FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 00:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2014, o 15:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Na prośbę Agi macie temat w którym będziecie mogli podyskutować z Agnieszką.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2014, o 15:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2013, o 00:25
Posty: 363
Witam serdecznie
Od momentu kiedy rozpoczęłam przygodę z e- papierosem nurtuje mnie jedna rzecz - dlaczego aromaty stosowane do e- papierosów są tak mało skuteczne i często nas nie zadawalają, np. czujemy je w liquidzie , podobają się nam a już wapowane są mało aromatyczne bez wyrazu , często jest tak że jak by nie było napisu to nie wiedzieli byśmy co to jest . :)
Czy można stworzyć super E- AROMAT ?
Co stoi na przeszkodzie stworzyć aromat bardzo skondensowany , klarowny , którego nośnikiem był by np. sam etanol. E-aromat którego intensywność można by porównać z mocą perfum do nadawania smaku i aromatyzowania e- płynów do e-papierosa ?
:D wiem że odpowiedzieć na to będzie Pani trudno , ale taki problem jest i nurtuje na pewno nie tylko mnie.
Może jeszcze dodam że to moje pytanie nie dotyczy aromatów *inawera*( które są coraz lepsze i zdobywają coraz większe uznanie) ale aromatów do e-papierosa ogólnie.

_________________
Obrazek
pozdrawiam Graella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2014, o 14:22 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2014, o 08:33
Posty: 20
Witam cieplutko:)
Rzeczywiście, jest to bardzo trudny temat *facepalm* , gdyż na aromat do e-papierosa ma wpływ wiele czynników, takich jak np. temperatura, stosowane związki, smak itp. Musimy brać pod uwagę, że aromat jest podgrzewany na grzałce, więc wszystkie lotne związki stosowane w aromacie "uciekają" dlatego często aromat traci smak mimo, że ładnie pachnie. Druga bardzo ważna sprawa jest taka, że aromaty muszą posiadać jakość spożywczą, czyli nie wolno stosować związków takich jak w perfumerii.
Co do mocy aromatu, też sprawa nie jest taka prosta, bo jak będzie za bardzo skoncentrowany wtedy może nas np: szczypać w gardło, gryźć itp. :oops:
Ale nie ukrywam, że cały czas pracujemy nad aromatem doskonałym i mam nadzieję, że nam się to uda *yahoo*
Pozdrawiam Aga


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2014, o 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2014, o 19:30
Posty: 136
Dzien dobry pani Agnieszko, jak tam ten bez wychodzi ? ;)

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2014, o 22:02 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2014, o 08:33
Posty: 20
Witam:)
Wychodzi, wychodzi, jeszcze czekam na jeden związek i myślę, że będę finiszować. Liczę na Pana jako znawcę tego aromatu.
Pozdrawiam Aga.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2014, o 09:45 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2014, o 09:33
Posty: 7
Moje pytanie dotyczy koncentratów a dokładniej ich procentowego stężenia w stosunku do aromatów.
Najprościej będzie to chyba wytłumaczyć podając o ile kropel mniej na 10 ml trzeba użyć,
by otrzymać taki sam smak, jak w przypadku aromatu, więc proszę o takie porównanie.
Jeśli mój klient stosował 20 kropel aromatu na 10 ml bazy, to ile musi zastosować koncentratu ???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2014, o 10:37 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2014, o 08:33
Posty: 20
Witam:)
Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie wiem o jakie koncentraty chodzi, i o ile może być zatężony aromat. Wszystko zależy od zawartości rozpuszczalnika i oczywiście od aromatu oraz związków jakie zostały użyte. Muszę mieć bardziej szczegółowe dane.
Pozdrawiam Aga


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2014, o 22:00 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2014, o 09:33
Posty: 7
Chodzi mi o aromaty owocowe do baz, np cytryna, arbuz, czarna porzeczka, dwa jabłka itp, w sumie ok 15 smaków.
Od pewnego czasu przy nazwie aromatu pojawił się napis "KONCENTRAT" a to sugerowało by znacznie więkrzą wydajność w stosunku do poprzedników, czyli zwykłych aromatów.
I stąd moje pytanie, o ile więkrza jest wydajność koncentratów ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2014, o 05:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Romek napisał(a):
Moje pytanie dotyczy koncentratów a dokładniej ich procentowego stężenia w stosunku do aromatów.
Najprościej będzie to chyba wytłumaczyć podając o ile kropel mniej na 10 ml trzeba użyć,
by otrzymać taki sam smak, jak w przypadku aromatu, więc proszę o takie porównanie.
Jeśli mój klient stosował 20 kropel aromatu na 10 ml bazy, to ile musi zastosować koncentratu ???


(sorry za wcinkę, ale...niech tam Aga maceruje w kąciku nowe smaki, a nie biega z liczydłem po laboratorium ;) )

Wiedza o różnicach procentowych w stężeniach poszcz.aromatów na niewiele się zda, bo klient może się zagubić
w obliczeniach przy uwzględnieniu współczynnika wielkości kropli (a jest różnica między starymi i nowymi zakraplaczami).
Z przyczyn ogólnie znanych i oczywistych (subiektywne preferencje i odczucia smakowe) - dozowania nie można ustalić "urzędowo".
O tym, jak różne (w obrębie jednego, bądź całej rodzinki/serii aromatów) bywa dawkowanie, doznania smakowe, czy 'zachowanie' aromatów w mieszankach
można się przekonać, np. czytając opinie testerów i dlatego najlepszą i najpewniejszą metodą znalezienia własnego dawkowania
- wciąż pozostają "doświadczenia własnoręczne" (rozrobienie jednej, lub dla skrócenia czasu oczekiwania - wielu próbek testowych).

Nie należy ulegać zbytnio 'magii' okr."koncentrat" - bo ma ono odróżnić nowe, poprawione również pod wzgl. intensywności smaki od starych,
a nie sugerować b.małego, czy wręcz nikłego dawkowania aromatu.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2014, o 22:57 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2014, o 08:33
Posty: 20
Witam *kawa* właśnie dotarłam do domku. Bardzo dziękuję elPetto za zrozumienie tematu. Naprawdę mimo wielkiej chęci nie jestem w stanie określić ile kropel na ile, bo tak jak kolega napisał kropla kropli jest nierówna. Ponadto każdy aromat ma inny skład chemiczny i to co dla jednych jest za mocne dla innych jest akurat, dlatego trzeba samemu ustalić sobie dozowanie *smoke*.
Wiem, że gdzieś Irek podaje przepis na dobry e-liquid.
Pozdrawia Aga.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL