FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 27 kwi 2024, o 13:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

OPINIA O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 11%  11%  [ 1 ]
6 33%  33%  [ 3 ]
7 22%  22%  [ 2 ]
8 22%  22%  [ 2 ]
9 11%  11%  [ 1 ]
10 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2014, o 20:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Tutaj prosimy o wpisywanie opinii o aromacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2014, o 22:48 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2013, o 19:39
Posty: 40
Po tym aromacie oczekiwałem świeżej jagody. Samogon leżakował ok tydz no niestety 10kr/10ml to za mało. Coś co przypomina w smaku ten leśny owoc poczułem dopiero przy 20kr/10ml. Testowany na rusku z micro, rsst z pigułą i rda. Ocena 4/10 jedyne co mi się podoba w nim to zapach chmurki.

I was expecting a fresh blueberry out of this flavour. Hooch was steeping a week but unfortunately 10 drops/10 ml is too little. Something, which reminds this forest fruit I felt only with 20 drops/10 ml. Tested on rusku with micro, rsst with a pill. Grade 4/10 only thing I liked in this was the smell of a cloud.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2014, o 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2013, o 08:47
Posty: 140
Lokalizacja: Czechy
First what I can taste are blueberries, in the background probably strawberries, however, all together comes out as a bubble gum. Ideal concentration about 8 drops per 10 ml.
Rating 7/10

Date of mixing: 17.01.2014
Tested 5, 10, 15 drops per 10ml of base. The base used VPG Power smoke 6mg.
Tested on Vision Eternity and IGO-L.


Pierwsze co mogę wyczuć to są jagody, w tle prawdopodobnie truskawki. Jednak wszystkie razem wychodzą na gumę do żucia. Idealne stężenie to ok. 8 kropel na 10 ml.
Ocena 7/10

Data zmieszania: 17.01.2014
Testowane 5, 10, 15 kropli na 10 ml bazy. Użyta baza VPG Power smoke 6 mg.
Testowane na Vision Eternity i IGO-L.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2014, o 17:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
JAGODA

Zapach aromatu jak i gotowego lq przypisany do konkretnego owocu, w tym przypadku jagody.
Co do smaku, muszę zgodzić się z userem @Rebelka, że w tle wyczuwalne są również truskawki :shock: W niższych stężeniach wyczuwam tak jakbym jadł pierogi z jagodami, gdzie na pierwszym planie dominuje ciasto pierogów a dopiero gdzieś w tle niesłodkie jagody. Dopiero w wyższych jagoda nabiera smaku, ale jak wspomniałem wcześniej z truskawkowym posmakiem ;)
Na początku degustacji pomyślałem sobie, że może pomyliłem butelki z aromatami, ale nic takiego nie miało na szczęście miejsca ;)
Mimo, że lq wyszedł nawet smaczny, to jednak trochę się rozczarowałem, oczekiwałem smaku prawdziwej jagody :D
Najlepsza próbka to 8-10kr./10ml.
Moja ocena 7/10

Test odbył się na bazie VPG Power Smoke w "systemie" od 4-12 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 17.01.2014r. (>10 dni)
Sprzęt:
-Wstępna selekcja najlepszej próbki: atomizer RDA 1,8Ω na napięciu 3,6v.
-Do dłuższego wapowania: CE5 BDCC 1,8Ω na napięciu 3,6v

BLUEBERRY

Smell of the flavour and ready lq ascribed to the concrete fruit, in this case blueberry.
If it concerns the taste I must agree with the user @Rebelka that the strawberries are recognizeable in the background. In the lower concentrations I feel likewise I was eating blueberry dumplings where in the foreground the dough dominates and only in the background not sweet blueberries. Only in the higher concentrations blueberry gets the taste but as I’ve already mentioned with a strawberry after taste. At the beginning of tasting I thought that maybe I mistook the bottles with the flavours but fortunately nothing like that took place. Despite the fact that lq turned out to be tasty I was disappointed a bit, I was excpecting the taste of a real blueberry.
Best sample is 8-10 drops/10 ml.
My grade 7/10

Test was conducted on VPG Power Smoke base in the „system” from 4-12 drops on 10 ml. Samples were mixed on 17.01.2014 (>10 days).
Equipement:
- Initial selection of the best sample: RDA atomizer 1,8Ohm on the voltage 3,6v
- For longer vaping: CE5 BDCC 1,8 Ohm on the voltage 3,6v

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2014, o 20:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2013, o 23:56
Posty: 345
Lokalizacja: nowogród-podlaskie
Data zmieszania:17.01.2014
Baza:VPG
Parowniki : IGO-L 1.2 ohma
Zasilanie:mechanik+ kik 10 wat

jagoda- najlepsza próbka 10 kropli na 10 ml.
liqid pachnie świetnie :) smakuje tak samo , bardzo fajny jako przerywnik i sadze że znajdą się chętni na wapowanie jego cały czas :)
moja ocena 9-10


Date of mixing: 17.01.2014
Base: VPG
Evapourers: IGO-L 1.2 ohm
Power: mechanic + kik 10 watt

Blueberry – the best sample 10 drops on 10 ml.
Liquid smells perfectly, tastes the same, very nice as a break and I think that there will be advocates of vaping it all the time.
My grade 9-10

_________________
Obrazek
ego lava tube v3 "szwarc pałka" nemezis-clon JM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2014, o 23:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2013, o 00:25
Posty: 363
JAGODOWY
czas dojrzewania- 14 dni
baza- VPG
sprzęt do testów- IGO L, sznurek,1,8ohm, zasilanie regulowane
stężenia próbek- 2,3,5,6,8kropli na 10ml. bazy
opis- zapach i smak jagody wyczuwalny już w próbce 2krople/10ml. Może jeszcze nie wzorcowy ale przyjemny , złożony, można doszukać się dodatkowych nut, chmurka dla otoczenia pachnąca, jedno ze spostrzeżeń- ,,warszawska jagodzianka,,
najlepsze stężenie-6kr./10ml.
ocena- 8
*smoke*

BLUEBERRY
Time of steeping – 14 days.
Base – VPG
Equipement to the tests – IGO L, string, 1,8 ohm, adjustable power.
Strenght of samples – 2, 3, 5, 6, 8 drops on 10 ml of a base.
Description – blueberry’s smell and taste recognizeable already in the sample 2 drops/10 ml. Maybe not exemplary but nice, complex, one can find additional notes, cloud scenting for the environment, one of the remarks –„blueberry bun of Warsaw”.
The best concentration – 6 drops/10 ml.
Grade - 8

_________________
Obrazek
pozdrawiam Graella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2014, o 19:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
Testowane na igo-l 1,2ohm, zasilanie 4,0-3,8v, czas leżakowania powyżej 10 dni, VPG
Smak truskawkowo-jagodowego kisielu. Jagoda stonowana, nie za słodka, z posmakiem mąki, smak cienkiego kisielu. Truskawka wyczuwalna bardziej niż jagoda(?)
Irku, jak mam ocenić ten aromat? Jako całość, czyli aromat truskawkowo-jagodowy, czy określić smak samej jagody?
Jagodę oceniam na 5
Całość, czyli truskawkowo-jagodowy oceniam na 6
Jak dla mnie 10kr/10ml jest odpowiednie, powyżej tego stężenia robi się już mniej smacznie.

Tested on igo-l 1,2 ohm, power 4,0-3,8v, time of steeping above 10 days, VPG.
Taste of strawberry-blueberry compote. Blueberry balanced, not too sweet, with a flour after taste, bland compote taste. Stawberry is more recognizeable than blueberry(?)
Irek how I should rate this flavour? As a whole ie. strawberry-blueberry flavour or describe the taste of a blueberry itself?
I rate blueberry on 5.
The whole ie. strawberry-blueberry I rate on 6.
As for me 10 drops/10 ml is all right, above of this concentration it becomes less tasty.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2014, o 20:07 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
profesor napisał(a):
Testowane na igo-l 1,2ohm, zasilanie 4,0-3,8v, czas leżakowania powyżej 10 dni, VPG
Smak truskawkowo-jagodowego kisielu. Jagoda stonowana, nie za słodka, z posmakiem mąki, smak cienkiego kisielu. Truskawka wyczuwalna bardziej niż jagoda(?)
Irku, jak mam ocenić ten aromat? Jako całość, czyli aromat truskawkowo-jagodowy, czy określić smak samej jagody?
Jagodę oceniam na 5
Całość, czyli truskawkowo-jagodowy oceniam na 6
Jak dla mnie 10kr/10ml jest odpowiednie, powyżej tego stężenia robi się już mniej smacznie.


Szczerze. I nie oszczędzajcie niczego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2014, o 18:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Aromat: JAGODOWY
Od mieszania /20.01.2014/ minelo 11 dni.
Stezenia aromatu: 6 - 8 - 10 - 12 - 14 kropli na 10ml
Baza: VPG POWER SMOKE
Zapach aromatu z butelki: jagody

Clearomizery: T3S Kangertech BCC 3ml
Grzalka: 2,03 - 2,16 ohm /Testy na nowych grzalkach ze sklepu, innej dla kazego aromatu./
Zasilanie: w przedziale 3,6V - 4,2V

Moje wrazenia:
Pierwszy smak to jagoda ze slodycza na boku jezyka, ale po wydmuchnieciu w ustach pozostaje smak juz raczej truskawkowy. Slodycz bardziej z konfitury niz ze swiezych owocow.
W zakresie 6 - 8 kropli moim zdaniem aromat najlepiej wspolgra z zawartoscia gliceryny w bazie.

10, 12, 14 kropli ciagle nadaje sie do wapowania, ale jest mniej wywazony.
Smak (z przewaga truskawki raczej) pozostaje na podniebieniu dlugo.
Przy wapowaniu intensywnym rozgrzany liquid przywoluje skojarzenie z goraca, wprost z pieca drozdzowka z jagodami. Smaki sa tu mniej wyrazne, rozcienczaja sie nieco smakiem i tekstura gliceryny.
Liquid przyjemny do dlugiego wapowania, w sumie niezaleznie od stezenia - w calym przedziale testu.

Pewien problem (po stronie liquidu, lub mojego nosa) usiluje rozgryzc od 2dni:
Wydmuchujac przez nos wyczuwam zapach owocow.
Ale juz zapach chmurki z zewnatrz lapie nosem jako cos dziwnego - bardzo to ulotne i nie moge skojarzyc - dosc mocny impuls "czegos" lekko przypalonego na dnie garnka?...absolutnie nie jest to podobne do "bobra".
Po dlugim wieczornym wapowaniu rankiem w pomieszczeniu wyczulem lekki zapach owocow.


Najlepsza probka: 8 kropli
Punkty: 6/10





Na marginesie:
Polaczylem 3dojrzale liquidy (mieszanina lezakowala 24godz.) i jest smaczne:

1ml - 'Jagodowy' (14kr/10ml)
1ml - absolut chinski 'Tabac Brun' (2kr/10ml)
1ml - chinski tytoniowy 'Pirate' (5kr/10ml)

Brak mi tu tylko jakiejs nuty swiezosci i oziebienia dymu.

Flavour: BLUEBERRY
From the mixing /20.01.2014/ passed 11 days.
Flavour’s concentration: 6-8-10-12-14 drops on 10 ml
Base: VPG POWER SMOKE
Smell of a flavour from a bottle: blueberry.

Clearomizers: T35 Kangertech BCC 3 ml.
Heater: 1,9 ohm /tests on new heaters from a shop, different for each flavour.
Power: in the range 3,6V-4,2V

My impressions:
First taste is a blueberry with a sweetness on the tongue but exhaling rather strawberry taste remains in the mouth. Jam sweetness rather than fresh fruits. In the range 6-8 drops in my opinion flavour better works with the glycerine in the base contain.

10, 12, 14 drops is still suitable to vape but is less balanced. Taste (rather advantage of strawberry) remains on the palette long time. While vaping intensively warmed liquid alludes with a hot blueberry bun, directly taken from the oven. Tastes are less distinct, diluted a bit the taste and glycerine texture. Liquid nice to longer vape, in all independently of the concentration – in all range of the tests.

Some problem (on the liquid’s side or my nose) I try to resolve from 2 days:
Exhaling through the nose I can feel fruits’ smell. However, the cloud’s smell from outside I catch through the nose as something strange – it’s very volatile and I can’t associate – quite strong impulse of „something” slightly burnt on the bottom of a pot?...It’s definitely not similar to the „beaver.”
After longer evening vaping I felt slight smell of the fruits in the morning.

The best sample: 8 drops
Points: 6/10

By the way:
I combined 3 steeped liquids (mix was steeping for 24 hours) and it’s tasty:

1ml – „Blueberry” (14 drops/10 ml)
1 ml – chinese absolute „Tabac Brun” (2 drops/10 ml)
1 ml – chinese tobacco „Pirate” (5 drops/ 10 ml)

There is lack only a hint of freshness and refrigeration of the cloud.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2014, o 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, o 09:54
Posty: 270
Test odbył się na bazie VPG w "systemie" od 6-14 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 28.11.2013r.
Testowane na Aga-T2

Jagoda i jeszcze raz jagoda. Dla mnie ten aromat jest lepszy od oferowanej wersji sklepowej. Faworyt to 8gtt/10ml ocena 9/10 jeśli ktoś lubi jagody oczywiście

Test was conducted on a VPG base in the „system” from 6-14 drops on 10 ml. Samples were mixed on 20.01.2014.
Tested on Aga-T2

Blueberry and once again blueberry. For me this flavour is better from the shop’s offer. Favourite is 8 drops/10 ml. Grade 9/10 if someone likes blueberries of course.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL