FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 17:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 sty 2015, o 18:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
W dniu dzisiejszym zakończyłem testy aromatów z serii „Poprawione tino d'milano for pipe + owocówki (grudzień 2014)”.
Moje krótkie podsumowanie.
Problemy dotyczące powstającego osadu zostały całkowicie usunięte. Sporządzone płyny są klarowne a osadu nie stwierdziłem. Ale to nie jedyna zmiana jaka zaszła w tych aromatach. Osobie, która poświęciła czas celem poprawy tych aromatów bardzo dziękuję i chylę czoła przed dobrym gustem. Dla mnie, to co miałem teraz okazję testować, to coś bardzo dobrego. Kompozycje nabrały szlachetności, zniknęła szorstkość, smaki stały się bardziej wyrównane a także przybyło troszeczkę słodyczy. Wszystkie fajkowe aromaty uważam za bardzo udane. W ostatnich testach stwierdziłem, że ja już takich aromatów nie potrzebuję. Myliłem się. Te okazały się na tyle smaczne, że zostawiam je sobie do ciągłego chmurzenia.
Klony Bobasa. Pierwsza wersja trochę dla mnie przekombinowana. Druga dużo lepsza, bez natarczywości tych wszystkich słodkości. Jest bardziej wyważona i lepiej ją odebrałem. Oryginału nie chmurzyłem, więc moje oceny są bez skali porównawczej.
Jeśli chodzi o dwa pozostałe to, szarlotka jest zdecydowanie nie w moim klimacie i tu bym sugerował zmiany. Natomiast antonówka jest bardzo udanym produktem i nic bym w nim nie zmieniał. Wystarczy dobrać stężenie i każdy podpasuje płyn pod siebie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, o 21:40 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Słonecznik, mojto, energetyk do świata zapomnienia.
Szarlotka, Am4A do dopieszcczenia.
Cherry for Pipe, Black Cherry for Pipe - jeżeli wam zostało aromatów to doślemy coś co Aga zrobiła aby ująć słodyczy i dodać cierpkości. Robocza nazwa to "zakwasek" :P
BB - przerobimy na coś w rodzaju Kokosanki lub ciastko jakieś tam. Dostaliśmy ze Stanów kilka e-liquidów i "padi" mówi że to wszystko ciasteczka. Będzie na czym się wzorować.
Pozostałe "pipki" zamówione.
Nad Bobasem też popracujemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, o 21:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
inawera napisał(a):
Cherry for Pipe, Black Cherry for Pipe - jeżeli wam zostało aromatów to doślemy coś co Aga zrobiła aby ująć słodyczy i dodać cierpkości. Robocza nazwa to "zakwasek" :P


Ciekawa mikstura i nazwa super, fajnie sobie zakwasic deko :D

[edyta] Fakt, ze Energy jest smaczne jakie jest.

_________________
Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 15 sty 2015, o 21:52 przez macbulwa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, o 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Irku a czemu Energetyk do świata zapomnienia? :shock: .Osobiście uważam że szkoda go troszkę i warto mu dać szanse w takiej postaci w jakiej jest.Mi osobiście ten aromat odpowiada , jako osobie bazującej na aromatach owocowych ,juz nie wspomnę że dość duże noty w testach miał;) .
Pozdrawiam :D ;)

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, o 22:42 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Elżunia napisał(a):
Irku a czemu Energetyk do świata zapomnienia? :shock: .Osobiście uważam że szkoda go troszkę i warto mu dać szanse w takiej postaci w jakiej jest.Mi osobiście ten aromat odpowiada , jako osobie bazującej na aromatach owocowych ,juz nie wspomnę że dość duże noty w testach miał;) .
Pozdrawiam :D ;)


KOBIETOM SIĘ NIE ODMAWIA.
Energetyk zostanie.
Dzięki Elu za opinie o tych "wtajemnicywysłanych" aromatach.
Już zamówiłem próbki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, o 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Irku *oj* ludzkośc i nie tylko damska bedzie ci wdzięczna za ten gest ;)
Co do próbek to proszę ;) :D no i już tajemnicą nie są :lol: :D *dupazbita*

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2015, o 23:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
BB v.1 już smakuje jak kokosanki :) nawet to ująłem w swoim opisie tego aromatu. Brakuje w nim tylko większej ilości tytoniu i może ciut więcej ciasteczka.
Testy nowej AM4A doprowadziły, że wróciłem do odstawionej mieszanki AM4A z pierwszej serii testowanej we wrześniu 2014 którą chmurzę już czwarty dzień na przemian z Gold for Pipe z nowej serii. Nowy Gold jest według mnie idealny i nie trzeba nic zmieniać.
Oprócz filtrowania mieszanki ze starszą wersją AM4A przez watę wykonałem również w tym samym czasie kąpiel w gorącej wodzie. Kąpiel wzmocniła jakby siłę aromatu i doprowadziła, że mieszanka stała się gorzka – odstawiłem na półkę.
Po ponad 3 miesiącach i po zmieszaniu teraz pół na pół z czystą bazą VPG 70:30 18 mg. gorycz zniknęła i smak stał się bardzo dobry. Suszonej śliwki jest w sam raz. Nie męczy, nie mdli i się nie nudzi.
Można z przyjemnością wapować na okrągło i przyzwyczaić się jak do jednej marki papierosów. W tej chwili mogę stwierdzić, że prawidłowe stężenie aromatu (starej wersji) w mieszance, po kąpieli w gorącej wodzie i odstaniu 3 miesięcy to 10 do max 15 kropli / 10ml bazy.
Starsza wersja AM4A lepiej smakuje niż ta z najnowszych testów. Sprawdza się również z dodatkiem absolutu Virginia.
W nowej Cherry for Pipe według mnie brakuje smaku samej wiśni i nie wiem czy "zakwasek" coś pomoże.
"Zakwasek" możliwe, że się sprawdzi w Black Cherry, choć według moich upodobań smakowych to należałoby tylko ująć z tego aromatu goryczkę z liści lub gałązki wiśniowej.
W pierwszej wersji było za dużo migdałowej pestki, teraz pod tym względem jest OK.

Marzy mi się aromat Cherry Cigar :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2015, o 05:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Ufff...uporałem się wreszcie z tą serią testową, która trwała dłuuugo nie tylko z powodu czasowej niedyspozycji zdrowotnej,
ale przede wszystkim mnogości i "ciężaru gatunkowego" 'obrabianego materiału' *heat*

Najbardziej zaabsorbowała mnie zmieniona/poprawiona linia "For Pipe".
Wypowiadałem się już wiele razy na temat "rewolucyjności" tych aromatów i nie chcąc się powtarzać
napiszę tylko krótkie wnioski.

Wśród pierwszych For Pipe wyodrębniłem sobie 2 grupy aromatów:
- Black, Am4a, Dark, Cpt.Jack i Black Cherry - które właściwie dla mnie mogły pozostać bez zmian, ew.przejść lekką modyfikację - zwłaszcza 'lifting wizualny' (jeśli niefajnie wyglądał wytrącający się w mieszankach osad)

- Chocolate, Red, Gold i Cherry - które wymagały mniej lub bardziej zdecydowanej 'ingerencji twórczej'

Druga/poprawiona seria powstała na bazie innego absolutu tytoniowego, co wyraźnie poprawiło klarowność płynów i
niektóre kompozycje smakowe,
ale jednocześnie spadła intensywność aromatów i co dla mnie najgorsze - uleciała ta niesamowita moc smaku tytoniowego/fajkowego, która stanowiła o wyjątkowości For Pipe - sprowadzając je do 'ligi' "tylko dobrych" tytoniówek, których w ofercie *inawera* jest już sporo.
To tak samo, jakby M.Rourke i K.Basinger robili TO 9 i pół tyg. przez telefon... *facepalm* ;)

W moim mniemaniu/odczuciu - można by 'uratować' niepowtarzalność i moc tej linii, choćby działaniem 'kompromisowym',
czyli wzmocnieniem tych (przynajmniej niektórych) poprawionych kompozycji pewną dawką starego absolutu (robiłem takie próbki testowe),
tak aby nie zepsuć smaku i klarowności.
W tej chwili wiem już, że Aga podejmie takie wyzwanie i mam nadzieję, że się to uda!

Miałem jeszcze pomysł (na wypadek pozostawienia For Pipe Light ;) ) - aby wdrożyć przynajmniej jeden produkt oparty na starym absolucie 4Pipe - np.Black - jako absolut lub koncentrat (miały dobrą intensywność)


* * *

Na pamiątkę tego długieeeego i obfitego seansu testowego: :D

po tym jak załomotały do drzwi:

Obrazek


kooooońca nie było widać...:

Obrazek


kol.Małżonka uznała, że oszalałem - a ja po prostu wykombinowałem dobre miejsce, by mieć wgląd, dostęp i sobie zrywać z 'gałęzi obfitości'...

Obrazek


Dziękuję *inawera* za umożliwienie udziału w tych testach

Obrazek

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2015, o 10:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Diękuje wszystkim.
Może was znudzi ale Aga "for Pipe" poprawia.
Zrobimy trochę bardziej "papierosowe" Pipki.
Mamy już do testów serie duetów więc tym którzy nie załapali się na ostatnie testy podeślemy z poprawionymi "pipkami"
Pozostałym - chcącym - wyślemy do kolejnego testu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL