FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 18:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 7%  7%  [ 2 ]
2 7%  7%  [ 2 ]
3 14%  14%  [ 4 ]
4 7%  7%  [ 2 ]
5 21%  21%  [ 6 ]
6 21%  21%  [ 6 ]
7 7%  7%  [ 2 ]
8 3%  3%  [ 1 ]
9 10%  10%  [ 3 ]
10 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 28
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 mar 2014, o 13:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Ilość póbek:5
Dozowanie aromatu: 2,3,4,5,6 kr/5 ml bazy
Data zmieszania:22.02.2014
Baza:VPG
Parowniki : IGO-L microcoil + wata,Kraken mesh
Zasilanie: Vamo V2 SS,Nemesis
Aromat:Apple Pie
Dość przyjemne jednak troszkę jak dla mnie za płytki smak pieczonego jabłuszka z odrobina cynamonu.Najlepsze stężenie jak dla mnie to 10kr/10 ml bazy.
Moja ocena:5

Number of samples: 5
Dosage of a flavour: 2, 3, 4, 5, 6 drops/5 ml of a base
Date of mixing: 22.02.2014
Base: VPG
Evapourers: IGO-L microcoil + cotton, Kraken mesh
Power: Vamo V2 SS, Nemesis
Quite pleasant however, as for me too flat taste of a baked apple with a bit of cinnamon. Best concentration for me 10 drops/10 ml of a base.
My grade: 5

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2013, o 10:58
Posty: 72
Lokalizacja: Italy
Apple Pie

Steeping: 10 days minimum
Base: VPG
Mixing process: Drops in 10 ml base
Atomizer for dripping tests: Smok RDA 1,4 ohm coil with ekowool wick
Atomizer for longer sessions: Kayfun 3.1 10 watts
Power: 7 to 10 watts

Backed apple is there, unlike some of my collegues up here i can notice it very distinctly, and it is very natural and pleasant. As i started vaping i noticed that the spice added to it (it may be cinnamon but i m not totally sure) was a little overwhelming, but in a longer session i easily got used to the mix and i enjoyed that.

I would not change it, maybe i will add a hint of cake, even though the real apple pie i've tasted here in Italy is very close to this flavor, where apple totally merge its taste,and the other ingredients are not noticeable as stand-alone

10 drops per 10 ml is fine

8/10 Very tasty flavour;)

Szarlotka

Leżakowanie: minimum 10 dni
Baza: VPG
Proces mieszania: krople na 10 ml bazy
Atomizer do testów dripu: Smok RDA 1,4 ohm zwój z ekowool knotem
Atomizer do dłuższych sesji: Kayfun 3.1 10 wat
Moc: 7 do 10 wat

Jest tu pieczone jabłko, w przeciwieństwie do moich kolegów tutaj mogę zauważyć je bardzo wyraźnie i jest bardzo naturalne i przyjemne. Jak zacząłem wapować zauważyłem, że przyprawy zostały dodane (może to być cynamon, ale nie jestem całkiem pewny), które były trochę przytłaczające, ale na dłuższej sesji z łatwością się do nich przyzwyczaiłem i cieszyłem się nim [tym aromatem].

Nie zmieniałbym go, może dodał odrobinę ciastka, pomimo, że prawdziwa szarlotka, którą próbowałem we Włoszech jest bardzo zbliżona do tego aromatu, gdzie jabłko całkowicie wchłania swój smak, a inne składniki nie są do zauważenia jako same.

10 kropli na 10 ml jest ok.

8/10 bardzo smaczny aromat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
Za dużo cynamonu! Za mało pieczonych jabłek i ciasta. Nic nowego nie wniosłem do tematu bo wszystko zostało już wcześniej opisane.

Najlepsze stężenie 10kr/10ml

Moja ocena: 3/10

Too much of cinnamon! Too little of baked apples and the dough. I brought nothing new to the topic as everything was earlier written.

Best concentration 10 drops/10 ml

My grade: 3/10

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 17:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Testowany aromat: APPLE PIE
Data mieszania: 24.02.2014r.
Data testu: 08.03.2014r.
Przygotowane stężenia aromatu: 6, 8, 10, 12 kr/10ml
Zapach aromatu z butelki: gotowanego jabłka
Woń chmurki: przyjemna dla otoczenia
Sprzęt do testu próbek: RDA SMOK 1,8Ώ/3,8V Evic. Grzałka: sznurek 3x 2mm
Baza i moc: VG+VPG
Kategoria: Deserowy
Ocena/opis: Od najniższego stężenia jest słodko i cynamonowo. Gdzieś po drodze zgubiły się jabłuszka oraz placek. Jednak jako całość, mieszanka jest dość udana. Brakuje mi nie samych jabłek tylko jabłkowego ciasta. Powiew cynamonu jest na pierwszym planie i dominuje w gotowym płynie. Nie jest jednak przytłaczający.
Kop i chmura: bez uwag
Najlepsza próbka: 10 kr/10ml
Punkty: 7/10
Uwagi: na pewno płyn jest do poprawy ale już w takim stanie jest niezły.
Pozdrawiam

Tested flavour: APPLE PIE
Date of mixing: 24.02.2014
Date of test: 08.03.2014
Prepared concentrations of a flavour: 6, 8, 10, 12 drops/10 ml
Smell of a flavour from a bottle: boiled apple
Odour of the cloud: nice for the environment
Equipement for test of samples: RDA SMOK 1,8 Ohm/3,9V Evic. Heater: string 3x2 mm
Base and strenght: VG+VPG
Category: Dessert
Grade/description: From the lowest concentration [the flavour] is sweet and ciannmon’s. Apples and dough are lost somewhere. However, as a whole the mix is quite successful. There’s no apples but apple dough. A puff of cinnamon is on the foreground and dominates in the ready liquid. It’s not overwhelming though.
Hit and cloud: without remarks
Best sample: 10 drops/10 ml
Points: 7/10
Remarks: liquid to be improved but it’s not bad in the present form.
Regards


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 19:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
APPLE PIE / SZARLOTKA

Gotowy lq smakuje taką jakby lekko przypaloną szarlotką. Dość mocno wyczuwalny cynamon, którego wg. mnie (a widzę, że nie tylko mnie ;) ) jest po prostu za dużo a jabłko jest tylko delikatnym tłem całej tej kompozycji. Ku mojemu zaskoczeniu wyczuwam również suszoną śliwkę (czyżby to efekt tego przypalonego? ;) ).
Najlepsza próbka to 10kr./10ml.
Moja ocena 6/10

Test odbył się na bazie VPG Power Smoke w "systemie" od 4-12 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 24.02.2014r. (>10 dni)
Sprzęt:
-Wstępna selekcja najlepszej próbki: atomizer RDA 1,8-2Ω na napięciu 3,6-3,8v.
-Do dłuższego wapowania: CE5 BDCC 1,8Ω na napięciu 3,6v

Ps. Agnieszko, jeśli miałbym coś zasugerować, to: dodanie więcej jabłka i czegoś co miałoby smak ciasta, oraz zdjąć odrobinę cynamonu aby uzupełnić ten aromat, który tak naprawdę nie jest zły, ale mógłby być już tylko lepszy ;)

APPLE PIE

Ready lq tastes as I was eating slightly burnt apple pie. Quite strongly cinnamon is recognizeable, which according to me (and I see not only to me) is just too much and the apple is only a delicate background of the whole composition. What surprised me is that I can feel also a smoked plum (maybe it’s an effect of this burnt?).
Best sample is 10 drops/10 ml.
My grade 6/10

Test was conducted on VPG Power Smoke base in the „system” from 4-12 drops on 10 ml. Samples were mixed on 24.02.2014 (>10 days).
Equipement:
- Inital selection of the best sample: atomizer RDA 1,8-2 Ohm on the voltage 3,6-3,8v.
- For longer vaping: CE5 BDCC 1,8 Ohm on the voltage 3,6v.

PS. Agnieszka if I should suggest something: adding more apple and something, which would have dough taste and remove a bit of cinnamon to replenish this flavour, which isn’t bad but could be only better.

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
Testowane na igo-l 1,2ohm, zasilanie 4,0-3,8v, czas leżakowania powyżej 10 dni, VPG
Pomysł na aromat bardzo dobry - z wykonaniem trochę gorzej. W zdecydowanej przewadze cynamon na pierwszym planie. Kolejne pieczone jablko, które ściga się z nutą ciasta kruchego. Zdecydowanie za mało pieczonego, kwaskowatego jabłka, zbyt mało dodatku ciasta.
8kr/10ml
4pkt.

Tested on igo-l 1,2 ohm, power 4,0-3,8v, time of steeping above 10 days, VPG.
The idea is very good – realisation is a bit worse. Cinnamon is definitely on the foreground. Next baked apple, which races with a hint of crunchy dough. Definitely too little of baked, sour apple, too little of an addition of a dough.
8 drops/10 ml.
4 points.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2014, o 22:47 
Offline

Dołączył(a): 5 lut 2014, o 20:22
Posty: 50
Testowane na X1, wata, microcoil 10 dni leżakowania.
Najlepsza próbka 12kr/10ml - nie będę oryginalny, za mało jabłka i biszkoptu. I nie wiem czemu na wydechu lekko jakbym czuł goździki.
Nie przypomina szarlotki jakiej bym oczekiwał. Zmieszam to z próbką bobasa i dodam jabłko, zobaczymy co wyjdzie.

Tested on X1, microcoil, 10 days of steeping.
Best sample 12 drops/10 ml – I won’t be original, too little of apple and biscuit. I don’t why as I would feel cloves on the exhale. It doesn’t remind me apple pie as I would expect. I’ll mix it with toddler sample and add apple, let see what turn out.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2014, o 22:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2013, o 08:47
Posty: 140
Lokalizacja: Czechy
Gentle touch of an apple and possibly some butter, the taste is too far from the thing I would imagine under the name of an apple pie. The result is sweet something which I do not really wish to vape again. Ideal concentration for me is 10 drops per 10ml.
Rating 3/10


Tested 5, 10, 15 drops per 10ml of base. The base used VPG Power smoke 6mg.
Tested on Vision Eternity and IGO-L.


Miła nuta jabłka i być może trochę masła, smak jest zbyt daleki od tego, co wyobrażam sobie pod nazwą szarlotki. Rezultat jest słodki, coś co nie życzę sobie tak naprawdę wapować ponownie. Idealne stężenie dla mnie to 10 kropli na 10 ml.
Ocena 3/10

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2014, o 01:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Mieszanie: 2014.02.17
Testy: 2014.03.03 – 2014.03.06
Sprzęt użyty: mini CC, T3, Aga-T2 (mesh) i drip IGO-T. W każdym klirku co najmniej 1ml na dripie kilka/naście kropel. Przed zmianą smaku czyszczenie.
Baza: VPG+
Zapach oceniam po roztarciu małej kropelki liquidu na nadgarstkach.

Zapach: Aromat kwaskowy, z wyraźnym cynamonem i... ciastem drożdżowym.
Smak: Jak dla mnie najlepszy z 4 "Kazimierzowych". Faktycznie do 3% jest zdecydowana przewaga cynamonu, ale ja już w tym stężeniu wyczuwam jabłka, ale takie ze słoika. Starte na jesieni i pasteryzowane w słoikach właśnie na ciasto. Co ciekawe aromat zyskuje przy większym stężeniu. Przy 5%(~20kr na 10ml) zdecydowanie kwaśniejszy. Wyczuwam kwaśne jabłka ze sporym dodatkiem cynamonu. Jedyne czego mi tu brakuje to słodkości kruchego ciasta.
Moja ocena: 9 na 10

Mixing: 2014.02.17
Tests: 2014.03.03 – 2014.03.06
mini CC, Aga-T2 (mesh) and drip IGO-T. In every klirk at least 1 ml on a drip a couple of drops. Cleaning before the change.
Base: VPG+
I rate the smell having tritured a little drop on the wrists.

Smell: Sour flavour, with a distinct cinnamon and… yeast dough.
Taste: For me the best of 4 „Kazimierz’s”. In fact until 3% is definitely advantage of a cinnamon but in this concnetration I can feel the apples but those ones from a jar. Greeted in the autumn and pasteurized in the jars especially for a dough. What’s interesting the flavour gains with higher concentration. With 5% (~20 drops on 10 ml) definitely more sour. I can feel sour apples with a substantial addition of a cinnamon. What I miss in it is a sweetness of a crunchy dough.
My grade: 9 on 10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2014, o 02:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Smak uzyskanej mieszanki to jabłka z cynamonem, z tym że jabłuszko jakby lekko sfermentowane, co nieco psuje wrażenia smakowe.
W typowej szarlotce przydałoby się też ciasto, którego brak lub jest niewyczuwalne w tym aromacie.
Próbowałem temu zaradzić poprzez rozrobienie próbek z 'dokraplaczami', które były pod ręką,
a więc jedną z Kokosem, a drugą z Biszkoptem i jak dla mnie - wyszło to na korzyść,
bo złagodniało to zbyt winne jabłko.

Próbki rozrabiałem na bazach VPG+ i TBV (po raz kolejny potwierdzająjąc jej przydatność do mieszanek deserowo-owocowych).
Najbardziej satysfakcjonujący efekt uzyskałem przy dawkowaniu 24-28gtt/10ml

Ocena 6/10pkt

Sugestie do modyfikacji aromatu:
- dodałbym jakieś ciasto (może w zasięgu jest coś poza biszkoptem?) i spróbował innej odmiany jabłek, a może poszerzył kompozycję o nutkę żurawiny, czy masy budyniowej?

Taste of resulting mixture is apples with cinnamon but the apple is slightly fermented which spoil the taste sensation a bit. In the typical apple pie would be useful also a dough which is absent or undetecable in this flavour.
I tried to remedy this by brawl samples with droppers, which were at hand so one with coco nut and another with biscuit and as for me it was its advantage because this wine apple relented too much.

I mixed samples on VPG+ and TBV bases (once again confirming its usefulness to the dessert-fruits mixes). I achieved the most satisfying effect with the dosage 24-28 drops/10 ml.

Grade 6/10 points

Suggestions to modify the flavour:
- I would add some dough (maybe there’s something in the reach apart from biscuit?) and I would try another variety of apples and maybe enlarge the composition of a cranberry note or pudding weight?

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL