FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 12:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lis 2014, o 23:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Irek podaje link do obszernego tematu opracowanego wspólnie z wieloma testerami pozwalającego zrozumieć niuanse związane z przygotowaniem liqidu.

http://inawera.com/forum/viewforum.php?f=59


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2014, o 21:56 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2014, o 09:33
Posty: 7
Tego się obawiałem, stały klient tak pisze o koncentracie cytryna.
Mam ndzieję że się nie obrazi za dosłowne zacytowanie opinii.
"Dziękuję za życzliwe potraktowanie a jeśli chodzi o stężenie smaku to nic nie zauważyłem".
Zero sugesti, tylko zapytanie o odczucia smakowe i obudziłem się z ręką w nocniku.
"Pecunia non olet", ale czy klienci nie potraktują tego dosłownie, że ktoś ich wpędza w kanał? :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2014, o 14:17 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Romek napisał(a):
Tego się obawiałem, stały klient tak pisze o koncentracie cytryna.
Mam ndzieję że się nie obrazi za dosłowne zacytowanie opinii.
"Dziękuję za życzliwe potraktowanie a jeśli chodzi o stężenie smaku to nic nie zauważyłem".
Zero sugesti, tylko zapytanie o odczucia smakowe i obudziłem się z ręką w nocniku.
"Pecunia non olet", ale czy klienci nie potraktują tego dosłownie, że ktoś ich wpędza w kanał? :-)


Romku. Poproś go o kontakt na forum.
Niechaj opisze swoje odczucia bo tak to bawimy się w głuchy telefon.
Chętnie osobiście sprawę wyjaśnię.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2014, o 20:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
Pytania powtarzające się non stop :) Aromat czy koncentrat? A czym się różni? Skoro bardziej skoncentrowany to ile? Jak daje 5 kropel aromatu cool mint to ile koncentratu? Ten sam smak, ale co to aromat a co koncentrat? Trudno nieraz komuś wytłumaczyć próbuj od nowa :mrgreen:

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2014, o 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Przy nowych buteleczkach z tym cieniutkim zakraplaczem ;) to chyba dozowanie koncentratów jest zbliżone do wcześniejszego dozowania aromatów....mniejsze krople, a smak porównywalny. U mnie sprawdziło się to z kaktusem, jak jest z innymi nie wiem.... Trzeba by się skoncentrować ;)

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2014, o 10:39 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2014, o 08:33
Posty: 20
Witam:) *kawa*
Chciałabym wyjaśnić czym się różni aromat, a czym koncentrat: otóż aromat jest to wersja podstawowa, czyli zakładamy, że dozowanie jest 1g/1000g produktu finalnego i tak jest cały czas bez zmian, zaś baza czyli inaczej koncentrat i tu już jest inaczej, bo to jest dokładnie ten sam aromat w wersji podstawowej tyle, że skoncentrowany i teraz koncentracja najczęściej zależy od klienta bo np: chce mieć dozowanie np.0,5g/1000g produktu albo jeszcze mniejsze 0,2g/1000g produktu i wtedy aromat koncentrujemy 2,5 raza albo 5 razy. Często zdarza się, że aromat można zatężyć maksymalnie np.3 razy itp.
Dlatego pytanie ile należy stosować koncentratu zależy tylko i wyłącznie od receptury na ten aromat i nie można zastosować jednego dozowania do wszystkich koncentratów *smoke* . Mam nadzieję, że troszkę rozjaśniłam temat. :geek:
Pozdrawiam i życzę miłego dzionka Aga


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2014, o 12:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Aż mi się przypomina chemia organiczna z 2giej technikum :mrgreen:

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2014, o 12:53 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2014, o 08:33
Posty: 20
Mam nadzieję, że troszkę się rozjaśniło :idea:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2014, o 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Cytuj:
Ja pracuję nad doniosłym wynalazkiem! Chodzi o potwierdzenie procentu cukru w cukrze w zależności od podziemnego promieniowania na tym terenie. Bo na przykład w jednym sklepie na półkach po rocznym leżeniu cukier ma 80% cukru w cukrze, a w drugim sklepie ma 90% cukru w cukrze, a sacharyna to ma w ogóle 500% cukru w cukrze. A dzięki mojemu wynalazkowi dojdzie do tego, że w ogóle nie trzeba będzie sadzić buraków na cukier, tyle będzie cukru w cukrze.

:lol: :lol: Oczywiscie zartuje, ale tak mi sie skojarzylo :D

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2014, o 20:04 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
@Romek
Ja dałem koncentratu (w nowych buteleczkach) tyle samo co poprzedniego aromatu w kroplach i efekt był podobny.
Jednak koncentrat był w buteleczce z cienkim dzióbkiem i kropelki miały połowę objętości w porównaniu ze starymi buteleczkami. Sprawdziłem ile kropli mieści się w 1 ml kapiąc cierpliwie do 1ml strzykawki (nowych 56, starych 26).

Czyli dość ciekawa odpowiedź - kropli tyle samo, aczkolwiek objętościowo połowę.
Czyli klient nie zostaje de facto oszukany - po prostu buteleczka starczy mu na dwa razy więcej bazy.

Na *beer* zaprosisz przy okazji :D

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL