka !
To nie tak miało być !
No niestety waly naleza sie nie rzadowi, ale glosujacym w wyborach - to sie ma co sie wybierze! - ale coby sie nie wybralo, bedzie podobnie - od lewicy do prawicy wszyscy sa nadzwyczjnie lakomi na szmal szeregowego obywatela (i podobnie podatni jak dziwka na wplywy lobby tytoniowo-farmaceutycznego) :mrgreen:

P.S. To nie jest skomplikowane! Oni tez umieja czytac i liczyc!
Na przykladzie podpisu naszego kolegi: zaoszczedzone na "cmikach" srodki finansowe posluzyly zakupowi wypasionego samochodu - ktory rzad pozwoli na takie rozpasanie? No to uszczelniaja przeciek! :lol:

Znawca i myśliciel :lol:
Miałbym dla Ciebie inną propozycję... Sam to powinieneś zauważyć... zamiast się ośmieszać i dokuczać innym - daj sobie na luz :mrgreen: wróci chat od czasu do czasu i klimat się polepszy...

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL