FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 24 kwi 2024, o 00:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINE O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 9%  9%  [ 3 ]
4 12%  12%  [ 4 ]
5 12%  12%  [ 4 ]
6 6%  6%  [ 2 ]
7 32%  32%  [ 10 ]
8 22%  22%  [ 7 ]
9 3%  3%  [ 1 ]
10 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lut 2014, o 14:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Tutaj proszę wpisywać opinie na temat aromatu "SOUTH EXPRESS".
Proszę także o przyznawanie oceny w skali od 1 do 10 w załączonej ankiecie.

Please write here the opinions concerning „SOUTH EXPRESS” flavour.
Please rate it in the scale from 1 to 10 in the attached survey.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2014, o 17:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Ilość póbek:5
Dozowanie aromatu: 2,3,4,5,6 kr/5 ml bazy
Data zmieszania:21.02.2014
Baza:VPG
Parowniki : IGO-L microcoil + wata,Kraken mesh
Zasilanie: Vamo V2 SS,Nemesis

Delikatna tytoniówka,napewno z domieszka aromatu "Cuba Cigar'' co jeszcze nie wiem :shock: :D .Najlepsze stężenie 10kr/10ml bazy.
[color=#000080]Moja ocena:7[/color]

[color=#0000BF]Number of samples: 5
Dosage of a flavour: 2, 3, 4, 5, 6 drops/5 ml of a base
Date of mixing: 21.02.2014
Base: VPG
Evapourers: IGO-L microcoil + cotton, Kraken mesh
Power: Vamo V2 SS, Nemesis

Delicate tobacco flavour, with an addition of the flavour „Cuba Cigar” for sure, which I don’t know yet. The best concentration 10 drops/10 ml of a base.
My grade: 7[/color]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2014, o 22:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 15:19
Posty: 47
Tested on iTaste SVD, Kanger ProTank 3, Vision Eternity

Basic base PVG Power Smoke
Dosage: 7,8,9,10 drops to 10 ml of base
Mix: February 24, 2014

It tastes to me like a lot of fine tobacco, but I'm not entirely sure if it is not tobacco. Then something else I can not define.
It's quite tasty, but it's not my favorite. A suitable concentration of 10 drops per 10 ml.

My rating 7/10

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2014, o 18:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Dobra, delikatna tytoniówka, z lekką nutą słodkości, oraz odrobiną "maggi" na finishu ;) Dobra do ciągłego wapowania, nie męczy. *good*

Testowane na AGA-T2 z zasilaniem mechanicznym
Baza VPG+
Najlepsze stężenie 10kr/10ml
Ocena 8/10

Good, delicate tobacco flavour with a hint of sweetness and a bit of „maggi” on the finish. Good for continous vaping, not tiring.

Tested on AGA-T2 with a mechanical power.
Base VPG+
Best concentration 10 drops/10 ml
Grade 8/10

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2014, o 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 20:57
Posty: 295
Lokalizacja: Česká republika, Kolín
Nie mogę powiedzieć, co smak uważa się, że nazwa się ukryć. Dla mnie jest to mieszanka owoców tropikalnych i multiwitaminy. Przyjemny owocowy zapach, które obrażają.Najlepszy stosunek 10 kp / 10 ml. Moja ocena 7/10.

Mieszano przez 5, 10, 15 kropli do 10 ml Baza VPG dymu Moc 0 mg.
Testowany BT 801 i Kanger Protank.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 20:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
SOUTH EXPRESS

Delikatny tytoń, nie nużący do dłuższego wapowania. Jest słaba słodycz i znikomy powiew maggi (co akurat nie przeszkadza), coś pośredniego miedzy Dawidem a 7Leaves, tylko mniej stężony. Wyczuwalny dość dobrze już w niższych stężeniach.
Najlepsza próbka to 6-8kr./10ml.
Moja ocena 8/10

Test odbył się na bazie VPG Power Smoke w "systemie" od 4-12 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 24.02.2014r. (>10 dni)
Sprzęt:
-Wstępna selekcja najlepszej próbki: atomizer RDA 1,8-2Ω na napięciu 3,6-3,8v.
-Do dłuższego wapowania: CE5 BDCC 1,8Ω na napięciu 3,6v

SOUTH EXPRESS

A delicate tobacco, not tiring for longer vaping. There’s weak sweetness and minimal maggi’s puff (which doesn’t bother), something between Dawid and 7 Leaves but less concentrated. Recognizeable quite good already in lower concentrations.
Best sample is 6-8 drops/10 ml.
My grade 8/10

Test was conducted on VPG Power Smoke base in the „system” from 4-12 drops on 10 ml. Samples were mixed on 24.02.2014 (>10 days).
Equipement:
- Initial selection of the best sample: RDA atomizer 1,8-2 Ohm on the voltage 3,6-3,8v.
- For longer vaping: CE5 BDCC 1,8 ohm on the voltage 3,6v.

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 22:57 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2014, o 20:22
Posty: 50
Testowane na vivi, sznurek, grzałka 1,8, baza VPG+
Dobrze napisał poprzednik, lightowa wersja 7 leaves, Ciężko mi określić zawartość smakową (ziołowo-kwiatowa?) ale daje radę dłużej wapować. Najlepsze stężenie to 11kr/10ml. Nie całkiem moje klimaty ale koledze który był akurat gdy testowałem bardzo przypasowało.

Tested on vivi, string, heater 1,8, VPG+ base.
My predecessor wrote well, a light version of 7 leaves. It’s hard to me to define the taste’s composition (herbal-flowery) but I manage to vape longer. The best concentration is 11 drops/10 ml. Not quite my cup of tea but my friend who was present while I was testing liked it a lot.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2014, o 11:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
Delikatna tytoniówka z dodatkiem owoców tropikalnych plus troszeczkę przypraw (korzennych lub ziołowych). Bardzo dobry aromacik nadający się do dłuższego wapowania. Najlepsze stężenie 12kr/10ml.

Moja ocena 8/10

A delicate tobacco flavour with an addition of tropical fruits plus a bit of spices. Very good flavour suitable for longer vaping. The best concentration 12 drops/10 ml.

My grade 8/10

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2014, o 22:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2013, o 08:47
Posty: 140
Lokalizacja: Czechy
Slightly bitter taste of stones with a touch of sour cherries and sugared lime. Personally, I would appreciate rather more of lime, however, this aroma is not bad this way either.
Ideal concentration for me is 8 drops per 10ml.
Rating 7/10


Tested 5, 10, 15 drops per 10ml of base. The base used VPG Power smoke 6mg.
Tested on Vision Eternity and IGO-L.


Trochę gorzki smak pestek z nutą kwaśnych wiśni i słodzonej lemonki. Osobiście bardziej doceniłbym lemonkę jednakże ten aromat jest niezły w tym kształcie w jakim jest.
Doskonałe stężenie dla mnie to 8 kropli na 10 ml.
Ocena 7/10

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2014, o 23:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Metoda przeprowadzania testów:

- rozrobienie próbki 5ml ('pilota') z dawkowaniem aromatu oszacowanym głównie na podstawie oceny intensywności poprzez "test węchowy".
Wstępna próba smaku metodą 'drip' (bezpośrednie zakrapianie grzałki) - ponowiona dnia następnego (przeważnie/dodatkowo w zalanym parowniku) i wówczas sporządzenie optymalnej próbki pilotażowej (dopełnienie do 10ml), która staje się 'buteleczką dla niecierpliwych' - czyli do 'codziennej degustacji' i obserwacji zachowania mieszanki w 'okresie dojrzewania'.

- rozrobienie 'sąsiadów', czyli kilku próbek (na jednej, lub dwóch/trzech posiadanych rodzajach baz) o dawkowaniu aromatu o 2-5 kropel mniej i więcej w stosunku do "pilota", przeznaczonych do prób smakowych po conajmniej 10-dniowym okresie 'leżakowania' (dodatkowe wspomaganie mieszania poprzez wstrząsanie butelkami co 2-3 dni, lub w każdej innej chwili, gdy akurat nie ma co zrobić z rękami, lub jest nerwowo podczas oglądania rozgrywek sportowych ;) )

- próby smakowe przeprowadzam na popularnych (wyprodukowanych w ciągu ostatnich 3 lat) parownikach sznurkowych (dolno- i górnogrzałkowych), oraz kartomizerach watkowych.
Do metody 'drip' używam specjalnie dostosowane kartomizery z knotem sznurowym, oraz atomizery '510' i 'tanki'.




SOUTH EXPRESS / WYCIEKI Z PASIEKI


Jeśli jest tu jakiś tytoń - to pewnie taki z nielegalnej uprawy - przechowywany w pszczelich ulach ;), bo w moich mieszankach - dominującym jest smak migdałowo-miodowy w ziołowej otoczce (być może z udziałem Lukrecji, prawoślazu, czy Marzanki). Jeśli miałbym się doszukiwać smaku owocowego (jakoby majaczącego w głębokim tle), to skojarzenie smakowe pada na winogrona/rodzynki.
A w sumie to wszystko kojarzy mi się ze smakiem któregoś z syropów przeciwkaszlowych.

Wyrazisty, choć dosyć słodki smak pojawił się w próbkach o dawkowaniu aro pow. 24gtt/10ml VPG

Jakoś nie wydaje mi się, bym został fanem tego smaku (może jakieś dolewki?)
i dlatego przyznaję 7/10pkt

SOUTH EXPRESS/LEAKS FROM APIARY

There’s some tobacco here – probably from an illegal cultivation – preserved in the bee’s hives as in my mixes the almond-honey taste doiminates in herbal sheath (perhaps with a participation of liquorice, marshmallow or woodruff). Should I find fruitty taste (supposedly looming in the deep background) then my taste’s association is grapes/raisins.
All in all, I associate everything with the taste of one of cough syrups.

Distinct however, quite sweet taste appeared in the samples on the flavour’s dosage above 24 drops/10 ml VPG

I don’t think that I would become an advocate of this taste (maybe some additions?) and that’s why I rate it with 7/10 points.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL