FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 kwi 2024, o 01:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 paź 2015, o 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Leszek napisał(a):
Podobnie bylo w moim przypadku co wyjasnialem z mojego punktowania aromatow gdzie Irek zwrocil mi uwage ze ocena koncowa w formularzu nie pokrywala sie z ocena punktowania a ja wyjasnilem dokladnie ze np. gdy aromatu nie bede uzywal i dam "1" to nie znaczy w ogolnej ocenie ze aromat jest zly, dlatego w punktacji od 1 do 12 powinno sie oceniac ogolne odczucie i sklasyfkowac go.


Z nieprawidlowosciami ogolnej oceny usilowalem walczyc od momentu powstawania formularza.
Rzeczywiscie oceniajac aromaty mam czesto niesmak i zadziwienie, ze o dziwo aromat kiepski dostaje czasem zblizona punktacje do aromatu bardzo dobrego.

Sytuacje zaciemnia nonszalanckie traktowanie formularza (jedni traktuja go serio a inni pisza co chca) - lik ma tytul "tobacco" a nie ma z tytoniem nic wspolnego?
Ale dam:
Cytuj:
a) Odwzorowanie dedykowanego smaku w mieszance (0-4pkt)
Punkty:4
, bo jest dobry i chce go dowartosciowac

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2015, o 10:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Leszek napisał(a):
Podobnie bylo w moim przypadku co wyjasnialem z mojego punktowania aromatow gdzie Irek zwrocil mi uwage ze ocena koncowa w formularzu nie pokrywala sie z ocena punktowania a ja wyjasnilem dokladnie ze np. gdy aromatu nie bede uzywal i dam "1" to nie znaczy w ogolnej ocenie ze aromat jest zly, dlatego w punktacji od 1 do 12 powinno sie oceniac ogolne odczucie i sklasyfkowac go.


Dla dysponenta testów poważnym ułatwieniem byłoby wskazanie powodów obniżenia oceny z naszej strony.
Dlaczego nie dodaję do ulubionych (nie kupiłbym tego produktu)?
Wprowadzenie obligatoryjnego określenia 'preferencji smakowych' - przynajmniej w tym punkcie może nieco rozjaśnić sprawę.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2015, o 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
elPetto napisał(a):
Wprowadzenie obligatoryjnego określenia 'preferencji smakowych' - przynajmniej w tym punkcie może nieco rozjaśnić sprawę.


Jestem za wprowadzeniem obowiazkowej deklaracji: "od lat wapowalem i kupowalem tytoniowki na wysepkach i bazarku", bo to wyjasni lepiej te niespodziewane odkrycia tytoni tam gdzie ich mlody waper naiwnie nie znajduje. :mrgreen:

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2015, o 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
macbulwa napisał(a):

Jestem za wprowadzeniem obowiazkowej deklaracji: "od lat wapowalem i kupowalem tytoniowki na wysepkach i bazarku", bo to wyjasni lepiej te niespodziewane odkrycia tytoni tam gdzie ich mlody waper naiwnie nie znajduje. :mrgreen:


Odczuwanie i identyfikacja nut smakowych w mieszankach (tam gdzie jeden czuje orzechy - drugi masło, a gdzie wiśnię - tam jabłko)
nie zależy od stażu wapowania i miejsca aprowizacji. :P

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2015, o 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
elPetto napisał(a):
macbulwa napisał(a):

Jestem za wprowadzeniem obowiazkowej deklaracji: "od lat wapowalem i kupowalem tytoniowki na wysepkach i bazarku", bo to wyjasni lepiej te niespodziewane odkrycia tytoni tam gdzie ich mlody waper naiwnie nie znajduje. :mrgreen:


Odczuwanie i identyfikacja nut smakowych w mieszankach (tam gdzie jeden czuje orzechy - drugi masło, a gdzie wiśnię - tam jabłko)
nie zależy od stażu wapowania i miejsca aprowizacji. :P


No, dokladnie - od czego czesto zalezy rozpoznawanie tytoni napisalem wlasnie powyzej :mrgreen:

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2015, o 11:41 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Najbardziej w temacie może się wypowiedzieć Irek. Na ile decyzje podjęte zgodnie z wynikami ankiety pokrywają się z późniejszymi efektami decyzji o podjęciu produkcji. Ewentualnie czy "przeczucie" nie kazało zrobić inaczej, i jakie były tego efekty.
To już ponad półtora roku jak stosujemy ten schemat.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2015, o 15:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 cze 2010, o 17:37
Posty: 309
Lokalizacja: Miasto Książęce Płock
Cytuj:
d) Dodaję do ulubionych (0-3pkt)
(0-nie, 1-jako okazjonalny, 2-jako stały "przerywnik'" 3-do ciągłego chmurzenia)

Moim skromnym zdaniem to kryterium oceny wprowadza dość znaczny błąd. Ja preferuję tytoniowe liquidy, miętę i herbaty, a przy ocenie super aromatów owocowych mogę dać max 9 pkt. zamiast 12 możliwych i zasłużonych. To nie służy poprawności ocen, wprowadza dwuskalowość. I nic tu nie pomoże dodawanie akapitu o preferencjach smakowych czy stażu. Czy ktoś to czyta od deski do deski poza Irkiem? Uważam, że to ostatnie kryterium należy wyeksportować w kosmos.
A co do indywidualności smaków? No cóż, jeden ma chrapkę na córkę, drugi na teściową :mrgreen: Tak jest i będzie.

_________________
Obrazek
Do testu wstępnie używam atomizerów Joye 510, 2,1 Ω, na mocy 6,0 W, baza 4 kr., drip.
Wapowanie końcowe to Taifun, 1,5 Ω, 8 W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2015, o 16:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Mareckimt napisał(a):
Cytuj:
d) Dodaję do ulubionych (0-3pkt)
(0-nie, 1-jako okazjonalny, 2-jako stały "przerywnik'" 3-do ciągłego chmurzenia)

Moim skromnym zdaniem to kryterium oceny wprowadza dość znaczny błąd. Ja preferuję tytoniowe liquidy, miętę i herbaty, a przy ocenie super aromatów owocowych mogę dać max 9 pkt. zamiast 12 możliwych i zasłużonych. To nie służy poprawności ocen, wprowadza dwuskalowość. I nic tu nie pomoże dodawanie akapitu o preferencjach smakowych czy stażu. Czy ktoś to czyta od deski do deski poza Irkiem? Uważam, że to ostatnie kryterium należy wyeksportować w kosmos.
A co do indywidualności smaków? No cóż, jeden ma chrapkę na córkę, drugi na teściową :mrgreen: Tak jest i będzie.


@Mareckimt, bardzo sluszna obserwacja. *good*
Pewne kwestie istniejacego formularza zamazuja obraz sytuacji (a juz szczegolnie jesli sa traktowane w niedbaly i dowolny sposob).

P.S. Ja to czytam od deski do deski, bo interesuje mnie potwierdzenie lub zaprzeczenie moich obserwacji przez Kolegow :D

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2015, o 17:18 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
OK, podyskutujmy.
Ostatnie kryterium rzeczywiście mówi tylko o preferencjach zakupowych. Przefiltrowanych przez osobiste preferencje.

Ale pierwsze kryterium - odwzorowanie deklarowanego smaku działa tylko w zdefiniowanych smakach, gdzie nie użyto nazwy własnej.
Taki Sweet King Tobacco, w porównaniu z Am4a, nic mi nie mówi. Jak to oceniać, skoro nie znam zamiaru twórców aromatu?

Intensywność aromatu również jest pojęciem względnym.
@Mareckimt kapie jak aptekarz, jak leję czasem szczodrze. Cienkusz dla mnie będzie dla niego stężonym zajzajerem.

Usuniemy te nieprecyzyjne pozostanie jedynie absolutnie subiektywne - smakuje/nie smakuje.

Jakieś propozycje?

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2015, o 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
ardbeg napisał(a):
OK, podyskutujmy.
Ostatnie kryterium rzeczywiście mówi tylko o preferencjach zakupowych. Przefiltrowanych przez osobiste preferencje.

Ale pierwsze kryterium - odwzorowanie deklarowanego smaku działa tylko w zdefiniowanych smakach, gdzie nie użyto nazwy własnej.
Taki Sweet King Tobacco, w porównaniu z Am4a, nic mi nie mówi. Jak to oceniać, skoro nie znam zamiaru twórców aromatu?

Intensywność aromatu również jest pojęciem względnym.
@Mareckimt kapie jak aptekarz, jak leję czasem szczodrze. Cienkusz dla mnie będzie dla niego stężonym zajzajerem.

Usuniemy te nieprecyzyjne pozostanie jedynie absolutnie subiektywne - smakuje/nie smakuje.

Jakieś propozycje?


A nie tak bylo w poprzednim systemie ocen? Smakuje/nie smakuje i benc - ocena w skali od 1 do 10 ciu - i komu to przeszkadzalo? :D

Trzeba przyznac, ze obecny system ocen wyglada dostojniej, ale merytorycznie cos wnosi? To jeszcze pytanie.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL