FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 26 kwi 2024, o 02:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 3%  3%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 7%  7%  [ 2 ]
5 10%  10%  [ 3 ]
6 17%  17%  [ 5 ]
7 10%  10%  [ 3 ]
8 25%  25%  [ 7 ]
9 10%  10%  [ 3 ]
10 10%  10%  [ 3 ]
11 0%  0%  [ 0 ]
12 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 28
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sty 2015, o 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
@ profesor oto moja odpowiedz:

1.) Nigdzie nie widac sugestii, ze liquid ma nasladowac klona Boba's Bounty z trawnika ...ni sam oryginal.
Aromat nazywa sie BB i smakuje jak ciasteczko ze sladami karamelu. Jak da mnie starczy - nigdy nie czulem chetki na wapowanie trawnikowych klonow.
2.) Skala ocen, ze jest nieco niedopasowana wiemy od dawna ...ja daje liquidowi 10 punktow i przestaje mnie interesowac, czy dobrze wypelnilem formularz.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2015, o 15:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2013, o 00:25
Posty: 363
Aromat: BB v.2
Stężenia próbek 10,15,20,30, 60 (INAKROPLI) /10 (ml)
Baza (mg): VPG 70/30
Czas dojrzewania: 14 dni
Testowane na: AGA-S Mesh 4,2volt - 3,7 volta
Liquid z tym aromatem zaliczyć można do deserowych - jest dużo słodyczy , dużo ciasteczka biszkoptowego i mało nut tytoniowych, wapuje się dobrze od najniższych stężeń przy wyższych podrażnia a smaku nie przybywa .

Najlepsze stężenie:
30 INAKROPLI /10ml

Ocena punktowa walorów aromatu:

a) Odwzorowanie dedykowanego smaku w mieszance (0-4pkt)
(0-słabe/nijakie/pomyłka, 1-dostateczne, 2-dobre, 3-bardzo dobre, 4-idealne)
Punkty: ?

b) Intensywność aromatu (0-2pkt)
(0-słaba, 1-średnia, 2-wysoka)
Punkty: 2

c) Kompozycja aromatu/ogólnie aromat jest...(0-3pkt)
(0-nijaki, 1-pospolity, 2-dobry, 3-wyborny/wyśmienity)
Punkty: 3

d) Dodaję do ulubionych (0-3pkt)
(0-nie, 1-jako okazjonalny, 2-jako stały "przerywnik'" 3-do ciągłego chmurzenia)
Punkty: 3

OGÓLNA OCENA: 8
(suma punktów a+b+c+d)

Uwagi: dodałam 10 kropli Dark Tobacco do liquidu z 30kroplami na 10ml i mam super liquid tytoniowy *smoke*

_________________
Obrazek
pozdrawiam Graella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2015, o 16:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
macbulwa napisał(a):
@ profesor oto moja odpowiedz:

1.) Nigdzie nie widac sugestii, ze liquid ma nasladowac klona Boba's Bounty z trawnika ...ni sam oryginal.
Aromat nazywa sie BB i smakuje jak ciasteczko ze sladami karamelu. Jak da mnie starczy - nigdy nie czulem chetki na wapowanie trawnikowych klonow.
2.) Skala ocen, ze jest nieco niedopasowana wiemy od dawna ...ja daje liquidowi 10 punktow i przestaje mnie interesowac, czy dobrze wypelnilem formularz.


1) Z tego co wiem, to kompozycja BB zostala skopiowana z mieszanki atomatow dostarczonych przez Givena. Dawid, z tego co wiem zrobił kompozycję z atomatów TPA.
Przepis na kopie liquidu Bobas Bounty nie pochodzi z /trawnikowego/ forum, tylko z e-cigarette-forum.com, tak wiec nazwa 'trawnikowy klon' jest zupełnie nietrafiona
2) Osobiście staram się dobrze wypełniać punktami formularze testowe, mnie to interesuje.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2015, o 16:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Proponuje przeniesc te posty do hyde parku...

ad 1) przepis jaki podajecie tu od miesiecy jest wypisz wymaluj okrzemkowy :mrgreen:
ad 2) Twoj problem, Twoj bol - proponuje zajac sie raczej gloryfikowaniem wlasnych donioslych zainteresowan niz krytyka innych.

Liquid dostal 10 pkt w mojej ocenie i kropka.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2015, o 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
macbulwa napisał(a):
Proponuje przeniesc te posty do hyde parku...

ad 1) przepis jaki podajecie tu od miesiecy jest wypisz wymaluj okrzemkowy :mrgreen:
ad 2) Twoj problem, Twoj bol - proponuje zajac sie raczej gloryfikowaniem wlasnych donioslych zainteresowan niz krytyka innych.

Liquid dostal 10 pkt w mojej ocenie i kropka.


1) Nie jest Jego, tylko jest przez Niego w niewielkim stopniu zmodyfikowany, co nie zmienia faktu, ze pierwotnie przepis pojawil sie na ecf.
2) Złośliwości nie komentuje, to nie w moim stylu.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2015, o 17:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
OK
Przy BBv.1 napisalem wyraznie, ze odnosze sie do liquidu bez porownan i odniesien do czegokolwiek http://www.inawera.com/forum/viewtopic.php?p=15754#p15754. Wersja 2 podobnie.
Nikt nie sugerowal nam, ze wzorem aromatu jest Bobas Givena, czy zbuntowana Boba. N'est pas? Mamy aromat o nazwie BB - reszta to byc moze autosugestia...

Bardzo dziekuje za zwrocenie uwagi na brak koherencji w ocenie podobienstwa, ale punkty ogolne przyznaje ja osobiscie ...i sorry nie Tobie oceniac slusznie, czy nieslusznie.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2015, o 19:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Panowie. Proszę o spokój.
BB nie jest "kopią", z różnych względów Aga tworząc ten aromat wspierała się przepisami z zielonego forum. (Awaria głowicy w chromatografie)
Wiemy że mamy bardzo dobry aromat, jeżeli Piotr i Andrzej jako znawcy tego smaku piszą że to nie jest jeszcze to to znaczy że pracujemy dalej.
Nie ma problemu. Kiedyś robiliśmy Am4A i za pierwszym razem nie powiodło się. Ale wyszedł bardzo dobrze sprzedający się aromat Inawera Blend. Tak może być z BB.
Piotra i Andrzeja poproszę o uwagi na PW, co należy dodać, co poprawić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2015, o 22:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
inawera napisał(a):
Panowie. Proszę o spokój.
BB nie jest "kopią", z różnych względów Aga tworząc ten aromat wspierała się przepisami z zielonego forum. (Awaria głowicy w chromatografie)
Wiemy że mamy bardzo dobry aromat, jeżeli Piotr i Andrzej jako znawcy tego smaku piszą że to nie jest jeszcze to to znaczy że pracujemy dalej.
Nie ma problemu. Kiedyś robiliśmy Am4A i za pierwszym razem nie powiodło się. Ale wyszedł bardzo dobrze sprzedający się aromat Inawera Blend. Tak może być z BB.
Piotra i Andrzeja poproszę o uwagi na PW, co należy dodać, co poprawić.

Irku moje zdanie pewno i tak się nie liczy w potoku znawców,mędrców mieszania itd... Ale po jaką cholerę szukać smaku identycznego do wszędzie obecnych klonów,które są klonami klonów przepisów z innych forum internetowych...Dla mnie to nie ma sensu, lepiej szukać czegoś swojego, inawerowego, nawiązującego do smaków popularnych aromatów,ale właśnie różniącego się dodatkami, inwencją *inawera* . Tak jak z gotowaniem ;) przepis niby jest, ale najlepiej "opierając" się na nim dodać to co się lubi... Ale co ja tam wiem przy znawcach i koneserach nieomylnych... ;)

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2015, o 22:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
giena77 napisał(a):
inawera napisał(a):
Panowie. Proszę o spokój.
BB nie jest "kopią", z różnych względów Aga tworząc ten aromat wspierała się przepisami z zielonego forum. (Awaria głowicy w chromatografie)
Wiemy że mamy bardzo dobry aromat, jeżeli Piotr i Andrzej jako znawcy tego smaku piszą że to nie jest jeszcze to to znaczy że pracujemy dalej.
Nie ma problemu. Kiedyś robiliśmy Am4A i za pierwszym razem nie powiodło się. Ale wyszedł bardzo dobrze sprzedający się aromat Inawera Blend. Tak może być z BB.
Piotra i Andrzeja poproszę o uwagi na PW, co należy dodać, co poprawić.

Irku moje zdanie pewno i tak się nie liczy w potoku znawców,mędrców mieszania itd... Ale po jaką cholerę szukać smaku identycznego do wszędzie obecnych klonów,które są klonami klonów przepisów z innych forum internetowych...Dla mnie to nie ma sensu, lepiej szukać czegoś swojego, inawerowego, nawiązującego do smaków popularnych aromatów,ale właśnie różniącego się dodatkami, inwencją *inawera* . Tak jak z gotowaniem ;) przepis niby jest, ale najlepiej "opierając" się na nim dodać to co się lubi... Ale co ja tam wiem przy znawcach i koneserach nieomylnych... ;)


Cytuj:
Irku moje zdanie pewno i tak się nie liczy w potoku znawców,mędrców mieszania itd

To nie jest prawda. Liczy się każde zdanie.
Co do klonów masz rację, lepiej mieć swój aromat do którego będą porównywane klony.
Ale zobaczymy co na moje podejście powie w środę Agnieszka.
To bardzo ambitna technolog.
Chociaż może i odpuści. Przecież za dwa tygodnie będzie już w Paryżu na targach i to na pewno jest dla niej jak i pozostałej wybierającej się na targi załogi priorytet.
Jedzie mocna drużyna - "łoli", Dawid, "agaarom", "witekm" i "marcin", na targach będzie także nasz tester z Francji "KevNash".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sty 2015, o 10:06 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 13:53
Posty: 124
To może ja tak skromnie się wtrącę do tej dyskusji.
Otóż miałam okazję wapować klona bobasa na podstawie przepisu z trawnika (z aro TPA) i porównałam te smaki w opisie bobasa v.1 bo najbardziej mi właśnie to przypomina.Natomiast v.2 jest,przynajmniej dla mnie,zdecydowanie lepszy,łagodniejszy.Nie wiem,nie doszukiwałam czyje to przepisy,czy ktoś modyfikował czy nie,bo zwyczajnie trawnikowy bobas mi nie smakuje.Nie lubię go i już.Kombinowałam też sama zrobić klona na podstawie przepisu z tutejszego forum,który podała Elżunia,ale wprowadziłam pewną modyfikację i uważam,ze moja mieszanka jest o niebo lepsza niż ten wiecznie zachwalany przepis trawnikowy.
W ocenie obu wersji testowych aromatów BB wzięłam tylko i wyłącznie pod uwagę swoje osobiste odczucia.Uważam,że obie wersje są świetne.To bardzo udane aromaty i zostawiłabym obie tak jak są,bo na pewno sporo osób w nich zasmakuje.
Dodam,że również testowałam BB od e-dyma (zanim wprowadzili do sprzedaży) i też mi niestety nie smakował choć bardzo przypominał trawnikowy klon.
Wydaje mi się,że nie ma sensu doszukiwać się na siłę jakichkolwiek podobieństw testowanych aromatów czy to bobasa czy innych.Inawera tworzy swoje mieszanki i niech tak zostanie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL