FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 26 kwi 2024, o 23:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 9%  9%  [ 3 ]
6 12%  12%  [ 4 ]
7 12%  12%  [ 4 ]
8 29%  29%  [ 9 ]
9 12%  12%  [ 4 ]
10 22%  22%  [ 7 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 mar 2014, o 11:54 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2013, o 19:39
Posty: 40
Jadłem świeże owoce i ten aromat bardzo je przypomina. Ta cierpkość, słodycz i kwaskowatość lubię to. Bardzo dobry aromat, najlepsza próbka 12kr/10ml baza vpg próbowałem 15kr ale już mieszanka staje się mdła . Testowane na tridencie i igo-l (micro z watą).

I ate fresh fruits and this flavour reminds them very much. Such tartness, sweetness and sourness - I like it. Very good flavour, best sample 12 drops/10 ml of a base vpg. I tried 15 drops but this mix becomes already bland. Tested on trident and igo-l (micro with cotton).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2014, o 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2013, o 00:25
Posty: 363
Aromat – SMOCZY OWOC
Stężenie próbek 4,6,8,10,20 kropli na 10ml. Bazy VPG.
Czas dojrzewania 20 dni
Testowano na atomizerach do drippowania
Ocena 8 punktów
Opis/uwagi – zapach z butelki owocowy egzotyczny , przyjemny. Liquid z 8kr./10ml wapuje się z przyjemnością.
*smoke*

Flavour – DRAGON FRUIT
Concentration of the samples: 4, 6, 8, 10, 12 drops on 10 ml of a base VPG.
Time of steeping: 20 days
Tested on atomizers for dripp.
Grade: 8 points
Description/remarks – smell from a bottle fruittty, exotic, nice. Liquid with 8 drops/10 ml vapes with pleasure.

_________________
Obrazek
pozdrawiam Graella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2014, o 16:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
Aromat: SMOCZY OWOC

Stężenie: system od 4-12 kr./10ml. / Baza VPG.
Czas dojrzewania: rozrobione 24.02.14 (>10 dni)
Testowane na:
-Wstępna selekcja najlepszej próbki: atomizer RDA 1,8-2Ω na napięciu 3,6-3,8v.
-Do dłuższego wapowania: CE5 BDCC 1,8Ω na napięciu 3,6v

Najlepsze stężenie: 10-12kr./10ml.
Ocena jakości aromatu: 9/10

Opis i Uwagi: Nie miałem okazji jeść tytułowego owocu, więc nie mam punktu odniesienia. Smakuje tak jak większość opisała, czyli mix kaktusa z kiwi. Delikatna słodycz z nutką kwaskowatości. Bardzo dobry aromat, dobrze wyważony i do dłuższego wapowania.

Flavour: DRAGON FRUIT
Concentration: system from 4-12 drops/10 ml/base VPG.
Time of steeping: mixed on 24.02.14 (>10 days)
Tested on:
-Initial selection of the best sample: RDA atomizier 1,8-2 Ohm on the voltage 3,6-3,8v.
- For longer vape: CE5 BDCC 1,8 Ohm on the voltage 3,6v

Best concentration: 10-12 drops/10 ml.
Estimation of flavour’s quality: 9/10

Description and remarks: I didn’t have an opportunity to eat titled fruit so I don’t have a comparision. Tastes like most of reviewers described, ie. mix of a cactus and kiwi. A delicate sweetness with a hint of sourness. Very good flavour, well balanced and to longer vape.

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2014, o 17:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2013, o 21:14
Posty: 85
Aromat:Smoczy Owoc
Stężenie (gtt) /(ml) Baza (mg):3,4,5,6,7 gtt/5 ml
Czas dojrzewania:20 dni
Testowane na: Nemesis clone, atomizerze bezmostkowym oraz aga t+

Opis mieszanki: Ciekawy smak slodkosci polaczonej z cierpkoscia owocu (wrazenie wapowanego napoju frugo),jako ze niestety nie jadlem owocu nie przetworzonego tylko ewentualnie z sokami mam jakiekolwiek porownanie :)
Najlepsze stężenie:4gtt/5ml
Ocena jakości aromatu:8/10
Uwagi:brak

Flavour: Dragon fruit
Concentration (drops)/ (ml) Base (mg): 3, 4, 5, 6, 7 drops/5 ml of vpg base
Time of steeping: 20 days
Tested on: Nemesis clone, bridgless atomizer and aga t+

Mix description: An interesting taste of a sweetness combined with a fruit’s tartness (impression of a vaped frugo drink) unfortunately as I didn’t eat the not produced fruit only I have a comparision with juices.
Best concentration: 4 drops/5 ml
Estimation of flavour’s quality: 8/10
Remarks: none

_________________
Boże kopnij w płuco albo teleportuj ! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2014, o 20:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
W tym aromacie czuć że owoc należy do kaktusowatych. Wyczuwalny jest specyficzny smak aloesowy. Aromat dużo słodszy od aromatu "Kaktusa" i mniej odświeżający. Jednak w niczym nie ujmuje to jemu jakości. Wyczuwam dodatkowo w tym aromacie goryczkę. Nie mam pojęcia czy tak ma być bo ja również nie miałem okazji próbować Pitaji (Pitahaya`i). Do dłuższego wapowania może być (nie mdli) ale po opróżnieniu całego zbiorniczka miałem ochotę na zmianę smaku.

Baza VPG
Najlepsze stężenie 12kr/10ml

Moja ocena 7/10

One can feel that this flavour belongs to cactus type fruits. You can feel a specific aloe’s taste. Flavour is much more sweet than „cactus” flavour and less refereshing. However, it doesn’t spoil its quality. I can also feel a bitterness in this flavour. I don’t know if it should be like that, I didn’t have an opportunity to try Pitaya. It can be suitable for longer vaping (not bland) but having emptied the whole bottle I wanted to change the taste.

Base VPG
Best concentration 12 drops/10 ml

My grade 7/10

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2014, o 03:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Metoda przeprowadzania testów:

- rozrobienie próbki 5ml ('pilota') z dawkowaniem aromatu oszacowanym głównie na podstawie oceny intensywności poprzez "test węchowy".
Wstępna próba smaku metodą 'drip' (bezpośrednie zakrapianie grzałki) - ponowiona dnia następnego (przeważnie/dodatkowo w zalanym parowniku) i wówczas sporządzenie optymalnej próbki pilotażowej (dopełnienie do 10ml), która staje się 'buteleczką dla niecierpliwych' - czyli do 'codziennej degustacji' i obserwacji zachowania mieszanki w 'okresie dojrzewania'.

- rozrobienie 'sąsiadów', czyli kilku próbek (na jednej, lub dwóch/trzech posiadanych rodzajach baz) o dawkowaniu aromatu o 2-5 kropel mniej i więcej w stosunku do "pilota", przeznaczonych do prób smakowych po conajmniej 10-dniowym okresie 'leżakowania' (dodatkowe wspomaganie mieszania poprzez wstrząsanie butelkami co 2-3 dni, lub w każdej innej chwili, gdy akurat nie ma co zrobić z rękami, lub jest nerwowo podczas oglądania rozgrywek sportowych ;) )

- próby smakowe przeprowadzam na popularnych (wyprodukowanych w ciągu ostatnich 3 lat) parownikach sznurkowych (dolno- i górnogrzałkowych), oraz kartomizerach watkowych.
Do metody 'drip' używam specjalnie dostosowane kartomizery z knotem sznurowym, oraz atomizery '510' i 'tanki'.




Aromat: Smoczy Owoc (Pitaja)

Stężenie (gtt) /(ml) Baza (mg): 8/5VPG, 20/10 VPG, 24/10 VPG, 28/10 VPG,

Czas dojrzewania: ponad 2 tyg.

Testowane na: dripperki, BT804

Opis mieszanki:
Chmurząc sporządzone mieszanki odczuwam słodko-kwaśny smak charakterystyczny dla owoców egzotyczno-tropikalnych, okraszony nutą 'odskórkowej' (?) goryczki.
Mam wrażenie, że te kaktusy rosną na piaszczystych łachach między plantacjami mango i kiwi ;)


Najlepsze stężenie: 24-28gtt/10ml

Ocena jakości aromatu: 8/10pkt

Uwagi:
Niestety, jak dotąd nie miałem okazji skosztować takowego owocu (a choćby nawet - to nie pamiętam smaku), więc w mojej ocenie zabraknie tak ważnego elementu - jak odwzorowanie smaku.
Być może z uwagi na to, iż 'materiał' nie nuży podczas chmurzenia, a nazwa sugeruje jego przydatność w okresie wypełniania deklaracji podatkowych - może znaleźć wielu amatorów, jednak u mnie większej fascynacji nie wywołał..., może podobnie jak sam pierwowzór, bo gdyby był taki superowy - z pewnością znalazłby się w ofercie mojego sklepiku osiedlowego. ;)

Aromat skomponowany poprawnie - bez upierdliwego 'towarzystwa smakowego', a że (jak teraz czytam opinie poprzedników) odwzorowuje smak 'oryginału' - oceniam go pozytywnie.

Flavour: Dragon fruit (Pitaya)

Concentration (drops)/(ml) Base (mg): 8/5VPG, 20/10 VPG, 24/10 VPG, 28/10 VPG

Time of steeping: above 2 weeks

Tested on: drippers, BT804

Mix description:
Vaping prepared mixes I can feel sweet-sour taste caracteristic to exotic-tropical fruits, seasoned with a skiny bitterness.
I have impression that cactuses grow on sandy places between mango and kiwi plantations.

Best concentration: 24-28 drops/10 ml

Estimation of flavour’s qualiity: 8/10 points

Remarks:
Unfortunately I didn’t have an opportunity to taste such a fruit (and if yes I don’t remember the taste) so in my estimation there won’t be an important factor – the reflection of taste. Perhaps because it doesn’t tire while vaping and the name suggests its usefulness during the period of filling in the taxes declarations – may find its advocates however, I’wasn’t elated vaping it…perhaps if the original [fruit] had been so great it would have been by my greengrocer.

Flavour composed correctly – without annoying „taste’s company” and because (as I was reading the opinions of my predecessors) reflects the „original” taste – I rate it positively.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2014, o 16:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
Test wykonany na atomizerach 510 do dripu, zasilanie 3,7V.
Baza VPG
Próbki: 2kr/5ml, 4kr/5ml, 6kr/5ml

Wstyd przyznać, ale nie próbowałem nigdy tego owocu, więc i porównania nie mam :( Niemniej jednak aromat dość przyjemny, owocowy, lekko słodkawy aczkolwiek nie nużący, nadaje się do dłuższego wapowania.
Najlepsze stężenie 4kr/5ml.

Moja ocena: 8/10

Test conducted on atomizers 510 to the drip, power 3,7V.
Base VPG
Samples: 2 drops/5 ml, 4 drops/5 ml, 6 drops/5 ml.

It’s a shame but I’ve never tried this fruit so I don’t have a comparison. Neverthless the flavour is quite nice, fruitty, slightly sweet however, not tiring, suitable for longer vaping.
Best concentration: 4 drops/5 ml.

My grade: 8/10

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2014, o 13:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, o 09:54
Posty: 270
Aromat: SMOCZY OWOC
Stężenie (6,8,10,12,14)gtt / 10ml
Baza:VPG
Czas dojrzewania: 20 dni
Testowane na: Aga-T2 + Nemesis

Opis mieszanki: Pitaya
Najlepsze stężenie: 8gtt/10ml
Ocena jakości aromatu: 10/10
Uwagi: Bardzo fajny kwaskowato-słodki zbalansowany smak

Flavour: DRAGON FRUIT
Concentration: (6, 8, 10, 12, 14) drops/10 ml
Base: VPG
Time of steeping: 20 days
Tested on: Aga-T2 + Nemesis

Mix description: Pitaya
Best concentration: 8 drops/10 ml
Estimation of flavour’s quality: 10/10
Remarks: A very nice sour-sweet, balanced taste.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2014, o 18:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 12:03
Posty: 30
aromat-SMOCZY OWOC
baza-vpg
stężenia- 8/10/12 kropli na 10ml
czas dojrzewania-3tyg.
testowane na-lambo 3.8v+vivi nova
uwagi-Słodko- kwaśny smak kaktusa jakby z dodatkiem kiwi.
najlepsze stężenie-12/10
ocena-8/10

Flavour - DRAGON FRUIT
Base – vpg
Concentrations – 8/10/12 dfrops on 10 ml
Time of steeping – 3 weeks
Tested on – lambo 3.8 + vivi novqa
Remarks - Sweet-sour taste of a cactus as if it was with the kiwi addition.
Best concentration – 12/10
Grade – 8/10

_________________
Obrazek

Volish Art 900mah+Crystal2
Vision Spinner 1300mah+Vivi Nova
Lambo4.0+Vivi Nova


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2014, o 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 13:53
Posty: 261
Lokalizacja: Łuków
Aromat testowany w stężeniu 7kr/10ml odleżał 14dni i wczoraj zalałem mój clearomizer jako że nigdy nie jadłem tegoż owocu to nie mam porównania, ale przyjemny smak troche tropikalny, słodki z nutą kwaskowości, fajny zapach z chmurki mysle ze dodam do do ulubionych stęzenie 7kr/10ml jak najbardziej wystarcza

Flavour tested in the concentration 7 drops/10 ml, steeped 14 days and yesterday I poured my clearomizer. As I’ve never eaten this fruit I don’t have a comparison but nice taste, a bit tropical, sweet with a hint of sourness. Nice smell of the cloud. I think I’ll add it to my favourites. Concentration 7 drops/10 ml is enough for me.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL