FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 09:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 10%  10%  [ 3 ]
2 23%  23%  [ 7 ]
3 13%  13%  [ 4 ]
4 10%  10%  [ 3 ]
5 16%  16%  [ 5 ]
6 6%  6%  [ 2 ]
7 13%  13%  [ 4 ]
8 3%  3%  [ 1 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
10 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 mar 2014, o 19:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 20:57
Posty: 295
Lokalizacja: Česká republika, Kolín
Ten smak jest kompletny bałagan.Trochę słodki, kwaśny i lekko gorzki jeszcze doskonale nijakie.
Ja bym uniwersalny smak bez smaku. Nie smaczne w każdym razie. Moje oceny 3/10.
Stirred 7, 10, 13 kropli do 10 ml Baza VPG dymu Moc 0 mg.
Testowany BT 801 i Kanger Protank.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2014, o 20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
To nie jest ten smak :( Czuć ciasteczkowy posmak, brakuje nuty kokosowej, tytoniowej oraz tego lekkiego posmaku karmelu. Nie mówię że jest nie do palenia, bo smakuje fajnie, pomimo słabego skoncentrowania aromatu. W gotowym już lq czuć lekko maślany posmak, może odrobinę jeszcze krakersów (*good*, krakersy są w przepisie do klona BB). A, bym jeszcze przeoczył jeszcze jeden, ważny brak. Chlebek bananowy, czuć lekko w BB ten taki charakterystyczny, bananowy posmak. Tutaj tego niestety brak :(

Testowane na AGA-T2 z zasilaniem mechanicznym
Baza VPG+
Najlepsze stężenie 20-24kr/10ml
Ocena : Za sam lq dam 4-, za odwzorowanie smaku dam tylko 2/10

Poprawimy :P - Poprawiamy *inawera*

This is not the taste. One can feel a biscuit after taste, there’s no coco nut hint as well tobacco’s and this slight caramel after taste. I don’t speak it’s unvapeable as it tastes nicely despite weak concentration of the flavour. In the ready liquid one can feel slightly buttery after taste, maybe a bit of crackers (good, crackers are in the recipe to the clone BB). I would have missed another important lack. Banana bread, one can feel slightly in BB such a carateristic banana after taste. Here unfortunately there’s no such a taste.

Tested on AGA-T2 with a mechanical power
Base VPG+
Best concentration: 20-24 drops/10 ml
Grade: For a lq I rate it with 4-, for the reflection of taste I rate it only with 2/10

For imporvement.

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2014, o 13:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Aromat bardzo słabo skoncentrowany, ale w tym co czuć można doszukać się fajnych elementów :D
Czuć delikatny posmak ciasteczkowo - orzechowy. Bobasa, czy też jego klonów nie wapowałem, więc nie mam porównania, ale myślę, że po podrasowaniu aromatu Bobas Givena, jakiś poprawkach, może dodaniu dodatkowych składników można uzyskać coś fajnego.
Najlepsze stężenie 12 kropel i więcej/ 10 ml bazy VPG.

Ocena +5.

Testy wykonane w atomizerze bezmostkowym, długie e-palenie w clearomizerach Protank i Vivi Nova.

Odbiegając od tematu pobawiłem się trochę sporządzając mieszanki z aromatów: S'Camel + Garuda + Rum +Biszkopt + Kokos (wymiennie z Bananem) i powiem, że wyszło naprawdę OK ;)

Flavour very weakly concentrated but in what one can feel you can find nice elements.
One can feel a delicate biscuit-nutty after taste. I didn’t vape neither Toddler nor its clones so I don’t have a comparison but I think that after improvement of Given’s Toddler flavour, maybe addition new components, you can get something nice.
Best concentration 12 drops and more/ 10 ml of a VPG base.

Grade +5

Tests conducted in a bridgeless atomizer, long e-smoking in clearomizers Protank and Vivi Nova.

Deviating from the topic I was playing a bit making mixes of the flavours: S’Camel + Garuda + Rhum + Biscuit + Coconut (changeable with a banana) and what can I say, it turned out really OK.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2014, o 16:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
Aromacik na pewno w żadnym stopniu nie przypomina klona Bobasa . Zdecydowanie brakuje mi posmaku chlebka bananowego (Given juz to zauważył) i cynamonu. To na początek. Nutka tytoniu jest wyczuwalna. Ja osobiście wapowałem próbkę klona BB zrobioną na wzór takiego przepisu:
Kod:
TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5% lub WL Commercial tobacco 1% http://wizardlabs.us/index.php?route=product/product&product_id=211&search=commercial+tobacco
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%


Co do samego aromatu to nie jest zły i da się go swobodnie wapować przez dłuższy czas. Dla mnie 10kr/10ml jest wystarczające.

Ocena za odwzorowanie smaku: 2/10
Ocena za sam aromat: 6/10

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2014, o 19:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
lukmarq napisał(a):
Ja osobiście wapowałem próbkę klona BB zrobioną na wzór takiego przepisu:
Kod:
TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5% lub WL Commercial tobacco 1% http://wizardlabs.us/index.php?route=product/product&product_id=211&search=commercial+tobacco
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%



Dokładnie wg. tego przepisu był robiony, tyle że zaszły małe zmiany, kokos od Inawery oraz aromat 3five jako tytoniówka ;)

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 11:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2013, o 10:58
Posty: 72
Lokalizacja: Italy
Steeping: 10 days minimum
Base: VPG
Mixing process: Drops in 10 ml base
Atomizer for dripping tests: Smok RDA 1,4 ohm coil with ekowool wick
Atomizer for longer sessions: Kayfun 3.1 10 watts
Power: 7 to 10 watts

I don't know the original flvor many testers are referring to, and I have not tried something that taste similar to this flavor. By smelling to bottles this one seemed to me the most promising of the four. It gets close in resembling the biscuits specially made for infant children, which I still love eating at my age. It is indeed on the sweet side, but it brings some unpleasant acidity that ruins the mix a little.

It could be also be enjoyed by lovers of nutty-type vapes because of the similarity of some aromatic notes.

I did not found the flavour weak, as starting from 10 drops per 10 ml i've found the flavour to be acceptable in the mix. Optimal for me is 13 drops


8/10 is my grade,as this matches my taste in vaping at the moment. It could be improved tough, with the biscuit made more definite and the aftertaste being less sharp than it is now

Leżakowanie: minimum 10 dni
Baza: VPG
Proces mieszania: krople na 10 ml bazy
Atomizer do testów dripu: Smok RDA 1,4 ohm zwój z ekowool knotem
Atomizer do dłuższych sesji: Kayfun 3.1 10 wat
Moc: 7 do 10 wat

Nie znam orignalnego aromatu, do którego odnoszą się testerzy, a ja nie próbowałem czegoś, które smakuje podobnie do tego aromatu. Wąchając butelkę ten [aromat] wydaje się dla mnie najbardziej obiecującym z czterech. Jest bliski do biszkoptów specjalnie robionych dla dzieci, które wciąż uwilbiam jeść w moim wieku. To w rzeczy samej na słodkiej stronie, ale przynosi też nieprzyjemną kwaśność, która ruinuje trochę mieszankę.

[Aromatem] mogą się również cieszyć miłośnicy orzechowego typu wapowania ze względu na podobieństwo pewnych aromatycznych nut.

Nie uważam, że aromat jest słaby ponieważ zacząłem od 10 kropel na 10 ml i uznałem, że aromat jest do zaakceptowania w mieszance. Optymalne dla mnie jest 13 kropli.

8/10 to moja ocena ponieważ to odpowiada mojemu smakowi wapowania w tej chwili. Jednakże może być poprawiony [ten aromat] z biszkoptem bardziej wyraźnym i posmakiem będącym mniej ostrym, jaki teraz jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 20:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Próbki testowe rozrobiłem na bazie VPG+ i jedną dodatkowo na VBT.
Uzyskane mieszanki mają łagodny - 'niezidentyfikowany' smak rodem z cukierni. Owszem, jest dość przyjemny/smaczny - ale zbyt mało wyrazisty.
Brak składnika, który podkreśliłby/wysublimował by jakąś bardziej intrygującą nutę smakową.
Uzyskana mieszanka może być za to fajnym 'roztworem bazowym' do dalszych kombinacji smakowych.

Ocenę aromatu (5/10 pkt) obniża jego dość słaba intensywność, o czym świadczy choćby 'test organoleptyczny' mieszanki (28/10 - to 'górna próbka' w linii testowej, która jest dla mnie najbardziej akceptowalna, choć mam wrażenie że 12/5 VBT jest lepsza), która powinna skręcić jęzor - a smakuje jak kompocik ;)


Nie miałem 'styku' z 'kanadyjczykiem' Givena, więc moja opinia pozbawiona jest aspektu porównawczego, ale skoro kompozycja aromatu odbiega od koncepcji docelowej, musi zmienić 'roboczą nazwę' na coś w stylu "Szablozębulek", lub "G.J.B" (Gdzie Jest Bobas?)
http://www.youtube.com/watch?v=_314r9i3Pxc

;)

I mixed tested samples on VPG+ base and one additionaly on VBT. Obtained mixes have a mild – „unidentified” taste from the confectionery. Yes, it’s quite nice/tasty but too little distinct.
There’s no a component which would underline/sublime some intriguing taste’s note.
Obtained mix can be a nice „basic solution” to the further taste’s combinations.

The grade of a flavour (5/10 points) lowers its quite weak intensivity, of which proves an „organoleptic test” of a mix (28/10 is a „upper sample” in a testing line, which is for me the most acceptable however, I have an impression that 12/5 VBT is better), which should turn the tongue – and tastes like a compote.

I didn’t have a contact with Given’s „canadian” so there is not in my opinion comparative aspect but while the composition is not what it should be it must change its name on something like „Szablozębulek” or „W.I.T” (Where is Toddler?).
http://www.youtube.com/watch?v=_314r9i3Pxc

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
Testowane na igo-l 1,2ohm, zasilanie 4,0-3,8v, czas leżakowania powyżej 10 dni, VPG
Aromat bardzo słabo skondensowany, dopiero przy stężeniu 15kr/10ml smak staje się wyrazisty. Nie widzę tu za wiele wspólnego z liquidem Givena, który mam w niewielkiej ilości do porównania. Przede wszystkim za mało banana, za mało cynamonu, tytoniowa nuta nie taka. Zdecydowanie do poprawy.
Natomiast jako aromat bez porównywania do liquidu Givena jest do zaakceptowania, choć wielkiego zachwytu trudno tu się doszukiwać.
2/10

Tested on igo-l 1,2 ohm, power 4,0-3,8v, time of steeping above 10 days, VPG.
Flavour very weakly condensed, only with the concentration 15 drops/10 ml the taste becomes more distinct. I can’t see much in common with Given’s liquid, which I have in little amount to comparison. Above all there’s too little of a banana, too little of a cinnamon, tobacco hint not as should be. Definitely to improve.
However, as a flavour to compare to the Given’s liquid is acceptable although it’s difficult to trace the great delight.
2/10

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 22:36 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2014, o 20:22
Posty: 50
Testowane na dripperze X1, microcoil wata, baza VPG+ po 10 dniach od zmieszania.
Bardzo słaby aromat, standardowe 10kr nie ma prawie smaku, próbka z 15kr. na 10ml dopiero coś tam pokazuje. W sumie czuć niemal tylko biszkopt i słodycz. Nie ma banana, tytoniu i kokosa. Jako Bobas - 1/10 jako coś innego 3/10

Tested on X1 dripper, microcoil cotton, base VPG+ after 10 days of steeping.
Very weak flavour, standard 10 drops has hardly a taste, sample with 15 drops on 10 ml only shows something. All in all one can smell only biscuit and sweetness. There’s no banana, tobacco and coco nut. As a Toddler – 1/10, as a something different 3/10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2014, o 00:05 
Offline

Dołączył(a): 10 gru 2013, o 00:45
Posty: 65
BOBAS GIVENA.

Very complex tobacco flavour. Very smooth and delicate.
Marshmallow and hints of vanilla.
Best at 10% for the flavours to come through.
A very moreish vape
10/10 *good*

BOBAS GIVENA
Bardzo złożony tytoniowy aromat. Bardzo gładki i delikatny. Ptasie mleczko i nuty waniliowe. Najlepszy na 10% dla składników, aby się przegryzły.
10/10


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL