FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 12:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lip 2014, o 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Już nie będę mówił o innych właściwościach cieczy, które mogą mieć wpływ m.in na nasączanie sznurka jak napięcie powierzchniowe :P

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2014, o 14:46 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
I to będzie odpowiedź na zarzuty, że baza Inawery jest "wodnista". Czyli rzadka. Porównanie baz między sobą, porównanie z odpowiednikami. Standaryzowane warunki pomiaru. Jasna i czytelna tabelka (temperatura/lepkość).
I pozamiatane.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2014, o 15:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
ardbeg napisał(a):
I to będzie odpowiedź na zarzuty, że baza Inawery jest "wodnista". Czyli rzadka. Porównanie baz między sobą, porównanie z odpowiednikami. Standaryzowane warunki pomiaru. Jasna i czytelna tabelka (temperatura/lepkość).
I pozamiatane.


Dokładnie!

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2014, o 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Given napisał(a):
ardbeg napisał(a):
I to będzie odpowiedź na zarzuty, że baza Inawery jest "wodnista". Czyli rzadka. Porównanie baz między sobą, porównanie z odpowiednikami. Standaryzowane warunki pomiaru. Jasna i czytelna tabelka (temperatura/lepkość).
I pozamiatane.


Dokładnie!


No tak w przypadku lepkości wyniki będą pod ręką. Jednak często "argumenty" są takie, że z powodu zawartości wody liquid "strzela" na grzałce. Sam z ciekawości obserwowałem, jak to się dzieje u mnie na kaytkach i w gienkach. W moim przypadku taki efekt pojawia się po ostrym chmurzeniu, gdy po ostygnięciu parownika zaczynam znów wapować. Jak przypuszczam spowodowane jest to skroplinami, które powstają w wyniku skraplania się pary wodnej z powietrza. Ale tu już dochodzą czynniki takie jak wilgotność i punkt rosy 8=)
No ale zawsze znajdą się tacy, którym strzela zawsze i to tak, że parzy usta. Ja jeszcze, odpukać, nie miałem takiego przypadku.

Edit: Niestety Ci, którzy używają mieszanek z gliceryną nigdy nie potrafili mi odpowiedzieć czym rozcieńczana jest gliceryna jeśli nie wodą - bo nie ma możliwości aby mieszanka 50/50 VPG nadawała się do wapowania bez rozcieńczenia - według mnie najczęściej jest tak, że producenci podają proporcje 50 VG i 50 PG niejako "zapominając" dopisać, że w VG została dodana woda 8=)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2014, o 18:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
A mi się wydaje, że elementarnym problemem jest to że Inawera podaje % wody jaki zawiera baza. Wiadomo że mieszanka 50/50 będzie zupełnie inna niż 70/30.

Moim skromnym zdaniem rozchodzi się tylko i wyłącznie o zawartość wody w bazie/liquidzie. Gęstość czy lepkość według "zielonych" schodzi na dalszy plan.

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2014, o 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
lukmarq napisał(a):
A mi się wydaje, że elementarnym problemem jest to że Inawera podaje % wody jaki zawiera baza. Wiadomo że mieszanka 50/50 będzie zupełnie inna niż 70/30.

Moim skromnym zdaniem rozchodzi się tylko i wyłącznie o zawartość wody w bazie/liquidzie. Gęstość czy lepkość według "zielonych" schodzi na dalszy plan.



Bo są ograniczeni. Używam tylko baz *inawera*, kopcę na meshu z grzałką ~0.7Ohma i mi nic nie strzela... Chyba że grzałka zawalona nagarem, to wtedy liquid jakby "wrzał" na grzałce. Ludziom, którym wmawia się tam że Inawera jest be, bo strzela, kupujcie tylko Kinga, bedą tak robić i będą kupować właśnie tą poleconą bazę powtarzając to co im napisano. Stado małp.

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2013, o 19:30
Posty: 130
Lokalizacja: Lublin
inawera napisał(a):
Teraz proponuje zabawę.
Zaproponujcie jaki e-liquid, jaką bazę, od jakiego producenta mamy przebadać.
Kupimy po dwie butelki.
Jedną poddamy analizie, drugą zostawimy sobie tak na wszelki wypadek gdyby ktoś, coś.....
Zbadamy gęstość/lepkość i podamy do publicznej wiadomości.



To ja proszę o zbadanie bazy, która stoi w biurze (1L) na znanym parapecie...( VG30%/PG70% MOC 6mg/ml). Baza wykonana bez użycia H2O.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Padi napisał(a):
inawera napisał(a):
Teraz proponuje zabawę.
Zaproponujcie jaki e-liquid, jaką bazę, od jakiego producenta mamy przebadać.
Kupimy po dwie butelki.
Jedną poddamy analizie, drugą zostawimy sobie tak na wszelki wypadek gdyby ktoś, coś.....
Zbadamy gęstość/lepkość i podamy do publicznej wiadomości.



To ja proszę o zbadanie bazy, która stoi w biurze (1L) na znanym parapecie...( VG30%/PG70% MOC 6mg/ml). Baza wykonana bez użycia H2O.


A ty to nie wiesz jak wyglądają laboranci?
Będziesz mi głowę zawracał?
I to jeszcze publicznie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:29 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gęstość (ciężar właściwy) będzie 1,106 g/ml.
Ustabilizuj temperaturę, nalej do kolby miarowej, zważ, oblicz. Potrzebne: waga laboratoryjna, kolba miarowa. Żadnej rakietowej technologii.
Lepkość ...
http://www.fizyka.umk.pl/~lab2/tables/viscosit.html
Różnice są duże dla różnych stężeń, temperatur. A jeszcze zmieszane z glikolem :shock:

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2014, o 13:51 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Jak to u mnie zwykle bywa z małym opóźnieniem chwalę się tym co sobie nie tak dawno życzyliście.
Chcieliście lepkościomierz (wiskozymetr) - macie.
W najbliższych dniach będą wyniki lepkości naszych baz i porównanie do "standardowych" e-liquidów: Wolish, P1, Liqeen i coś jeszcze. Wszystkie ze stajni Milda.

Obrazek

Obrazek

Następnym "wynalazkiem" jaki sobie zażyczył Jacek będzie urządzenie (nawet nie wiem jak to się nazywa) do mierzenia temperatury zapłonu produkowanych przez Inawerę płynów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL