FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 10:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 3%  3%  [ 1 ]
4 16%  16%  [ 5 ]
5 20%  20%  [ 6 ]
6 20%  20%  [ 6 ]
7 26%  26%  [ 8 ]
8 13%  13%  [ 4 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
10 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 mar 2014, o 00:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Mieszanie: 2014.02.17
Testy: 2014.03.03 – 2014.03.06
Sprzęt użyty: mini CC, T3, Aga-T2 (mesh) i drip IGO-T. W każdym klirku co najmniej 1ml na dripie kilka/naście kropel. Przed zmianą smaku czyszczenie.
Baza: VPG+
Zapach oceniam po roztarciu małej kropelki liquidu na nadgarstkach.

Zapach: Kwiatki i na końcu jakiś owoc a'la suszona śliwka
Smak: Wyłącznie przy 3%(~12kr/10ml) i wyłącznie na meshu poczułem delikatny aromat tytoniowy zakończony słodkim owocem/kwiatkiem. W pozostałych przypadkach stężeń i parowników po prostu delikatnie owocowy liquid bez rewelacji. Jakbym mógł coś zaproponować to więcej aromatu tytoniowego i może być nieźle.
Moja ocena: 6/10

Mixing: 2014.02.17
Tests: 2014.03.03 – 2014.03.06
Equipment used: mini CC, Aga-T2 (mesh) and drip IGO-T. In every klirk at least 1 ml on a drip a couple of drops. Cleaning before the change.
Base: VPG+
I rate the smell having tritured a little drop on the wrists.

Smell: Flowers and a fruit in the end, like a smoked plum.
Taste: Only with 3% (~ 12 drops/10 ml) and only on a mesh I felt a delicate tobacco flavour finished by a sweet fruit/flower. In the remaining cases of concentrations and evapourers just a delicate fruitty liquid without revelation. If I could propose something it’s more tobacco flavour and it can be not bad.
My grade: 6/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2014, o 13:51 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2013, o 16:21
Posty: 276
Róża (może dzika róża?) i coś jeszcze, ale nie potrafię zdefiniować. Niemniej jednak czerwonej oranżady tu nie wyczuwam. Dla mnie ten aromat jest całkiem do przyjęcia. Przy dłuższym wapowaniu nie zmęczył.
Najlepsze stężenie 8 kropli/10ml
Baza VPG
Ocena 7/10

Rose (maybe wild rose?) and something else but I can’t define it. Neverthless I can’t feel red orangeade. For me this flavour is quite acceptable. Not tiring while longer vaping.
Best concentration 8 drops/10 ml.
Base VPG
Grade 7/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2013, o 23:56
Posty: 345
Lokalizacja: nowogród-podlaskie
-----------
Aromat: BLACK DUVAL
Stężenia: 6,8,10,12, kropli na 10 ml.
Baza: VPG
Czas dojrzewania: 14 dni
Testowane na: igo-l 1.2ohm+ mechanik, vivi nova 1.8 ohm zasilanie nemezis+kik 10W

Zapach z buteleczki: nie do opisania jakiś mix :)
Smak: ciężki do zidentyfikowania ,ale tak jak piszą popszednicy czuć dziką różę
Najlepsze stężenie:10kr.na 10 ml.
Ocena: 8/10
Uwagi: aromat bardzo ciekawy, nie nudzący ,myślę że i w takiej formie znalazł by swoich zwolenników

Flavour: BLACK DUVAL
Concentrations: 6, 8, 10, 12 drops on 10 ml.
Base: VPG
Time of steeping: 14 days
Tested on: igo-l 1.2 ohm + mechanic, vivi nova 1.8 ohm power nemesis+kik 10W

Smell from a bottle: some mix not to describe
Taste: hard to identify but as my predecessors were writing one can feel a wild rose
Best concentration: 10 drops on 10 ml.
Grade: 8/10
Remarks: a very interesting flavour, not tiring I think that in such form would find its advocates.

_________________
Obrazek
ego lava tube v3 "szwarc pałka" nemezis-clon JM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2014, o 03:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Towarzyszący pierwszym buszkom - oranżadowo-landrynkowy smak, z czasem chmurzenia - zostaje zdominowany przez różę.
Ta 'ewolucja' smaku (pomimo ok 3tyg 'leżaka') jest jedyną intrygującą rzeczą podczas wapingu mieszanki.

Próbki rozrabiałem na bazach VPG+ i TBV (po raz kolejny potwierdzająjąc jej przydatność do mieszanek deserowo-owocowych).
Najbardziej satysfakcjonujący efekt uzyskałem przy dawkowaniu 20-24gtt/10ml

Nie jestem fanem tego typu smaków, więc jakichś sugestii co do modyfikacji aromatu nie przedstawię (bo przecież się nie przyznam, że ciekawe wrażenia wzbudziła próbka 'ochrzczona' testowaną równolegle mieszanką rumową).
Nie mam też pojęcia co oznacza jego nazwa i czy ma symulować jakiś konkretny smak - wobec czego uważam kompozycję aromatu za poprawną - minus 2 pkt za niepewność i brak 'szału' ;) , co jest równoznaczne z przyznaniem 8/10pkt.

Accompanying first puffs – orangeade-candy taste while vaping – becomes dominated by the rose.
This taste evolution (despite around 3 weeks of steeping) is the only intriguing thing while vaping the mix.

I mixed the samples on VPG+ and TBV bases (once again confirming its usefulness to the dessert-fruitty mixes). I achieved the most satisfying effect with the dosage 20-24 drops/10 ml.

I’m not an advocate of such tastes so I won’t make any suggestions concerning modifcations of the flavour (I won’t admit that interesting flavours caused sample called tested parallely with rhum mix).
I have no idea what means its name and if it should simulate some concrete taste – that’s why I think that the composition of a flavour is correct – minus 2 for uncertainty and lack of revelation which is tantamount with the grade 8/10 points.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2014, o 13:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Aromat: Black Duval
Stężenie: 6,8,10,12 kr /10 ml bazy VPG.
Czas dojrzewania: Powyżej 2 tygodni.
Testowane wstępnie w atomizerze LR. Długie e-palenie w clearomizerach dolno i górnogrzałkowych (Davide S i ViVi mini CC).

Opis mieszanki: Smak kwiatowo - różany, trochę mulący chociaż nie jest zbyt słodki. Smak jak dla mnie trochę obojętny, ani mi zbytnio nie przeszkadza, ani nie zachwyca niczym ;)
Najlepsze stężenie: 8-10 kr/10 ml.
Ocena jakości aromatu: 5/10 punktów.
Uwagi: Brak.

Flavour: Black Duval
Concentration: 6, 8, 10, 12 drops/10 ml of a VPG base.
Time of steeping: above 2 weeks.
Initially tested in a LR atomizer, long vape in clearomizers upper and lower heaters (Davide S and ViVi mini CC).

Description of the mix: Flowery-rosy taste, a bit bland although not too sweet. Taste for me indifferent neither doesn’t bother nor delights.
Best concentration: 8-10 drops/ 10 ml of a base.
Estimation of the flavour’s quality: 5/10 points.
Remarks: There aren’t.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2014, o 12:10 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2014, o 20:22
Posty: 50
Testowane na x1, wata, microcoil baza VPG+ 14dni od zmieszania
Smak jakiś kwiatowy, jakby perfumy. Dla kogoś komu przypasuje będzie fajny aromatyczny. Dla mnie strasznie męczący i ciężki.
Najlepsze stężenie 10kr/10ml

Tested on x1, cotton, microcoil base VPG+, 14 days of steeping from mixing date. Some floral taste, as it were perfumes. For someone who’ll like it will be nice, aromatic [flavour]. For me very tiring and heavy. Best concentration 10 drops/10 ml.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2014, o 14:39 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Aromat: BLACK DUVAL
Stężenia: 4-6-8-10-12 gtt /10 ml Baza: VPG
Czas dojrzewania: powyżej 14 dni
Testowane na: RDA Trident microcoil 2,0 om, wata, PV 4,0V

Opis mieszanki: kwiatowo-różany, ciężki, duszący
Najlepsze stężenie: 8krp/10ml
Ocena jakości aromatu: 4/10
Uwagi: Coś jak Chanel No.5. Dla znawców. Ja się do koneserów nie zaliczam :) Kompozycja jak dla mnie średnio nieatrakcyjna.

Flavour: BLACK DUVAL
Concentrations: 4-6-8-10-12 drops/10 ml Base: VPG
Time of steeping: above 14 days
Tested on: RDA Trident micrcoil 2,0 ohm, cotton, PV 4,0V

Mix description: floral-rosy, heavy, suffocating
Best concentration: 8 drops/10 ml
Estimation of flavour’s quality: 4/10
Remarks: Something like Chanel No.5. For the conoisseurs. I don’t belong to them. Average composition for me, not attractive.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2014, o 21:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Aromat: BLACK DUVAL
Stężenia: 4,6,8,10,12 kropli na 10ml
Baza: VPG Plus
Czas dojrzewania: 28.02.2014 >10 dni
Testowane na: T3S BCC cotton, twisted dual wire micro coil 1,6 - 1,75 ohm, zasilanie: 3V 3.6V 4.2V 4.8V

Zapach z buteleczki: kwaskowy owoc (dzikiej rozy?)

Najlepsze stężenie: 8kr./10ml
Ocena: 5/10

Uwagi:
Smak owocu dzikiej rozy? (moze sie zasugerowalem, smak jest niebardzo wyrazny) w slodkawej mieszance ziol i kwiatow.
Tekstura nieco szorstka, ale liquid nienuzacy w mniejszych stezeniach.
Od 10 kropli smak sugeruje odrobine kwaskowego owocu (dzikiej rozy?), ale nos odbiera w wydmuchiwanej chmurce zapach nie owocu, tylko kwiatu. Dluzsze wapowanie zamula.

Flavour: BLACK DUVAL
Concentrations: 4, 6, 8, 10, 12 drops on 10 ml.
Base: VPG Plus
Time of steeping: 28.02.2014 > 10 days
Tested on: T3S BCC cotton, twisted dual wire micro coil 1,6 – 1,75 ohm, power: 3V 3.6V 4.2V 4.8V

Smell from a bottle: a sour fruit (of a wild rose?)

Best concentration: 8 drops/10 ml.
Grade: 5/10

Remarks:
A wild rose taste? (maybe I was suggested, the taste is very indistinct) in a sweet mix of herbs and flowers. Texture a bit harsh but the liquid is not tiring in lower concentrations. From 10 drops taste suggests a bit of sour fruit (of a wild rose?) but from the nose in the exhaling cloud is not a fruit but a flower. Longer vape is bland.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2014, o 11:32 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2013, o 19:39
Posty: 40
Aromat jak dla mnie nie nadaję się do dłuższego wapowania. Stężenie 10kr/10ml dało wyraźny posmak perfum coś ala róża. Testowane na tridencie i igo-l (micro z watą).

According to me the flavour is not suitable for longer vape. Concentration 10 drops/10 ml gave a distinct perfum’s after taste something like a rose. Tested on trident and igo-l (micro with cotton).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2014, o 16:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2013, o 21:14
Posty: 85
Aromat:Black Duval
Stężenie (gtt) /(ml) Baza (mg):3,4,5,6,7 gtt/5 ml VPG
Czas dojrzewania:20 dni
Testowane na: Nemesis clone, atomizerze bezmostkowym oraz aga t+

Opis mieszanki: Slodkie nadzienie paczkowe (rozane) wymieszane jakby z napojem gazowanym. Niestety nie jest to moja bajka gdyz ten aromat mnie meczy
Najlepsze stężenie:4gtt/5ml
Ocena jakości aromatu: 6/10
Uwagi:brak

Flavour: Black Duval
Concentration (drops)/(ml) Base (mg): 3, 4, 5, 6, 7 drops/5 ml Vpg
Time of steeping: 20 days
Tested on: Nemesis clone, bridgless atomizer and aga t+

Mix description: Sweet doughnuts filling (rose) mixed with a sparkling drink. Unfortunately it’s not my cup of tea as this flavour bothers me.
Best concentration: 4 drops/5 ml
Estimation of flavour’s quality: 6/10
Remarks: none

_________________
Boże kopnij w płuco albo teleportuj ! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL