FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 01:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

BAZA VPG 70:30 OPINIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
8 4%  4%  [ 1 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
10 13%  13%  [ 3 ]
11 30%  30%  [ 7 ]
12 52%  52%  [ 12 ]
Liczba głosów : 23
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 sty 2015, o 15:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 cze 2010, o 17:37
Posty: 309
Lokalizacja: Miasto Książęce Płock
inawera napisał(a):
Zrobimy z każdego stężenia nikotyny po kilka butelek i przy najnowszych testach wyślemy ję do was. Baza nie będzie dojrzewała dłużej jak 2 tydonie.

Będzie wesoło :lol:
2 tygodnie to za mało, bardzo za mało. 2 miesiące to minimum. Tak więc ci co ową bazę dostaną powinni o tym pamiętać.
Mało tego, "odstana" baza po zmieszaniu z aromatem powinna postać kolejne 2 tygodnie jeszcze. Ot, takie ćwiczenie dla cierpliwych :lol:
Ale zapewniam, że warto. Moje bazy to tylko glikol z gliceryną z Inawery w proporcji 50/50. Bez kropli wody lub alkoholu. Cóż, musicie uwierzyć mi na słowo. Czynnikiem wpływającym na odpowiednią lepkość jest... czas, czas i tylko czas. Nie wiem jak to działa, ale jest super :mrgreen:

_________________
Obrazek
Do testu wstępnie używam atomizerów Joye 510, 2,1 Ω, na mocy 6,0 W, baza 4 kr., drip.
Wapowanie końcowe to Taifun, 1,5 Ω, 8 W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2015, o 17:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Mareckimt napisał(a):
inawera napisał(a):
Zrobimy z każdego stężenia nikotyny po kilka butelek i przy najnowszych testach wyślemy ję do was. Baza nie będzie dojrzewała dłużej jak 2 tydonie.

Będzie wesoło :lol:
2 tygodnie to za mało, bardzo za mało. 2 miesiące to minimum. Tak więc ci co ową bazę dostaną powinni o tym pamiętać.
Mało tego, "odstana" baza po zmieszaniu z aromatem powinna postać kolejne 2 tygodnie jeszcze. Ot, takie ćwiczenie dla cierpliwych :lol:
Ale zapewniam, że warto. Moje bazy to tylko glikol z gliceryną z Inawery w proporcji 50/50. Bez kropli wody lub alkoholu. Cóż, musicie uwierzyć mi na słowo. Czynnikiem wpływającym na odpowiednią lepkość jest... czas, czas i tylko czas. Nie wiem jak to działa, ale jest super :mrgreen:



Marek. Zapewne orientujesz się ile w przeliczeniu na € kosztuje kilogram nikotyny.
Termin przydatność nikotyny jest najkrótszy ze wszystkich składników, tak więc dla nas jest to graniczna (Aga twierdzi co innego ale nie przerabiałem z nią tego bo nie było takiej potrzeby) data przydatności produktu. Dwa, trzy miesiące dojrzewania mieszanki glikolu i gliceryny to o dwa-trzy miesiące krótszy termin przydatności produktu.
Problem.
Kolejny problem to zbiornik w którym można przetrzymać do czasu dojrzania mieszankę glikolu i gliceryny.
Na wszystkie bazy potrzebujemy ponad tonę bazy zerówki tygodniowo. 2-3 miesiące to ok 8-12 tygodni a to oznacza zapas zbiorników na dojrzewanie bazy w granicach 10.000 litrów. Marek masz takie zbiorniki (z atestem) w firmie?
Mamy kilkanście nie używanych beczek 200 litrowych, atestowanych, z certyfikatem do produktów spożywczych (ale gwarancji na to że nie przyjmią jakiś obcy posmak/zapach przez 2-3 miesiące mie ma) Zbiorniki z kwasówki (nierdzewki) - 10- 12 zbiorników o pojemnośći 1000 litrów każdy to KOSZT OGROMNY. Wiem coś o tym, kupiliśmy ostatnio do Aromatino 600 czy 800 litrowy mieszalnik z kwasówki. Atesty, certyfikaty na każdą część, na każde łożysko, na każdą śrubę, na każde złącze. Cena - kilkanaście.......
Szklane gąsiory byłu by najlepsze, ale, zakładając że potrzebujemy 1000 litrów (ok 1300 kg) tygodniowo = 80 gąsiorów na jedną miesięczną partię, to na trzy miesiące potrzebujemy magazynku w którym postawimy 240 takich 50-litrowych gąsiorków.
Co dalej. Nasz firmowy inspektor BHP, p-poż (mamy takowego na etacie) za Chiny nie pozwoli aby ręcznie podnosić ok. 60 kg super śliskiej mieszanki w szklanych balonach. Kolejne jakieś ustrojstwo do kupienia lub zrobienia. A cena bazy? Myślisz Marku że jakby była "aksamitna" to można by podnieść cenę o 20%?
Ten dostojny gość o którym pisałem wcześniej obejrzał wczoraj bazę VPG i VPG PLUS w sleewach, obejrzał produkty w blistrach i zaptyał mnie czy długo jeszcze będę inwestować aby było lepiej, bezpieczniej, sprawniej czy zgodnie z dyrektywami UE.
Potem niechcący był świadkiem rozmowy telefonicznej. Zadzonił pan komisarz z jednej komend miejskich i zapytał czy to co jest w linku dołączonym do maila to jest nasze czy nie, zapytał także czy to co jest razem z tamtym jest legalne, dobrze oznakowane i bezpieczne w wapowaniu. Mój teść miał lepiej oznakowaną furmankę. A czy "no name" jest bezpieczne - w zasadzie niewielu to obchodzi. MA BYĆ TANIE.
Poproszę jutro Bartka z Dawidem aby w jednej dokładnie wymytej (mamy w Aromatino takie substancje do mycia :lol: garów) beczce zrobili kilkadziesią litrów 50:50.
Teraz kolejne pytania dotyczące bazy 50:50 (Markowej) bez H2O. Zamknąć szczelnie (powietrze nie dojdzie) czy przykryć jakąś tkaniną aby powietrze dochodziło.
Postoi to do maja, wtedy zadozujemy nikotyne odstawimy na dwa tygodnie i wyślemy do was.
Tylko o jednym należy pamiętać. Będzie to już wtedy temperatura pokojowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2015, o 18:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 cze 2010, o 17:37
Posty: 309
Lokalizacja: Miasto Książęce Płock
Widzę, że dla firmy takie mieszanie jest sporym wyzwaniem i nie wiem czy słusznym byłoby tworzenie takiej bazy. Może być małe upsss. Ale zupełnie inaczej ma się sprawa w wykonaniu każdego z nas wapujących. Przecież są czyste bazy PG, na samym glikolu. Wystarczy takową bazę o mocy np. 18 mg wymieszać z gliceryną, zachować reżim czasowy i cieszyć się mieszanką 50/50 o mocy 9 mg/ml. Ponadto w Waszej ofercie są jeszcze Ecobazy 36 mg. Przy takiej mocy wszelkie wariacje są możliwe.
To, że rozmawiamy tu o "mojej ulubionej bazie" wcale też nie znaczy, że musi lub powinna być dostępna w Waszej ofercie. Chciałem tylko napisać, że takie proporcje są ciekawą kompozycją posiadającą przyjemne właściwości. Że możliwe jest wapowanie liquidów w oparciu o taką mieszankę.

_________________
Obrazek
Do testu wstępnie używam atomizerów Joye 510, 2,1 Ω, na mocy 6,0 W, baza 4 kr., drip.
Wapowanie końcowe to Taifun, 1,5 Ω, 8 W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2015, o 18:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Mareckimt napisał(a):
Widzę, że dla firmy takie mieszanie jest sporym wyzwaniem i nie wiem czy słusznym byłoby tworzenie takiej bazy. Może być małe upsss. Ale zupełnie inaczej ma się sprawa w wykonaniu każdego z nas wapujących. Przecież są czyste bazy PG, na samym glikolu. Wystarczy takową bazę o mocy np. 18 mg wymieszać z gliceryną, zachować reżim czasowy i cieszyć się mieszanką 50/50 o mocy 9 mg/ml. Ponadto w Waszej ofercie są jeszcze Ecobazy 36 mg. Przy takiej mocy wszelkie wariacje są możliwe.
To, że rozmawiamy tu o "mojej ulubionej bazie" wcale też nie znaczy, że musi lub powinna być dostępna w Waszej ofercie. Chciałem tylko napisać, że takie proporcje są ciekawą kompozycją posiadającą przyjemne właściwości. Że możliwe jest wapowanie liquidów w oparciu o taką mieszankę.

mieszać
O z tym to już się zgadzam i pragnę poinformować że "mareckimt" niniejszym zdradził jeden z jego sekretów.
EcoBaza jest dostępna, gliceryna jest dostępna można zaczynać mieszać.
A my i tak spróbujemy, ot tak dla zaspokojenia własnej ciekawości i dla porównania bazy VOSP made in Inawera z bazą VSOP made in "mareckimt" a nóż/widelec wyjdzie coś na miarę dobrego starego winiaku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2015, o 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Używałem wszystkich baz z *inawera* . Do dzisiaj moim faworytem była VPG*. Nigdy nie przeszkadzała mi zawartość wody w tym produkcie. Baza, którą miałem przyjemność testować zachowuje się tak samo jak stara VPG. Myślę, że w ślepym teście ciężko by było zauważyć różnice. Płyn jest klarowny, bezbarwny, bez obcych posmaków. Wydychana chmurka w zależności od parownika, podobna do tej z VPG. Aromaty mieszają się bardzo dobrze. Transport bez problemów.
W związku z brakiem uwag, oceniam produkt na 12 pkt.
* Do pełnej oceny i ewentualnej zmiany, potrzeba dużo więcej czasu.
Pozdrawiam

I was using all Inawera’s bases. Until today my favourite was VPG*. Never water content has bothered me in this product. Base, which I had a pleasure to test is likewise old base VPG. I think that in a blind test it was hard to spot the difference. Liquid is clear, colourless without strange after tastes. Exhaled cloud, depending on the evapourer, is close to this from VPG. Flavours are mixing well. Transport without problems.
Because of lack of remarks I rate the product with 12 points.
* To full assessment and possible change, you need much more time.
Greetings.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2015, o 13:59 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2015, o 02:18
Posty: 17
Irek wszystko już macie dla waperów, to po co taka baza ?
Jest woda(5%) czy nie to przecież mikroskopijne wrażenia.
Stwórzcie bazę z podglądem na klienta jak Samsung stworzył telewizor :)

Ps.
Czytając na zielonym można ześwirować utożsamiając się z tamtymi userami :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2015, o 14:51 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
krautrock1 napisał(a):
Ps.
Czytając na zielonym można ześwirować utożsamiając się z tamtymi userami :)

Nieprawda. Kilku wojujących hejterów to nie wszyscy.
A wielu userów z niezłym stażem i reputacją przyznaje się, mimo wszystko, do używania produktów Inawery.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2015, o 15:17 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
ardbeg napisał(a):
krautrock1 napisał(a):
Ps.
Czytając na zielonym można ześwirować utożsamiając się z tamtymi userami :)

Nieprawda. Kilku wojujących hejterów to nie wszyscy.
A wielu userów z niezłym stażem i reputacją przyznaje się, mimo wszystko, do używania produktów Inawery.


"witekm" postanowił ocieplić wizerunek Inawery na zielonym. Mając wielkie doświadczenie w dziennikarstwie robi to tak że trole nie mają się czego czepić. :lol:
Mnie zakazano udzielać się, ale w wielu przypadkach jestem "kopalnią wiedzy" lub cenzorem.
Jednakże ostateczny szlif należy do Witka.
Niedawno "daro" i "given" mogli rzucić okiem na sklep od strony administratora.
80% nowych klientów pochodzi z poza Polski.
I podobnie jest z zamówieniami.
Dlatego też na przełomie kwietnia i maja "załatwimy" kolejne targi. Najpierw w Krakowie, a z Krakowa dwóch z nas pojedzie bezpośrednio do Frankfurtu. Ja z Agą wrócimy do pracy, a Bartek z Witkiem pojadą drugim autem "śladem za busem".
W dniach 28 luty - 1,2 marca Aromatino zaprasza na targi Sweet Food do Katowic. Ja w tym czasie z Dawidem będę odwiedzał Ślązaków i Małopolan.

"papierosy forum" w wielu przypadkach służy do "nawracania" błądzących bezpośrednio poprzez posty lub poprzez PW.
Kilku błądzących jest u nas na forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2015, o 15:21 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2015, o 02:18
Posty: 17
ardbeg napisał(a):
krautrock1 napisał(a):
Ps.
Czytając na zielonym można ześwirować utożsamiając się z tamtymi userami :)

Nieprawda. Kilku wojujących hejterów to nie wszyscy.
A wielu userów z niezłym stażem i reputacją przyznaje się, mimo wszystko, do używania produktów Inawery.


Nie rozumiem dlaczego się nie przyznawać ?
Produkt dobry, obwarowany badaniami...to tylko konkurencja może besztać z wiadomych względów.
Używający z niezłym stażem są powiązani z innymi z niezłym stażem i nie piszą, bo Inawera na zielonym to "zło"- chore to jest w/g mnie :)
PS.
Kupiłem TPA Wiśnia w e-dym i paskudztwo dla mnie, gryząca kwaśna wiśnia i co ?
Mam pisać o tym na stronie TPA ?
Nie kupię więcej i tyle.
Milczenie jest złotem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2015, o 15:25 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 13:53
Posty: 124
My,odkąd zaczęliśmy mieszać (a nawet wcześniej,bo mocniejsze lq,które zalegały w zapasach rozcieńczaliśmy) używamy baz Inawery :)
Osobiście jakiś czas temu zakupiłam bazę 36mg bez wody z e-płyny (ot ciekawość czemu niby taka lepsza) i powiem tak: jednak wolę inawerową.Tak,przyznaję się bez bicia - przy tym zakupie pobłądziłam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL