FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 21:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 cze 2014, o 04:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
inawera napisał(a):
Piotrze zawsze mi imponowałeś wiedzą, tym razem nie nasz tej wiedzy.


Oczywiście wiedzę w temacie chamskiego zachowania "kibiców" czerpię jedynie z Waszych relacji
i nie neguję tego, iż należy to napiętnować!
Chodzi mi tylko o to, czy opisujecie zachowanie całej publiki, czy jednostek/grup frustratów
i czy fotka przedstawia ten bezbarwny i złorzeczący "klub kibica", czy jest to część 'zwykłej' widowni?
(bo widzę obrazek typowy dla każdego ze stadionów)
Staram się o szacunek właśnie dla tych 'zwykłych' kibiców, ale jeśli w Gdz. takich brak - nawet wśród widocznej na fotce dzieciarni i 'matek karmiących', to nic - tylko stadion spalić, a teren zaorać! ;) :mrgreen:

inawera napisał(a):
Piotrze to są kibice:

Obrazek

Obrazek



...i ci z Ostrowa, co wiwatowali na cześć prezesa po spadku! :shock: :lol:

Pan Tadziu to już nie kibic, ale jakiś 'arcykibic' *good* - a tacy się zdarzają 'jeden na milion'.

A z tymi machającymi flagami to już może być różnie, bo nie czarujmy się:
- każdy z nas marzy o tym, aby być 'kibicem sukcesu' - żeby nasza drużyna wygrywała, ale kiedy przychodzą porażki sportowe - pojawiają się żale i frustracje, psuje się atmosfera na stadionie i w parku maszyn...
Zazwyczaj tak jest, że jak wygrywamy - wzrasta kultura i szacunek nie tylko dla swoich, ale i do drużyny/kibiców przeciwnika.

Jeszcze przed miesiącem - prezio GKM z zadowoleniem wypowiadał się o wsparciu kibiców:
"Cieszyć może także wysoka frekwencja na trybunach. Kibice nie odsunęli się od zespołu i w dużej liczbie stawili się na stadionie mimo transmisji meczu w telewizji.

- I mimo nie do końca sprzyjającej pogody, bo ciemne chmury nadciągały na stadion. Frekwencja jednak dopisała i bardzo się z tego cieszymy. Dziękuję także kibicom za to, że w nas ciągle wierzą i są z klubem na dobre i na złe. Chce podkreślić, że są naszym ósmym zawodnikiem, który dodaje wiatru w żagle."

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/43709 ... kowskim-pr

No i jak to jest z tymi kibicami z Gdz.: są tacy chamscy na co dzień, czy 'diabeł' wstąpił w nich, gdy zaczęły ulatywać rozbudzone przed sezonem marzenia?

A czy nie tak dawno, nie czytałem tu utyskiwań na postawę kibiców lubelskich?
Ciekawym co by się stało, gdybyście przerżnęli przełomowy meczyk z Bydzią? :P
No, ale miejmy nadzieję że takiego 'testu na przywiązanie do barw klubowych' nie będzie! :D

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 cze 2014, o 09:22 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 19:17
Posty: 73
Lokalizacja: Lublin
elPetto napisał(a):

A czy nie tak dawno, nie czytałem tu utyskiwań na postawę kibiców lubelskich?
Ciekawym co by się stało, gdybyście przerżnęli przełomowy meczyk z Bydzią? :P
:D


Pozwolę sobię że i tu wstanę do tablicy.

Musimy sobię coś wyjaśnić. Owszem sprawy kibicoweskie są takie że nie ma lizania po jajach ( przepraszam za dosadność )
Kiedy zdarzają się wpadki , porażki i mecze wygrane pojawiać się może frustracja , złość i przecieranie oczu z tego co się dzieje.
Jest tylko jeden istotny szczegół - w Lublinie czy na wyjeździe zawsze jest prowadzony taki sam doping, drzemy ryje od pierwszego do ostatniego biegu - bez względu na wynik. To co się dzieje po ewentualnym meczu to już zależy od danej sytuacji. Nigdy nie zdarzyło się aby od kibiców Speedway Euphorii padły słowa obelżywe do danego zawodnika czy osoby funkcyjnej z klubu ( sytuacji odnośnie Lamparta nie zarejestrowałem)

Co do pikników i matek karmiących z Gdz. U nas w Lublinie nawet emeryci potrafią stworzyć na stadionie fajną atmosfere czy to ''szkocje'' czy inne ''labado'' a nawet i pokrzyczeć razem z nami. Na kurniku co się zwie gruciąc nawet w 1/10 nie widziałem takiej atmosfery. Porównań mogę podawać dużo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 cze 2014, o 20:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
[quote="elPetto/] A czy nie tak dawno, nie czytałem tu utyskiwań na postawę kibiców lubelskich?
Ciekawym co by się stało, gdybyście przerżnęli przełomowy meczyk z Bydzią? :P
No, ale miejmy nadzieję że takiego 'testu na przywiązanie do barw klubowych' nie będzie! :D[/quote]

Piotrze masz rację.
Tak jak pisałem w relacji z Łodzi, zachowanie części naszych kibiców w Łodzi było dalekie od ideału, ale.......
W naszym lubelskim klubie coś co jeszcze kilka miesięcy temu było nie do pomyślenia, zaczyna się dziać. Realnie, na naszych oczach.
Odbyły się dwa spotkania przedstawicieli kibiców z zarządem w naszej obecności.
Nowy (już oficjalnie ogłoszony) zarząd nie ukrywał problemów jakie pozostawił po sobie były prezes, nie kazał się przepraszać (bo i za co?), kibice wreszcie poczuli się współodpowiedzialni nie tylko za oprawę i kulturalny doping, ale także przekonali się jak znaczący może być ich wpływ na formę psychiczną zawodników.

Cytuj:
nie padło z ust tych niby kibiców - tylko gwizdy
Na naszych - rozumie.
Na swoich - dobrze że nasi kibice zobaczyli jak to z boku wygląda

Stwierdzam że wielu naszych kibiców było zaskoczonych brakiem dopingu, lub niekulturalnym zachowaniem kibiców GKM.
I jeszcze raz powtórzę, dobrze że nasi kibice zobaczyli jak to z boku wygląda
Mam nadzieje że po przegranym meczu - a takie na pewno będą, ci którzy mają kolosalny wpływ na publikę nie będą "dolewać oliwy do ognia".

Piotrze, nowy zarząd nie zrobił żadnego gestu typu - damy wam darmowe wejściówki, typu dostaniecie browara gratis - wystarczyło że to co było nie możliwe za "panowania" byłego prezesa stało się faktem. Dwa spotkania. Tylko dwa spotkania a rozwiązano już kilka spraw, mniej lub bardziej ważnych.

Jest taki żółto - biało - niebieski temat.
Dla tych co tego nie zrobili zapewne będzie to błahostką.
Dla tych co to zrobili to: poświęcenie swojego wolnego czasu, to ciężka praca (nieźle grzało), to wielka satysfakcja że to zrobiłem ja z moimi kolegami/przyjaciółmi.
Nasza lubelska polewaczka już nie wygląda smutno-niebieska.
Jest już w barwach klubowych.
Inicjatywa wyszła od tych którzy do niedawna przychodzili na mecze tylko dlatego że kochali swój klub.
Teraz okazuje się że na klubie zależy także innym.
Małymi kroczkami zgodnie z przysłowiem "zgoda buduje..." będziemy przeć do przodu.
Obawiam się tylko jednego.
Obawiam się że gdy już dojdziemy do pewnego pułapu, pojawią się "klapy do odznaczeń" a ci którzy na dobry początek pomalowali auto pozostaną sami z rękami ubrudzonymi farbą.
Lub mówiąc normalnie. Przyjdą ci co gówno zrobili a tych co wspólnym wysiłkiem postawią klub na nogi normalnie się wykopie.

Piotrze zapraszam cię do ITVL na relację z meczu z Rybnikiem.
Zobaczysz żółto-biało-niebiesko polewaczkę.
Zobaczysz niebieską Inawerę w tle żółtych kibiców.

Białego koloru nie będzie. Biały to "Lublin miasto inspiracji"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 cze 2014, o 01:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Wyjazdowicz napisał(a):

Co do pikników i matek karmiących z Gdz. U nas w Lublinie nawet emeryci potrafią stworzyć na stadionie fajną atmosfere czy to ''szkocje'' czy inne ''labado'' a nawet i pokrzyczeć razem z nami. Na kurniku co się zwie gruciąc nawet w 1/10 nie widziałem takiej atmosfery. Porównań mogę podawać dużo.


Z pewnością jesteście wyróżniającą się Publiką i Klubem Kibica w naszym 'światku żużlowym'!
Nie myśleliście o tym, aby Wasza "Euforia" nosiła imię Pana Tadeusza (nazwiska nie znam)?
(do tego jakaś flaga/banerek, uroczyste 'chrzciny' przed meczem)
Miałby gość satysfakcję jeszcze za życia - przechodząc do historii jako wzór kibica!

Co do stadionowego kibicowania - to nigdy nie zapomnę meczu po oddaniu nowej trybuny na naszym obiekcie:
- nie wiem, czy droższe bilety na nową, czy wieloletnie przyzwyczajenie kibiców (a może jedno i drugie) spowodowało iż na starych krzesłach tłok do najniższych rzędów, a na nowej - puchy (w nast. meczach ceny zrównano, aby ją zapełnić - bo wstyd... :mrgreen: - ale trzeba przyznać, że siedząc wysoko - bardzo fajnie widać walkę na torze!).
Emocje były konkretne, bo mecz z Toruniem - i publika non stop w ruchu.
Nastąpił jednak moment oddechu między biegami i nagle usłyszeliśmy jakieś przytłumione śpiewy z nowej trybuny (kontakt wzrokowy ograniczony, bo zawody wieczorne).
Nie wiem czemu, ale ja, ludzie obok i chyba cała publika na starej trybunie ryknęła szczerym śmiechem! :lol:
Tak zareagowaliśmy na tę nową, dziwną sytuację - bo przecież przez dziesięciolecia po tamtej stronie była pusta przestrzeń...



inawera napisał(a):
Inicjatywa wyszła od tych którzy do niedawna przychodzili na mecze tylko dlatego że kochali swój klub.
Teraz okazuje się że na klubie zależy także innym.
Małymi kroczkami zgodnie z przysłowiem "zgoda buduje..." będziemy przeć do przodu.
Obawiam się tylko jednego.
Obawiam się że gdy już dojdziemy do pewnego pułapu, pojawią się "klapy do odznaczeń" a ci którzy na dobry początek pomalowali auto pozostaną sami z rękami ubrudzonymi farbą.
Lub mówiąc normalnie. Przyjdą ci co gówno zrobili a tych co wspólnym wysiłkiem postawią klub na nogi normalnie się wykopie.

Piotrze zapraszam cię do ITVL na relację z meczu z Rybnikiem.
Zobaczysz żółto-biało-niebiesko polewaczkę.
Zobaczysz niebieską Inawerę w tle żółtych kibiców.



Jeśli będę miał możliwość - zerknę na Wasz meczyk na podglądzie, bo jednak w tym czasie gdy będziecie 'pałaszować Rekina' - moi będą 'zagryzać Śledzia' ;) :lol:
W każdym razie - kibicuję Wam zarówno w potyczce/zmaganiach na torze, jak i wokół niego.
Fajnie że dzieją się pozytywne rzeczy, a jak jest z 'ojcami sukcesu' to wszyscy doskonale wiemy...

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL