FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 27 kwi 2024, o 13:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 11%  11%  [ 3 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 11%  11%  [ 3 ]
4 14%  14%  [ 4 ]
5 14%  14%  [ 4 ]
6 7%  7%  [ 2 ]
7 7%  7%  [ 2 ]
8 18%  18%  [ 5 ]
9 11%  11%  [ 3 ]
10 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 27
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lut 2014, o 13:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Tutaj proszę wpisywać opinie na temat aromatu "ŚLIWOWICA".
Proszę także o przyznawanie oceny w skali od 1 do 10 w załączonej ankiecie.

Please write here the opinions concerning „PLUM VODKA” flavour.
Please rate it in the scale from 1 to 10 in the attached survey.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2014, o 23:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 15:19
Posty: 47
Tested on iTaste SVD, Kanger ProTank 3, Vision Eternity

Basic base PVG Power Smoke
Dosage: 7,8,9,10 drops to 10 ml of base
Mix: February 24, 2014

Alcohol flavors do not appeal to me in any way, nor with the exception occurred. Very poor taste plums absence of the taste of alcohol
plum brandy done. The result is difficult to define, but it does not offend. For me still usable concentration is over 8 drops to 10 ml.

My rating 7/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 mar 2014, o 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Ilość póbek:5
Dozowanie aromatu: 2,3,4,5,6 kr/5 ml bazy
Data zmieszania:22.02.2014
Baza:VPG
Parowniki : IGO-L microcoil + wata,Kraken mesh
Zasilanie: Vamo V2 SS,Nemesis
Nie wiem czy tak smakuje śliwowica,wogóle brakuje mi w niej sliwki a to na niej powinna być oparta,alkoholu też nie czuję.Przy dłuższym wapowaniu wyczuwam posmak magii.Jak dla mnie ,aromat ciężki i męczący nie smakuję mi w żadnej dawce.
Moja ocena:1

Number of samples: 5
Dosage of a flavour: 2, 3, 4, 5, 6 drops/5 ml of a base
Date of mixing: 21.02.2014
Base: VPG
Evapourers: IGO-L microcoil + cotton, Kraken mesh
Power: Vamo V2 SS, Nemesis
I don’t know how tastes plum vodka, basically it lacks me plum in it and it should be based on it, I can’t feel the alcohol too. While longer vape I can feel magii after taste. For me heavy flavour and tiring, I don’t like it in any dosage.
My grade: 1

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2014, o 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 20:57
Posty: 295
Lokalizacja: Česká republika, Kolín
Smak słaby śliwowica, tęsknię za smak śliwek i alkoholu.
Dobre w stosunku 10 kp / 10 ml. Moja ocena 6/10.

Mícháno 7, 10, 13 kapek na 10 ml báze VPG Power smoke 0mg.
Testováno na BT 801 a na Kanger Protank.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 23:24 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2014, o 20:22
Posty: 50
Testowane na kayfunie, wata, microcoil, baza VPG+ 10 dni od zmieszania.
Śliwowica? Spore wyzwanie ale w sumie udane. Myślę że się przyjmie. Dostałem w tym aromacie to czego się spodziewałem po nazwie.
Najlepsza dawka 10kr/10ml chociaż 12 kr/10ml lepiej kopie ale staje się też IMO za ostre.

Tested on kayfun, cotton, microcoil, base VPG+, 10 days from mixing.
Plum’s vodka? Quite a big challenge but all in all successful. I think it’ll adopt. I got in this flavour what I expected from its name. Best dosage 10 drops/10 ml altgough 12 drops/10 ml better hits but becomes also IMO too strong.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2014, o 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2013, o 08:47
Posty: 140
Lokalizacja: Czechy
Although alcohol aromas are not my favorite, with this sliwowica I almost fell in love. There is no acrid taste of alcohol in it, only distilled plums. Simply very good, fine and pleasant.
Ideal concentration for me is 10 drops per 10ml. With lower concentration sliwowica gets kind of lost, with higher one, on the opposite, becomes unpleasant for me.
Rating 9/10


Tested 5, 10, 15 drops per 10ml of base. The base used VPG Power smoke 6mg.
Tested on Vision Eternity and IGO-L.


Chociaż alkoholowe aromaty nie są moimi ulubionymi, to w tej śliwowicy nieomalże zakochałam się. Nie ma gryzącego smaku alkoholu, tylko destylowane śliwki. Po prostu bardzo dobry, delikatny i przyjemny.
Doskonałe stężenie dla mnie to 10 kropel na 10 ml. Przy mniejszych stężeniach śliwowica ginie gdzieś, przy wyższych, w przeciwności, staje się nieprzyjemna dla mnie.
Ocena 9/10

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2014, o 10:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Dobrze wyczuwalny smak śliwki, raczej trochę wędzonej. O dziwo mimo,że liquid sporządzony z tego aromatu wapuję w dolnogrzałkowcu, to chmurka sprawia wrażenie jakby była ciepła :oops: i przyjemnie "łechce" gardło, może to właśnie alkohol tak działa, chociaż w smaku nie jest mocno wyczuwalny :?: ;)
Najlepsza próbka 10 kr /10 ml bazy VPG.

Ocena 7 punktów.

Testy wykonane w atomizerze bezmostkowym, następnie "wypalony" cały baniaczek Protanka.

Well recognizeable plum’s taste, rather smoked a bit. Surprisingly despite the fact that liquid is made out of this flavour I vape it in lower heater but the cloud seems to be warm and nicely „scorches” the throat. Myabe it’s because of alcohol although it’s not well recognizeable in the taste.
Best sample 10 drops/10 ml of a VPG base.

Grade 7 points.

Tests conducted in a bridgeless atomizer, next „smoked” the whole Protank’s barrel.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2014, o 19:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Testowany aromat: ŚLIWOWICA
Data mieszania: 24.02.2014r.
Data testu: 09.03.2014r.
Przygotowane stężenia aromatu: 6, 8, 10, 12 kr/10ml
Zapach aromatu z butelki: kandyzowanych owoców (moreli, śliwki)
Woń chmurki: fajkowym tytoniem z powiewem magii. Trudny do akceptacji przez otoczenie.
Sprzęt do testu próbek: RDA SMOK 1,8Ώ/3,8V Evic. Grzałka: sznurek 3x 2mm
Baza i moc: VG+VPG
Kategoria: deserowy (tytoniowy)
Ocena/opis: Śliwowica to dla mnie nie jest. Zbyt mało alkoholowego smaku. Osobiście mi tu alkohol nie jest potrzebny. Płyn jest naprawdę dobry. Delikatna śliwka przeplata się od najniższego stężenia. I według mnie taka ma być – delikatna i nienachalna. Wzmocnił bym posmak tytoniowy na jakiś o mniejszej zawartości magii i będzie super. Bardzo fajny aromat. Mi smakował.
Kop i chmura: bez uwag
Najlepsza próbka: 10 kr/10ml
Punkty: 8/10
Uwagi: Musiałem odjąć punkty za zapach. Ja odebrałem ten aromat jako delikatną tytoniówkę z posmakiem śliwki.
Pozdrawiam

Tested flavour: PLUM VODKA
Date of mixing: 24.02.2014
Date of test: 09.03.2014
Prepared concentrations of a flavour: 6, 8, 10, 12 drops/10 ml
Smell of a flavour from a bottle: candied fruits (apricot, plum)
Odour of the cloud: pipe’s tobacco with a maggi puff. Hard to accept for the environment.
Equipement for test of samples: RDA SMOK 1,8 Ohm/3,9V Evic. Heater: string 3x2 mm
Base and strenght: VG+VPG
Category: Dessert (tobacco)
Grade/description: It’s not plum’s vodka for me. Too little of alcoholic taste. Personally I don’t need alcohol here at all. Liquid is really good. A delicate plum interweaves from the lowest concentration. And according to me it should be like that – delicate and not pushy. I would reinforce tobacco flavour on one with lesser content of maggi and it’ll be great. Very nice flavour. I liked it.
Hit and cloud: without remarks
Best sample: 10 drops/10 ml
Points: 8/10
Remarks: I had to subtract a point for the smell. For me this flavour is a delicate tobacco flavour with plum’s after taste.
Regards


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2014, o 02:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Metoda przeprowadzania testów:

- rozrobienie próbki 5ml ('pilota') z dawkowaniem aromatu oszacowanym głównie na podstawie oceny intensywności poprzez "test węchowy".
Wstępna próba smaku metodą 'drip' (bezpośrednie zakrapianie grzałki) - ponowiona dnia następnego (przeważnie/dodatkowo w zalanym parowniku) i wówczas sporządzenie optymalnej próbki pilotażowej (dopełnienie do 10ml), która staje się 'buteleczką dla niecierpliwych' - czyli do 'codziennej degustacji' i obserwacji zachowania mieszanki w 'okresie dojrzewania'.

- rozrobienie 'sąsiadów', czyli kilku próbek (na jednej, lub dwóch/trzech posiadanych rodzajach baz) o dawkowaniu aromatu o 2-5 kropel mniej i więcej w stosunku do "pilota", przeznaczonych do prób smakowych po conajmniej 10-dniowym okresie 'leżakowania' (dodatkowe wspomaganie mieszania poprzez wstrząsanie butelkami co 2-3 dni, lub w każdej innej chwili, gdy akurat nie ma co zrobić z rękami, lub jest nerwowo podczas oglądania rozgrywek sportowych ;) )

- próby smakowe przeprowadzam na popularnych (wyprodukowanych w ciągu ostatnich 3 lat) parownikach sznurkowych (dolno- i górnogrzałkowych), oraz kartomizerach watkowych.
Do metody 'drip' używam specjalnie dostosowane kartomizery z knotem sznurowym, oraz atomizery '510' i 'tanki'.




Aromat: Śliwowica

Stężenie (gtt) /(ml) Baza (mg): 20/10 VPG, 10/5 TBV, 24/10 VPG, 14/5 VPG

Czas dojrzewania: ponad 2 tyg.

Testowane na: dripperki, BT804, ViVi, Vision VT

Opis mieszanki: Mocna, aromatyczna śliwka - w napoju bezalkoholowym (kompocie?)
Na obydwu użytych bazach jest w porządku. Może przesadziłem z dozowaniem - bo aromat jest intensywny - ale ja lubię 'mocne wrażenia', zwłaszcza przy mieszankach 'deserowych'. :D

Najlepsze stężenie: 20-24gtt/10ml

Ocena jakości aromatu: 8/10pkt

Uwagi: Ocena obniżona za "niezgodność towaru z umową", bo - gdzie jest C2H5OH - ja się pytam?
...i nie mówcie, że (jak teraz czytam) wszystko wylądowało w Gienkowej butelce... :mrgreen:
Jest jednak aspekt bardzo pozytywny, bo powiem Wam na ucho, że prawdziwa 'jazda' moich kubków smakowych zaczęła się wówczas, gdy omawianą mieszankę poddałem drobnej modyfikacji - tworząc dodatkowe próbki
(dozowanie na 1ml miesz.Śliwowica, ale to rzecz subiektywna) :
a) 5gtt mieszanki Rum
b) 1-2gtt arom.Amaretto

Pycha! *good*

Flavour: Plum’s vodka

Concentration (drops)/Base (mg): 20/10 VPG, 10/5 TBV, 24/10 VPG, 14/5 VPG

Time of steeping: above 2 weeks.

Tested on: drippers, BT804, ViZVi, Vision VT.

Description of the mix: Strong, aromatic plum – in a alcohol free beverage (compote?). It’s ok on the both used bases. Maybe I overreached myself with the dosage – as the flavour is intensive – but I like „strong impressions”, especially in the „dessert” mixes.

Best concentration: 20-24 drops/10 ml

Estimation of the flavour’s quality: 8/10 points

Remarks: The grade is lowered for „incoherence of the product with a deal” because where is C2H5OH – I ask?
…and don’t tell me that everything is in Giena’s bottle…
However, there’s a very positive aspect because I’ll whisper you that the real „race” of my taste buds began while I modified the mentioned mix – making additional samples (dosage: on 1 ml of Plum’s vodka but it’s subjective):
a) 5 drops of mix Rhum
b) 1-2 drops of a flavour Amaretto

Yummy!

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2014, o 04:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Mieszanie: 2014.02.17
Testy: 2014.03.07 – 2014.03.09
Sprzęt użyty: mini CC, T3, Aga-T2 (mesh) i drip IGO-T. W każdym klirku co najmniej 1ml na dripie kilka/naście kropel. Przed zmianą smaku czyszczenie.
Baza: VPG
Zapach oceniam po roztarciu małej kropelki liquidu na nadgarstkach.

Zapach: Suszona śliwka
Smak: Generalnie alkoholu nie wyczuwam, ale odkryłem w końcu w Inawerze dobrą suszoną śliwkę 8=). Najlepsze stężenie 3%(~13-14kr/10ml). Muszę skorzystać z propozycji elPetto i dodać trochę aromatu rumu. Brzmi obiecująco.
Moja ocena: 8 na 10

Mixing: 2014.02.17
Tests: 2014.03.03 – 2014.03.06
Equipment used: mini CC, Aga-T2 (mesh) and drip IGO-T. In every klirk at least 1 ml on a drip a couple of drops. Cleaning before the change.
Base: VPG+
I rate the smell having tritured a little drop on the wrists.

Smell: Smoked plum.
Taste: Generally I can’t feel the alcohol but finally I discovered a good, smoked plum at Inawera. Best concentration 3% (~13-14 drops/10 ml). I must make use of elpetto’s proposition and add a bit of rhum flavour. Sounds promising.
My grade: 8 on 10.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL